reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Kulka uważaj tylko na niektóre, bo zawierają lidokaine, a to środek znieczulający miejscowo. Działa po może kilku minutach, ale nie na długo :)
Laura coraz częściej wstaje. W łóżeczku czy na sofie to nie usiedzi tylko odrazu do góry... no to się zacznie teraz :D

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
U nas to chyba nic nie pomaga Mia jest ostatnio straszna maruda i lobuz zlosci sie krzyczy jak jej sie czegos nie da.
Hehe karola u nas mala chodzi juz przy meblach przy scianach wszedzie juz wlezie wszystko sciagnie mysle ze to kwestia miesiaca dwoch i bedzie chodzila. Za 3 tygodnie sie przeprowadzamy z moim dzieckiem to bedzie level hard.
I z tym spaniem w nocy mamy jakis dramat dziecko nas terroryzuje [emoji6]

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hehe Ola nie daj się! U nas też czasem jakieś odchyły w nocnym spaniu. Wczoraj np. 3:25 pobudka. W dzien zamaist o 11 to o 11:40 poszla spac na 40 minut i po poludniu kimnela 15 minut w aucie i na tym koniec :D cały dzień szalala, a że nie wyspana to wieczorem maraton marudzenia. Zaczęłam ją kąpać w dużej wannie to sobie tam siedzi i raczkuje i wrzask przy kończeniu kąpieli nieziemski ;P
Ola będzie super przeprowadzka z plątającym maluchem pod nogami hihi

Przynajmniej jeść zaczeła normalnie :D
Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Czyli nie tylko ja mam tak wesolo uff pocieszylas mnie [emoji6]

U nas wlasnie tak wczoraj bylo pobudka o 3 i zasnela dopiero po 5.
U nas standarem jest ze budzi sie kilkanascie razy w nocy horror.

Super ze zaczle jesc! :) u nas z tym jedzieniem jest tak. Mia swojego nie chce zabardzo jesc. Ale jak widzi ze my jemy to jak by mogla to do talerza by weszla a sprobuj jej nie dac to wrzask.
Haha slodycze musze jesc w ukryciu [emoji23]

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny u nas ze spaniem od dwoch dni w nocy to samo. Dzis o 1 obudzila sie i juz siedzi i nie spala do 3. Juz wzialam ja przytulilamzeby nie wstawala i troche spalam a ona sie krecila. Albo tez marudzi w.nocy....w dzien idzie spac przed 11. Pozniej 2 albo i wcale. A wieczorem wariuje po kapieli na lozku.
Wczoraj wchodzila pod lozko. :) i nie mogla wyjsc
 
Ola ja mam tylko nadzieję, że to nie chwilowy apetyt. Bo weszłyśmy w ostatni skok, a wtedy Laura zawsze jakby nadrabia jedzenie [emoji14]
Jak je śniadanie to siedze obok i też coś jem. Obiad je sama, bo ja jej czasem coś muszę zgniecionego widelcem doprzemycać np. jajko, albo jakieś twardsze mięso [emoji14] Zje dwie łyżeczki, a potem łyżka w kąt i daje jej palcami to albo buzi otwiera, albo zabiera mi z ręki i sama sobie wkłada. A oprócz tego wcina swoje kawałki. Jak wpycha brokuła do buzi to, aż jej wystaje bo tyle wsadza na raz [emoji14] Najfajniej wygląda jak zielony groszek zbiera i okruchy co jej spadają. A no i obowiązkowo niektóre kawałki musi zrzucić jedną ręką, potem drugą i do buzi [emoji14] Jak już przetestuje spadanie każdego warzywa to je normalnie dalej łapkami.
W nocy też pobudki, z tym że częściej się wierci niż całkiem wybudza. Szuka smoczka i dopiero jak nie znajdzie to wstaje całkiem. Jak już wstanie przy łóżeczku z tymi włosami spadającymi na twarz z przodu, ja się przebudzę otwierami oczy, a ona się tak pochyla i patrzy na mnie to się jak w jakimś horrorze czuje :D hahaha


Aaa a jak my jemy w inbej porze to mam zawsze dla niej coś przygotowane żeby jej dać bo też przecież akurat teraz musi jeść coś z talerza rodziców [emoji14]
Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Anitaka u nas jak przychodzi kąpiel to już nie ma zabaw. Kąpanie, piżamka, mycie zębów. Potem z nią na rękach idziemy robić "am" do sypialni, witamina D, butla, ściągamy spineczki, dostaje smoczek przytulam, wycałuje, pogłaskam i do łóżeczka. Trzymam za rękę i idzie spać. Parę razy została na łóżku pobuszować przed spaniem i nigdy więcej!! Do 24 zero zasinania wtedy...a tak wycisza się po kąpieli, zamuli, zje i śpi.
Aaa no i teraz przygotowuje też z mamą kąpiel. Stoi przy wannie i patrzy jak się woda nalewa i zabawki pływają. Tylko czasem ciężko ją rozebrać bo ona już teraz musi do wanny wejść!!
Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Hahaha czuje sie jak w jakims horrorze hahaha jestem to sobie w stanie wyobrazic [emoji23][emoji23]

Mia tez je wtedy kiedy my jemy ale ona swojego poprostu nie chce patrzy nam w talerze i koniec jak by wiedziala ze tam jest cos innego ;)

U nas kapiel odbywa sie ok godz 19 ale mala jest juz strasznie marudna w kapieli super a po wrzask wiec szybko ubieramy sie daje butel i spac. Starasm sie mala przetrzymac do 20 bo jak pojdzie wczesniej spac to w nocy jest horror.

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Karola u nas to ostatnio ma jakios za duzo energii przed spaniem zawsze po kapieli jedzenie i spanie. A teraz to jak nawet ja usypiam to sie nie da bo sie smieje. A jak calkiem swiatlo zgaszone i ciemno to.zaczyna gadac i piszczec. Tak tydz to trwa. Musze znajesc na to sposob. Co prawda polazi po lozku z pol godz i idzie spac.wiec nie trwa to dlugo i kolo 20 albo i szybciej juz spi. :)
Laura je sama lyzeczka???
Ech Lucja jak dam jej wyzeczke i jedzenie to wszystko na podlodze a lyzeczke wsadza do buzi ale nie ma na niej jedzenia. I musze ja karmic. Owoce kroje i gryzie sama. Marchewke czy ziemniaczek tez je ale do raczki wszystko. Jak sie juz naje to gryzie na kawalki i wypluwa na siebie. Wczoraj jadla jablko to pewni pogryzionych kawaleczkow bylo.
Ostatnio w ciagu kilki sekund znalazla sie przy doniczce z kwiatkiem ( wielka donica) i kleczala przy niej i grzebala w ziemi. Ale nie brala do buzi. Ufff musze cos wykabinowac z tym kwiatkiem. Jakis plotek zrobic czy cos w doniczce
 
reklama
U nas tez slabe noce. Chyba poprosze na Gwiazdke Mikolaja o przespana nocke [emoji23]
Wczoraj polowe nocy bolaly Joniego dziasla a druga polowe kupa szla [emoji21]
Zastanawiam sie czy Jonathan nie zadlugo e dzien spi... Lacznie jakies 3-4h Jak bylo u was ok.4,5 miesiaca?

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry