reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z Łodzi

Oj, sorry, źle sprecyzowałam pytanie. Chodziło mi o to, jak śpią w nocy. Czy często się budzą, czy raczej cała nocka jest przespana. Bo moja Malutka ma tak 3,4 pobudki, króciutkie, ale są i zaczynam się martwić. Niby miało się wszystko unormować, a jest gorzej niż za okresu niemowlęctwa.
 
reklama
moja spi 19 - 6/7. Budzi sie tylko wtedy jak jej wychodzą zęby - wtedy zawsze je w nocy, albo coś jej dolega - ostatnio okazało się, że jej za ciepło i prz tych mrozach musiała mieć okno rozszczelnione:p W dzień jeszcze musi dospać ze 2 godzinki.
Kinia ten neopersen bardzo polecam - to ziołowe jest, ale działa i rzeczywiście nie otumania, chyba mam nawet więcej energii. Jeszcze działa jak mała chodzi do żłobka, a ja do pracy - wtedy jestesmy stęsknione i bardzo chętnie spędzamy razem czas:)
Dziewczyny ja mam pytanko z innej beczki: ile normalnych słów mówią wasze dzieci? Takie po roczku? Moja tylko "tata" i "am". Zaczynam się niepokoić i myślę o wizycie u logopedy:(
 
zea no co ty!!! mała ma jeszcze czas by zaczać mówic, poza tym pamietaj, że kazde dziecko rozwija sie inaczej.
jedne szybciej lapia słowka, inne dzieci szybciej siadaja, chodzą itp.

nie ma nic gorszego niz porównywanie, bo sama wpedzisz siebie w stres i to zupelnie niepotrzebnie.
jak moj Pawel poszedł do przedszkola mial wtedy 2 , 5 roku bo jest grudniowy, mowil juz wszystko ale byl jednym z nielicznych w swojej grupie! byly dzieci ktore prawie nic nie mowily, albo mowily po swojemu.
wtedy zaczely pracowac z logopeda i w ciagu tego pierwszego roku widac niesamowita poprawe.

ale twoje malenstwo ma jeszcze czas, wiec spokojnie i nie stresuj sie kochana.

Nancy
jesli chodzi o spanie to moi panowie terroryzowali mnie dosc dlugo nocami hehe.
Pawel spal w miare, ale sa dni kiedy i do teraz budzi sie w nocy na pare minut.

damian natomiast dosc dlugo budzil sie nocami i chyba taki przelom byl w wieku 4 lat.


a za oknem prawdziwa zima wrrrrrrrrrr a ja juz myslalam ze mrozy ustapily i niebawem zrobi sie wiosennie:sorry2:
 
Aniwar u nas zostawienie jej nie zdaje egzaminu, bo przybiega do mnie i się pcha na kolana, ale ja się staram nie ulegać i ignoruję.

Zea jakbym o mojej czytała, też diabeł wcielony, tak czytam o tym neopersenie u Ciebie może mnie też pomoże, bo ostatnio moje nerwy są na granicy wyczerpania, czasami mam ochotę trzasnąć drzwiami i wyjść, przez te zachowania Duśki zrobiłam się okropnie nerwowa. Też chyba sobie kupię :)) może zda egzamin.

Nancy moja też uparciuch. Duśka zasypia ok 20-21, później budzi się około północy na jakieś 10-15 min, utulę ją i śpi dalej, no a od 4 do 6-7 jest płacz, wrzask kopanie, zabawa i tak na zmianę, później pada i śpi do 9, a czasami już nie zasypia, no i popołudniowa drzemka zazwyczaj tak z 40min do godziny w przedziale godzinowym 12-15 chyba, że późno wstanie to i koło 15 zasypia na godzinę.

Ostatnio stwierdziłam, że mieszkanie mnie wyjątkowo nie lubi, najpierw zaczęło się od tego, że jest zimno jak w psiarni, później od grzyba na ścianie, bo ponoć blok jest źle docieplony i się robi wszystkim w tym samym pionie i w tym samym miejscu, a teraz wypadające drzwi z lodówki... Ale całe szczęście jutro już jedziemy po nową lodówkę, znacie jakieś sklepy warte uwagi? Znaczy takie, gdzie ceny nie zaczynają się od 1,5 tys... ;/??

W Rzgowie jest sklep z agd przecenionymijesli jestes zainteresowana to jest przy macdonaldzie trzeba skrecic gdy jedziesz od lodzi i na ulicy wjazdowej bedzie baner na plocie. Ja kiedys kupilam lodowke z zarysowaniem z transportu na prawej scianie ale ponizej linii blatu wiec nie widac a lakier nie byl przerwany. Dalam 600 zl za lodowke warta 1,200. Juz 4 lata minely dziala ciagle. Gwarancja sklepowa. Ulica zaczyna sie na B nie pamietam chyba Brzozowa. Tylko ze tam trzeba trafi cos akurat moze byc albo i nie.

