reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z hamburga

Klavell wystarczy wbic w google :-)
Natalia Groudt
Frauenärztin und Geburtshilfe
Möllner Landstraße 26
22111 Hamburg (Billstedt)

Telefon: (040) 7325474
Fax: (040) 7322883
 
reklama
O dziekuje slicznie musze sie wybrac do niej, ktoras ma moze z nia jakies doswiadczenie? Dobra jest jako lekarka?
 
Witam wszystkie mamuski z Hamburga i okolic.
mam pytanko czy ktoras z Was wie cos o szpitalu w Wedlu? czy sa tam polskie polozne i jakie sa Wasze opinie?
wiem, ze na Pinnenbergu jest polska polozna, ale z Wedla jednak kawalek jest do PI. prosilabym o jakiekolwiek informacje:)
pozdrowionka dla wszystkich Mam i ich dzieciaczkow:)
 
witam mamy z Hamburga.. :-)

Potrzebuję pomocy w sprawie zakupu wózka. Mieszkam w Danii, gdzie wózki firmy Emmaljunga są dosyć drogie, a niedawno dowiedziałam się od koleżanki że w Niemczech można kupić je dużo taniej. Ona tak właśnie zrobiła. Podała mi nazwę sklepu (www.baby-walz.de) ale ja na ich stronie nie widzę żadnych modeli tej firmy, a ja chciałabym się upewnić co do ich dostępności w tym sklepie. Stąd moja prośba.. czy któraś z Was bywa może w tym sklepie i mogłaby sprawdzić dla mnie konkretne modele oraz ich ceny?? Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc. Pozdrawiam....
 
Ostatnia edycja:
Ka-mila-na tej stronie skoro nie ma w firmch wozkow tej danej to z pewnoscia na sklepie tez nie maja...ja kupowalam kilka razy w tym sklepie,ale o tej firmie niestety nie wiem bo nie interesowala mnie nigdy... ale mozesz sobie na niemieckim ebay sprawdzic ...
wlasnie sprawdzilam ebay...tu chyba niezbyt popularna firma... ;) jeden kompletny znalazlam Emmaljunga Mondial Duo* Leatherette weiss*viel Zub. NEU | eBay ten jest nowy...reszta okolo 100 aukcji to uzywane...
 
Patrycja wielkie dzięki za szybką odpowiedź... niemiecki e-bay sprawdzałam już.. Jednak jeśli miałabym okazję kupić taniej to wolałabym nowy.. dlatego pytam o ten sklep ;)
Dziwi mnie właśnie to, że ta koleżanka twierdzi że kupiła tam, a na stronie nie ma, dlatego chciałam się tu Was poradzić...
 
Ostatnia edycja:
klavell - to bardzo konkretna babka. prowadzila moja ciaze i ja jestem zadowolona. ma swietny zespol pielegniarek, caly sprzet u siebie, za kazdym razem USG, badanie krwi i moczu. no jak dla mnie wszystko w porzadku :)
kaskaa7 - ja rodzilam w Reinbek i moge baaaaaaaaaaaaardzo polecic :) o Wedlu nigdy nic nie slyszalam. polecam rowniez Marienkrankenhaus, Eppendorf, Wandsbek
ka-mila - tu lista sklepow, ktore sprzedaja w Niemczech emmaljunge
Emmaljunga
 
hej dziewczyny my mieszkamy w Hittbergen ,mamy do Hamburga ok 79km a dokladnie do jego dworca ,do grancy troche mniej . Ja jestem w DE dopiero od czerwca razem z 4 mce coreczkom i menzem . powoli sie przyzwyczajam i ucze sie jenzyka bo niemieckiego nie umialam . bardzo podoba mi sie tu przyroda i te konie ktorych tutaj jest bardzooooo duzo .
 
witam,
my planujemy przyjazd do Hamburga w czerwcu.
Możecie mi powiedzieć jak wygląda przeniesienie dziecka
ze szkoły w pl do szkoły w niemczech (chodzi o język).
Jeśli chodzi o załatwianie to nie ma problemu bo mam teścia Niemca a teściowa mieszka na stałe w Hamburgu już 15 lat, ale nie wiem jak dzieci mają przeskoczyć tą barierę??
 
reklama
Dagma, pisze troche pozno, ale moze kiedys zajzysz. O ile nic sie nie zmienilo, to po przeprowadzce, powinnas pojsc z dziecmi do SIS (Schule Info System) to jest na Hamburgerstr. gdzie jest MIELE EZ i tam ci wyznacza szkole. A jezeli twoj tesc jest niemcem, to zrob wywiad srodowiskowy w okolicy gdzie bedziecie mieszkali - wybierzcze szkole podstawowa i od razu do dyrektora szkoly, zeby przyjeli dzieci. Dzieci starsze takie juz 10 letnie w pierwszej kolejnosci wysylane so do klasy przygotowawczej (Vorbereitunklasse), ale twoje maluchy na moje oko, niepotrzebuja sie przygotowywac. Tak wiec powodzonka.
 
Do góry