reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2011

sallis ale o ktorej przyjedziesz? mo maly jeszcze spi wiec poki co jestem na chacie z nim:) jak cos to zadz do ciebie za niedlugo

katoryba Dawidek tez sie obcych nie boi, co prawda jest wtedy bardziej powsciagliwy ale nie placze i w koncu sie i tak smieje:)

vii Hania chodzi spac po 22??!! faktycznie pozno:) u nas standard to 19 a najpoznije 20. a o ktorej mloda wstaje rano? bo pewnie im pozniej chodzi spac tym pozniej wstaje co? moze poprostu z rana ja obudzic troche wczesniej i w ciagu dnia tez o tyle samo ja polozyc wczesniej spac? u nas mlody tez ma poki co 2 drzemki i tyle potrzebuje bo i tak wieczorem strasznie marudzi zwykle
 
reklama
Hej dziołchy.
Ja przepraszam że takj was męczę:/
Wczoraj przyszedł wózek, powinnam się cieszyć ale zamówiłam grafitowy w czerwone kwiaty a przyszedł czarny:/ Ogólnie jest super tylko przeraża mnie ten kolor dla dziecka, wozek jak wózek bo ma wzór ale w komplecie jest fotelik cały czarny:/ Także mojej walki ze sprzedawcą końca nie widać:(
Poza tym położna nie przyjechała i kazała mi przyjechać 20 grudnia dobre sobie co?
Jakby tego było mało chyba zrobiłam krzywdę własnemu dziecku, bo jak czyściłam mu wczoraj pępuszek to miał już taki ładny a dzisiaj jakaś krew się pokazała:(((( Myślicie że powinnam z tym jechać do lekarza??
I jeszcze ma jakąś wysypkę na rączkach, nie ma tego dużo, takie małe czerwone krostki, kojarzycie coś takiego u swoich dzieci??
Miłego dnia wszystkim
 
siwa Ty to sie masz z tym wozkiem :-/
ja bym wojowala dalej....skoro dostalas nie taki jak zamawialas.... to ze fotelik czarny to pikus...ale czarny wozek...latem :-/ Wojtus bedzie mial przekichane...tak mis ie wydaje.....
a u mnie pepuszek jeszcze nie odpadl.....
a z ta polozna to jak to ze ona kazala Tobie przyjechac?? przeciez to jej obowiazek by ona do was przyjechala...
u mnie wczoraj byla polozna... nawet fajna babeczka....i za tydzien tez przyjdzie.
a powiedz mi siwa Ty =karmisz cycem czy maly flache ciagnie??

Miłego Dnia życzę wszyskim
 
dolcia- Mój mały jest niemożliwy, już ma 3 podbródki, z dwoma sie urodził:-D ciągle chce jeść, już go nawet raz dziennie herbatka oszukuje. Karmię cycem, ale w nocy to by mi cały czas chciał tak wisieć więc albo daje mu z butelki moje albo modyfikowane, ale mm to tak max raz dziennie. W ogóle to wolę ściągnąć i dać mu z butelki bo przy karmieniu strasznie mnie boli. A Tobie jak idzie z małym?
Bo ja to już świruje ciągle mi się wydaje że coś źle robię.
No i do tych bardziej doświadczonych pytanie, myślicie że to normalne że 2tygodniowe dziecko wciąga 125ml na raz? bo mi się wydaje że jak tak dalej pójdzie to niezłą kluchę będe mieć.
A krew z pępuszka nie leci tylko taka zaschnięta już jest i teraz nie wiem czy jak on tam ma jakąś rankę to może lepiej nie smarować mu dzisiaj tym spirytem po kąpaniu bo to by o chyba piekło.
 