Dodam, ze to nie jest moj sklep bo tak zachwalam jakby byl...;-)
 
Oj, to dobrze, bo już mnie starsze Ciotki mojego Męża nastraszyły przeróżnymi dolegliwościami, które mogą Jej dokuczać. Tak więc, dziękuję za odzew, poszukam jakiejś przyziemnej przyczyny, może jest jej za gorąco. Zobaczymy. :) Zea, nie martw się. Moja Malutka jest nieco starsza i w sumie takich zrozumiałych słów mówi dosłownie z 7,8, a reszta to po swojemu. Ma jeszcze czas.
 
moja spi 19 - 6/7. Budzi sie tylko wtedy jak jej wychodzą zęby - wtedy zawsze je w nocy, albo coś jej dolega - ostatnio okazało się, że jej za ciepło i prz tych mrozach musiała mieć okno rozszczelnione:p W dzień jeszcze musi dospać ze 2 godzinki.
Kinia ten neopersen bardzo polecam - to ziołowe jest, ale działa i rzeczywiście nie otumania, chyba mam nawet więcej energii. Jeszcze działa jak mała chodzi do żłobka, a ja do pracy - wtedy jestesmy stęsknione i bardzo chętnie spędzamy razem czas:)
Dziewczyny ja mam pytanko z innej beczki: ile normalnych słów mówią wasze dzieci? Takie po roczku? Moja tylko "tata" i "am". Zaczynam się niepokoić i myślę o wizycie u logopedy:(

Moja mówi też tak z 7-8 słów tak jak Nancy mała, także nie martw się. Dzisiaj już nie miałam kiedy, ale jutro sobie kupię rano ten neopersen jak będę na mieście akurat.

MSMickey dzięki już udało mi się znaleźć w Euro rtv agd za 699 zł polara, taka 190cm prawie, też przeceniona z powodu dwóch wgniotek małych, które zakryłam nalodówkowymi magnesami ;)) Ale dopiero wieczorem mogę podłączyć moje cudo, bo ponoć jak była przekładana w transporcie to jakiś płyn tam się ruszał i coś tam itp ;)) W każdym bądź razie już pięknie stoi w kuchni i mnie zachwyca ;))

Byłam dzisiaj na rozmowie o pracę, ale ja nie wiem, albo ze mną jest coś nie tak, może mam wygórowane wymagania, ale praca na słuchawce za 900zł i na umowę zlecenie mnie nie satysfakcjonuje ;/ Ehhh, ja już nie wiem, z pracą jest taki problem...
 
Co tu taka cisza się zrobiła? Moja mała właśnie ogląda Scooby-Doo, o dziwo, bo ona nie lubi bajek, ale cieszę się, bo znalazłam chwilę, żeby usiąść przy kompie. Dzisiaj taka leniwa niedziela, a ja nie mam pomysłu jak ją produktywnie spędzić z rodzinką. Pogoda nie sprzyja, żeby iść na spacer, bo mokro okropnie.
Ogólnie to u nas Nadia broi cały czas, zdrowa jest i już trzecia noc jak przebudza się tylko na 3-5 minut, bez awantur i bez 2-3h przerwy w nocnym spaniu. Nie chcę zapeszać, ale jestem ogromnie dumna z mojej Kluseczki, oby tak dalej to może na wiosnę będzie już całe noce przesypiać i w końcu będzie mogła mieć swój pokoik i w nim sama spać ;)) A u was jak to wygląda? Dzieciaczki śpią z wami w pokoju czy same?
 
moja śpi sama odkąd skończyła 2 miesiące...u nas w sypialni jest mało miejsca i jak ją przenieśliśmy to zauważyłam, że śpi dużo lepiej:) umie sama usnąć w łóżeczku i bardzo lubi swój pokój - rano jak wstaje to jeszcze sobie leży i gada:)
U nas niedziela też mało produktywna, ale jak młoda wstanie to zbieramy się do rodziców na obiad, bo przyszła paczka z ciuchami z Irlandii i babcia musi wnuczkę wystroić:p a poza tym nie chce mi się gotować:p
 
U nas Bartus spi z nami w sypilani ale tak sie juz przymierzam zebysmy my sie przeniesli do duzego pokoju...niestety mamy tylko 2 pokoje i to malutkie i wtedy nie bedziemy juz mieli sypialni i rozkladanie lozka w duzym pokoju jakos mi sie nie usmiecha no ale w koncu trzeba bedzie...Bartus nocki przesypia wiec moze nawet by sie nie zorientowal ze nie spimy w tym samym pokoju.
 
reklama
Witajcie łódzkie mamy,
postanowiłam dołączyć do Waszego forum(jeśli można oczywiście hehe)
jestem mamą małej Nadinki :-)
 
Do góry