reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Olciastrzelce ja zobaczyłam zarodek wczoraj: wg OM 7 tydzień 2 dzień, według moich obserwacji i dnia poczęcia to 6 tydzień 2 dzień i tak też lekarz określił wiek ciąży na podstawie USG. Nie widziałam jeszcze serduszka bo za wcześnie. Moja dzidzia ma niewiele ponad 4mm i tak jak Szkrabek napisała wygląda jak supełek, a obok jest taka banieczka- pęcherzyk żółtkowy.
Jak widzisz u mnie jest tygodniowa rozbieżność w wieku ciąży bo reguły obliczeniowe terminu porodu zakładają standardowe cykle 28 dniowe i owulację w 14 dniu cyklu. U mnie do poczęcia doszło w 22 dniu cyklu co daje właśnie tydzień różnicy.
U Ciebie może być podobnie, mogłaś mieć późno owulację i później doszło do poczęcia.
Na USG 2 tygodnie temu widziałam tylko maleńką kropeczkę o średnicy jakichś 2mm i to był sam pęcherzyk ciążowy, jak dla mnie cud, że lekarz w ogóle go wypatrzył. Bardzo dużo zależy od sprzętu i doświadczenia lekarza.
Podsumowując nie martw się na zapas, nie stresuj niepotrzebnie, jeśli nie plamisz i nie masz żadnych skurczowych bóli w podbrzuszu. Oszczędzaj się i staraj zrelaksować- wiem jak bardzo to trudne, przeżyłam stratę w 10 tygodniu ciąży i teraz też okropnie się boję, ale nie można się załamywać i trzeba być dobrej myśli, wszystko może być dobrze czego Ci serdecznie życzę!
 
reklama
wg OM to 6t3dz ale cykle miewam bardzo długie. Nie wiem może za bardzo się denerwuje i jest faktycznie za wczesnie ale juz straciłam 2 fasolki dlatego teraz odchodze od zmysłow. To jest najlepszy ginekolog w moim miescie i sprzet tez ma bardzo dobry w porowaniu z tymi poprzednimi do ktorych chodzilam ale powiedzial ze za tydzien moze byc jeszcze za wczesnie i sie bede na darmo stresowac jesli zas nic nie zobacze i dlatego kazal przyjsc za dwa. Ale badan jeszcze zadnych nie kazal robic i to mnie troche niepokoi tak jakby nie byl pewien co do tej ciazy.
 
Cześć dziewczyny :) chciałabym nieśmiało do was dołączyć :) po prawie 4 latach starań i jednej procedurze ivf w grudniu zostaniemy rodzicamy :):):) pozdrawiam serdecznie :)
 
Miałam się tylko przywitać bo zaraz uciekam na przedstawienie syna do teatru ale...

olciastrzelce badania na tym etapie nie są jeszcze potrzebne ja też miałam zlecone dopiero po obejrzeniu serduszka więc spokojnie. U mnie ciąża była młodsza niż wychodziło z okresu i za 2 tyg miałam się stawić na kontrolę na której dostałam skierowanie na badania :D

uciekam, odezwę się po występach
 
Beti witaj i serdeczne gratulacje!
Olciastrzelce jak masz długie cykle to tym bardziej do poczęcia mogło dojść później :tak: Mnie lekarz też żadnych badań jeszcze nie zlecił, a następna wizyta za 3 tygodnie. Bądź dobrej myśli.
 
Cześć dziewczyny:)
Ostatnio coś mało się udzielam...niby człowiek na zwolnieniu a tyle rzeczy do zrobienia i nadrobienia, że nie wiem w co ręce włożyć ;)
Mam do Was pytanie, szczególnie do tych z Was, które w poprzednich ciążach były na L4. W chwili obecnej mam zwolnienie na 1,5 tygodnia...po tym czasie mam kolejną wizytę u lekarza i zakładam, że przedłuży mi zwolnienie jeszcze przez jakiś czas (przez moje mdłości). I teraz pytanie do Was - co dalej ? jeśli będę miała zwolnienie na łącznie 3-4 tygodnie, moja firma będzie musiała szukać zastępstwa za mnie, gdyż moje stanowisko nie może być nieobstawione.... I co gdy np lekarz stwierdzi, że za 3-4 tygodnie mogę juz wracać do pracy ? Miała któraś z Was przerwę w L4 w ciąży ? :)
 
Beti witaj i gratulacje:-D
Hey dziewczyny ja dziś zrezygnowałam z college bo mam mdlosci i nic mi się niechce ale za to dużo roboty w domu jest wiec na brak zajec nie narzekam:-) ja jeszcze 3tyg na usg musze czekac ale wiem ze wszystko będzie ok musi być:-) Lece obiadek robic dziś roladki schabowe w sosie serowym i zupka ogonowa :-) miłego dzionka:-D





 
reklama
Gosia25 widzę, że mamy córeczki praktycznie w tym samym wieku :) moja ma obecnie 6 latek, 1 miesiąc i 1 dzień ;D Więc niewielka różnica :)
 
Do góry