reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy marcowe mówią - wątek o wszystkim

u nas zaczely sie chyba kolki!macie jakies dobre rady na to?zaczyna sie wieczorkiem i jest jeden wielki ryk!a mi glowa peka!przykladam termoforek i podaje plantex,sama pije koper wloski!narazie chyba pomoglo,ale nie wiem jak dzisiaj bedzie!
 
reklama
u nas zaczely sie chyba kolki!macie jakies dobre rady na to?zaczyna sie wieczorkiem i jest jeden wielki ryk!a mi glowa peka!przykladam termoforek i podaje plantex,sama pije koper wloski!narazie chyba pomoglo,ale nie wiem jak dzisiaj bedzie!


Bogda, u mnie dzis była położna środowiskowa (nota bene zastała nas w łóżku po nieprzespanej nocy ;) ) i powiedziała, że na kolki stosowac Espumisan i maść majerankową do masowania brzuszka. Poza tym obserwować godizny tych kolek, bo podobno zdarzają się mniej więcej o tej samej porze a wtedy wcześniej podac ten espumisan, żeby zapobiec lub złagodzić. No i obserwuj czy czegos "kolkowego" nie jadłaś ostatnio.
 
No Wlasnie Nie Jem Takich Kolkowych Rzeczy!martwi Mnie To Bo Nie Wiem Jak Jej Pomoc,chociaz Wczoraj Mi Sie Udalo!juz Sie Boje Wieczora!ale Ponoc Dzieciaczki Wyczuwaja Strach I Nastroje Mamy Wiec Musze Sie Najpierw Sama Uspokoic!
Dziadostwo Te Kolki!
 
Piotruś raczej nie ma kolek, ale za to co jakiś czas ma wdęcia i pręży się biedny i purka tak, że aż szyby drżą ;-) :-) Nie wiem, czy to nie wina herbaty Fito-mix.. Pisze na niej, że ma działanie wiatropędne..

A dziś byliśmy na pierwszym spacerku :-) Cudnie było :-) Mały przespał w wózku cały czas :-) Po powrocie dostał cyca jednego, potem drugiego i teraz słodko śpi dalej :-)
 
Mateusz też odpukać na razie nie ma kolek a po Fito-mixie chyba nie puszcza jakos specjalnie wiecej bączków ;).

Dzis go werandowalismy przy oknie ok. 20 min (mam nadzieję, że nie przesadziłam...). Spał sobie smacznie w kombinezonie i pod kocykiem.Jutro z nim wyjdę przed dom a w piątek może gdzieś dalej jak mi brzuch pozwoli.


Malaga a jak tam Twoje szwy po CC?? Boli Cie jeszcze? Ja mam największy problem ze wstawaniem z łóżka bo mnie ciągnie to szycie. Jak juz się rozchodze to jest lepiej.
Dzis byłam zdjać szwy ale nie wiem czy to cos polepszy...
 
przepraszam,ze sie wtracam Miloku, ale dzieci czesto zwracaja czesc pokarmu-to sa male lakomczuszki i za szybko jedza; nalykaja sie powietrza i to jedzonko nad pecherzykiem powietrza wydala-ulewa; o wymiotowaniu jest mowa, gdy wystrzela salwy mleka...nie napisalas jak to wyglada, moze po porstu ulewa; a jak bedzie Ci duzo wymiotowac, to lepeiej idz do lekarza;
pozdrowionka

nnie ma problemu izabelka
u mojego synka to sa wlansie salwy mleka

zje i ja go podnosze zeby sobie beknal to zaram z bekiem salwa mleka idzie
albo jak sobie beknie to za chwile go zaczyna cofac i tez salwa mleka



dziewczyny moj synek ma klikajace bioderko ale nic nie kazali mi pieluchowac ani nic o tym nie slyszalam
mamy tylko skan bioderek za 2 tygodnie miec
a moze tez powinnam to robic :confused:
ale nie mam pojecia jak:confused: :-(



bogda znam te kolki
Tristan tez je miewa ale tylko od czasu do czasu
pewnie jak ja cos nie takiego zjem.My stosujemy ciepla pieluszke , masujemy brzuszek i ciepla kapiel . to ostatnie najbardziej mu pomaga i przewaznei po kompieli spokojnie zasypia, w wodzie troche brzysio masujemy i lagodzi