siwa to ta polozna jeszcze u ciebie nie byla a dzidzia ma 2 tyg?! powinnas ja zmienic. to jej obowiazek przyjsc raz w tygodniu przez 5 tyg. po to ona jest zeby doradzic z pepkiem i karmieniem i kontrolowac stan dziecka! a z tym wozkiem to dziwna historia:) oj ja bym ssie wkurzyla, moze mogliby dac ci jakis zastepczy a ty w tym czasie poczekasz na inny albo wynegocjowac jakis rabat od producenta (jesli to on zawinil). a z jedzeniem malego to sie nie martw, niech je ile chce:) choc to jest minus karmienia butelka - ciagle obserwujesz te podzialki:) a no i dla matki zawsze cos jest albo za duzo albo za malo:)

vii dziwne jest to, ze Hania w ciagu dnia ma max przerwe miedzy spaniem 3h a wieczorem az od 16-22! a moze sprobujcie polozyc o 20 i juz. choc pewnie tak juz robiliscie. albo jakos kolo pory spania sprobujcie wyciszyc mala. wylaczyc tv, posluchac kolysanek, poprzytulac, tak ogolnie wprowadzic senna i spokoja atmosfere:)
 
dzindoberek!
Widzę że chetne na spacer po zaciszu były :) mnie od ok 11 nie było i nawet nie zaglądałam na BB w sumie do 17 po za domem, ale oczywiście z Lilą. Padła-od 17 spi. W sumie pogoda taka sobie była na spacer ale dało radę- dziś spacerowałam koło amfiteatru ze znajomą- fajne tereny-wiecej możliwości na trasy. Bo te zaciszowskie szlaki juz obeszłam- za każdym razem zachodzę z innej strony :) nawet na skróty-mamy z wózkami by nie przeszły :)

Sto lat dla solenizantów :*
nnita- oby mała nie potrzebowała drugiego zabiegu :)
vii-katoryba - no chyba że namieszałam, apetycznie u was ze sniadankiem-jajecznica
 
siwa - pępka już nie musisz niczym smarować, ale należy cały czas oczyszczać patyczkami, ile Ci się przypomni kilka razy w ciągu dnia. Pytanie czy to krew czy taka wydzielina lekko zabarwiona krwią? u nas po odpadnięciu kikuta jeszcze jakiś czas pojawiało się tam coś, ale położna kazała czyścić i tyle. No a z tą położną to przegięcie! ona już powinna u Ciebie ze dwa razy być w tym czasie, a jak masz pytania to tyle ile potrzebujesz!
a z kropeczkami na rączkach nie pomogę. wiem tylko że noworodkom często się coś robi na skórze bo taka nowiutka skórka jeszcze nie przyzwyczajona jest to naszego powietrza i chemii z kosmetyków... Zawsze możesz spróbować wykąpać w krochamalu :) nie zaszkodzi, a może pomoże :) u nas działało na wszystko :))

vii - widze że Domi ma podobny tryb dnia :) i rady Beti działają - ale na mnie :D ja już padam, a D. dalej macha rękami i nogami :) właśnie nadal szaleje :D
 
siemanko :)
my dziś cały dzień w domu :/ no ja prawie cały bo miała krotki wypad samochodem.. ale takie siedzenie w czterech ścianach z lejącym katarem i bólem głowy nie nastraja pozytywnie :/
Mała coś dziś marudna.. słabo mi spała w ciągu dnia, szybko się nudziła, ciągle chciała się do mamuni przytulać ale mamunia nosicielka wirusów wszelakich ;)

siw@ z położną przegięcie - to niezgodne z prawem. Być może nawet powinnaś skargę na babkę złożyć

uściski spóźnione dla solenizantów :)
 
siwa nie odpuszczaj z wózkiem! konsekwentnie swoje prawa wyciagaj nie daj sie! ja wiem , ze hormony buzują i zła jesteś ale-nie dawaj się-nie podoba ci sie i koniec ma byc tak jak cchesz-postrasz sądem ;)wklej jakis paragraf....itp ;) pepuszek jak nie ma wiecej juz krwi to dokładnie oczysc i osusz -rano zobaczysz czy jest krew jak bedzie do lekarza a jak nie lej spirytu
wysypka -mozlwe na jedzonko -wklej zdjecie jak to wygląda -obadamy bo moze tez byc kontaktowa wysypka
 
reklama
Hejo:) Ja dziś na dosłownie sekundę:)

Marzenka no niestety mój reaguje płaczem na obcych. Zdecydowanie bardziej boi się kobiet. Z facetami mniejszy problem. Rozmawiałam z moją mamą i mówiła, że ja od zawsze bałam się facetów w czapkach:) No taki urok i tyle:)

Vii zobaczyć Filipka? Najpierw usłyszysz jego krzyk:)
 
Do góry