reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Dziewczynki mam pytanie.

Spotkalam ostatnio kolezankę, ona jest miesiąc po porodzie.
Mówiła mi, że ona tylko mleko 0,5% może pic, bo inne jest za tłuste(dziecko nie ma skazy)a dodam ze mleko tylko do kawy inki pije.
Rosół robi tylko na piersi z kurczaka(cóż to za rosół), bo podobno inny jest za tłusty i nie wolno:-pje w sumie sam ryż, i ten "ala" rosół.
Nie wiem czy ja taka wyrodna matka dla Miłoszka byłam, czy ona przesadza z dietą.
Wiecie..tyle ile mam koleżanek tyle różnych opinii :-) Ale żadna drugiej nie strofuje, że niby źle je.. Mam jedną koleżankę, która właśnie jadła podobnie: mleka nie, same mięsko gotowane..itd.. Ale za to schudła szybko :szok: a ja wcinam wszystko i wyglądam jakbym była nadal w ciąży..:zawstydzona/y:
Ale zdziwiła mnie ta Twoja koleżanka opinią o szczepieniach :confused::shocked2::eek::sorry:
Hej dziewczyny ! Chcial nie chcial, musze do Was dolaczyc tzn. podczytywalam Was codziennie, ale czasu na pisanie jakos brakowalo, gdyz mam 4 dzieci :szok:i jestem mocno zajeta. Poniewaz zbliza sie zima to i czasu troche wiecej postanowilam jednak dolaczyc do Was , jesli mozna. Jak juz pisalam mam 4 dzieci, najmłodszy Krzys, urodzil sie 24.maja , Ania skończy niedługo 3 latka, Monika ma 13 lat, a Florentyna 15. Jak sie obrobie to postaram sie dolaczyc fotki swojej rodziny, a jak sie naucze to także suwaczki...:-)
Witaj :-) w naszych progach..
 
reklama
hej dziewczyny, brak informacji od joli, w wiadomosciach sparwiłam, że dostaczono smsa, mam nadziej, ze wsyztsko ok

mamstud- wiesz co wydaje mi sie, ze najwazniejsze bedzie tu doswiadczenie, no i jak przyjdzie na romzowe to zobacz jak bedzie jak wejdzie, jesli nawet nie zapyta o dziecko to odpusc sobie taka znaczy ze zalezy jej na kasie poczytaj tutaj Jak wybrać nianię idealną?

nina2003- wiesz ja chyba sie po obiadku wybiore na spacerek, mialam sie zajac ogarnianiem domu, ale jakos mi nie wyszlo :zawstydzona/y:

monika1977- super, ze jestescie juz w domku

slonkoonline- faceci nigy nas nie zrozumieja

florencja- witaj

tsarina- fajne krzesełko , brawo dla meza ;-)
 
Wiecie rózne artykóły można przeczytać na temat szczepień.

Nam jeszcze połozna w szkole Rodzenia mówiła żeby szczepic jak kogoś stać. Jak leżałam z małym po porodzie to się pytałam ordynatorkii pediatrii i ona to samo radziła. Mój pediatra też jest za szczepieniami. Żaden z zapytanych lekarzy nie odradzał, tylko wszyscy zgodnie twierdzili, ze jak mam na głupoty dla dziecka wydawać kase to lepiej kupic mu szczepionki.
Ja sie zdecydowałam, ale uważam ze każdy może mieć swoje zdanie na ten temat, ale żeby odrazu mówic ze krzywde swojemu dziecku robie:szok:

Przypomniało mi sie co powiedziała jak byłam gdzieś pod koniec ciąży i sie z nią spotkałam. Cos tam opowiadała o dzieciach z zespołem Downa, ja jej mówię ze tez czasami mnie złe mysli nachodze i boje sie zeby z dzieckiem było wszystko ok. A ona sie mnie byta czy badan nie robiłam. Mówie jej że pod tym kątem NIE. A ona do mnie czy nie robiłam USG, bo przecież USG wykrywa zespół Downa:szok::confused:........................no i właśnie taką wykształconą mamy w Polsce Słóżbe Zdrowia.

Słonko- ta twoja koleżanka też fajna żeby tak od razu dziecko do takiego skupiska ludzi brać:no:
 
Wróciłam do domu po prawie trzygodzinnym spacerze.O mało mi ręce do uchwytu wózka nie przymarzły:-(.Filip zasnął (na spacerze lekko przysnął na piec minut:wściekła/y:),Mati oddelegowany do dziadków i mam luzik:tak:.
Mamamatysia- jakie ty masz krzesełko do karmienia. Na zdjęciach Fifka widziałam takie śliczne zielone, możeszz podesłać linka do niego???

Aneteczko-To jest to krzesełko:
Krzesełko do karmienia Fabula Coneco
ale ja kupiłam normalnie w sklepie i zapłaciłam 299zł.
Słonko-Witaj w świecie żywych.Nieźle Ci daje ta twoja panna w kość :-(Niestety musimy przeżyć innego wyjścia nie ma:no:.Przypomnij sobie jak jeszcze niedawno gadałyśmy brzuchom żeby dzieciaki wychodziły a teraz...chętnie byśmy je tam z powrotem wpakowały:eek:
Moniqsan-No właśnie Fifcia próbowałam oddać teściowej ale się wykręciła:growl:.
Tak więc na kolacyjkę pójdziemy we trójkę:sorry2:
 
Słonko-Witaj w świecie żywych.Nieźle Ci daje ta twoja panna w kość :-(Niestety musimy przeżyć innego wyjścia nie ma:no:.Przypomnij sobie jak jeszcze niedawno gadałyśmy brzuchom żeby dzieciaki wychodziły a teraz...chętnie byśmy je tam z powrotem wpakowały:eek:
Zebys wiedziala, ze gowniarza bym wpakowala! :wściekła/y:EH....
Jednak masz racje przezyc trzeba. Dzis nasz tatus wrocil wczesniej i wlasnie karmi Julke jablkiem+marchewka.
Apropo jedzenia... Gdzie znajde te przepisy od Joli?:confused:

aneteczka USG jedynie podczas badania przeziernosci karkowej moze wykryc ewentualne wady genetyczne, nie koniecznie zespol Down'a. Z tym, ze wiadomo, ze wypadki chodza po ludziach i jest cos takiego jak wyjatki od reguly! Eh... Wyksztalcona ta kolezanka jak cholera! Madra.... Ble! Nie lubie takich przemadrzalych babsztyli! :-p
 
A co do Joli i braku odzewu, mysle, ze trzeba spokojnie poczekac, az sama sie odezwie. Napewno ma teraz wazniejsze sprawy na glowie niz Forum. Badzmy wyrozumiale. :-) I pelne optymizmu. Napewno bedzie wszystko dobrze. Ja zawsze wychodze z takiego zalozenia, ze nie wolno od razu nastawiac sie negatywnie. :sorry2:
 
A ona do mnie czy nie robiłam USG, bo przecież USG wykrywa zespół Downa:szok::confused:........................no i właśnie taką wykształconą mamy w Polsce Słóżbe Zdrowia

mam nadzieje, że dobrze zrozumiałam mojego gina, ale robiąc USG ciąży zwraca się uwagę na przegrodę nosową (jakos tak, dokładnie nie pamietam, bo to prawie rok temu było), bo po niej można poznać, czy dziecko prawidłowo się rozwija... zwróćcie uwagę, że dzieci z zespołem Downa mają charakterystyczne małe noski, tak mi się teraz przypomniało
 
reklama
Do góry