Malaga Tristan wzdecia tez ma i to statnio wieksze
prezy sie i steka i czerwony sie robi i purka baczki
ale to moze tez byc po tej herbatce bo ja ostatnio zaczelam jej wiecej pic i on zaczal sie tak zachowywac
mam wrazenie ze te wzdecia to go bola bidule :tak:

chyba zniejsze ilosc pitej herbatki


Magada a ta sol to juz mozna podawac ?

Debiutantko espumisan tez juz mozna ?ja mam ten dla niemowlakow ale tam nie jest napisane ze od urodzenia mozna , myslalam ze od pierwszego miesiaca dopiero mozna go urzywac
 
Debiutantko espumisan tez juz mozna ?ja mam ten dla niemowlakow ale tam nie jest napisane ze od urodzenia mozna , myslalam ze od pierwszego miesiaca dopiero mozna go urzywac


Miloku, położna dziś mi powiedziała o tym espumisanie ale tak sobie czytam w necie i faktycznie cos tu jest, że od miesiąca. Tak że już sama nie wiem. Na razie go nie kupiłam, mam za to tę maść majerankową na wszelki wypadek.
 
Malaga a jak tam Twoje szwy po CC?? Boli Cie jeszcze? Ja mam największy problem ze wstawaniem z łóżka bo mnie ciągnie to szycie. Jak juz się rozchodze to jest lepiej.
Dzis byłam zdjać szwy ale nie wiem czy to cos polepszy...
U mnie już dobrze :tak: 5 marca miałam wyciągane szwy.. U mnie też największy problem był ze wstaniem z łóżka - bolało jak cholera :baffled: Teraz już się sprawnie ruszam, choć nadal jak wstaję to staram się z pozycji bocznej, a nie z leżenia na wznak do siedzenia..


Debiutantko - a nosiłaś/nosisz pas ściągający?? Mi kazali, ale strasznie mi niewygodnie i nie noszę :zawstydzona/y:

Malaga Tristan wzdecia tez ma i to statnio wieksze
prezy sie i steka i czerwony sie robi i purka baczki
ale to moze tez byc po tej herbatce bo ja ostatnio zaczelam jej wiecej pic i on zaczal sie tak zachowywac
mam wrazenie ze te wzdecia to go bola bidule :tak:

chyba zniejsze ilosc pitej herbatki
Piotrusia też bolą te wzdęcia :-( Może nie tak jak kolka, ale też się biedny męczy - pręży się, stęka, kopie nóżkami i tak żałośnie płacze :-( Ja zmniejszyłam ilość herbatki Fito-mix, bo i ja nie wyrabiam z purkami :zawstydzona/y:
 
ja też się męcze z pasem poporodowym noszę go w dzień tak kilka godzin:tak: chciałam w nim spać ale cholernie jest niewygodny:baffled:

jeśli chodzi o szwy to ja po tygodniu poruszam się sprawnie ale jak się przemęcze to czasami mnie ciągnie:tak: teraz czekam aż zaczną wyłazić:sick:
 
reklama
ja też się męcze z pasem poporodowym noszę go w dzień tak kilka godzin:tak: chciałam w nim spać ale cholernie jest niewygodny:baffled:

jeśli chodzi o szwy to ja po tygodniu poruszam się sprawnie ale jak się przemęcze to czasami mnie ciągnie:tak: teraz czekam aż zaczną wyłazić:sick:
A po co ten pas, że tak się głupio zapytam?? :zawstydzona/y: I co mi grozi, skoro go nie noszę?? :confused:
 
Do góry