reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

To ja tylko mogę dodać, że nawet kiedy oboje rodzice pracują to miejsca w państwowym może braknąć [emoji14] co mnie niezmiernie wkurza swoją drogą :D

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
reklama
Dziewczyny a ja zapisałam swójA córkę do żłobka i teraz się zastanawiam czy oby się nie pospieszylam. Jak pojdzie będzie mieć 22 msc.nie za wcześnie? Jeśli będzie bardzo przeżywać mogę zrezygnowac np po miesiącu dwóch?
 
Lilijka my zaczynamy na 20mscy i mam nadzieje, że jakoś to będzie. A czy nie za wcześnie to się dopiero okaże. Zabrać ze żłobka możesz zawsze bo to nie obowiązkowe, ale musisz się liczyć z tym, że potem może być ciężko z miejscem.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
vixen89, właśnie moja nowa sąsiadka mi tak samo powiedziała o dzieciach obcokrajowców, ze muszą zacząć chodzić do przedszkola ok 3 roku życia, ze względu na język. Tylko, że ona jest Ukrainką i pomyślałam ze to chodzi może o ludzi spoza UE, Super, dzięki za info, to forum to skarbnica:* My dopiero (albo aż) mamy 15 m-cy, ale od przyszłego roku musi mama wracać do pracy. W 15 juz mielismy zarezerwowane nawet całkiem fajne przedszkole Sonnensthral, ale po przeprowadzce nie ma mowy zebym go tam wozila.
 
Lilijka to kwestia indywidulana, ale mogę Cię zapewnić, że to Ty będziesz bardziej przeżywać anizeli córeczka :-) mój synuś zaczął w wieku 16 miesięcy (musiałam wracać do pracy), a córeczka pójdzie na 20 miesięcy, bo jednak te 16 miesięcy to jeszcze taki maluszek. Dla mnie to było emocjonalnie gorsze, bo synek dość szybko się zaadaptował.
Z doświadczenia w pracy mogę napisać, że młodsze dzieciaczki szybciej się adaptują niż 2,5-3 latki.
Tutaj mamy nawet niespełna roczne dzieci posyłają... Mi osobiście jest ich szkoda, ale rozumiem, że mamy muszą wracać do pracy.
Nie zakładaj z góry najgorszego, będzie dobrze :)
Do tego dochodzi jeszcze aspekt językowy, tak małe dzieci chłoną jak gąbka :)

Monic o no widzisz, to może faktycznie coś w tym jest :)
Nie masz filii Sonnensthral w poblizu miejsca zamieszkania? Może dałoby się jakoś przenieść? Moja sąsiadka po przeprowadzce tak zrobiła
 
Hej mamusie. Mam pytanie w sprawie mutter kind pass :)
Moj synek konczy 8 kwietnia 26 miesiecy w mutter kind pass jest badanie oczu 24-26 miesiaca dziecka. Jade w piatrk do polski na 3 tygodnie. Jak zrobie to badanie pod koniec kwietnia albo poczatrk maja to bede miec jakies problemy ze spoznilam sie z badaniem i nie zrobilam go o czasie?
 
Witam wszystkie mamusie z Austrii ;)
My siedzimy sobie już tu od sierpnia , ja z brzuszkiem i dwójką starszych już szkolnych dzieci.
Od 9 marca z brzuszka wyszła Milla i od dwóch tyg daje się we znaki mamusi.
Jesteśmy właśnie na etapie końcowym załatwiania wszystkich spraw na szczęście wszystko praktycznie automatycznie było posowane do przodu. Dziecko zostało zarejestrowane w szpitalu już na drugi dzień tj piątek a w poniedziałek już dostaliśmy papiery akt meldunek itp nasz Marktgemeinde wysłał już wszystko dalej w GKK od razu dostaliśmy papiery o kase na małą ze szczegółowym objaśnieniem co do czego. Tak więc praktycznie automatycznie sprawy poszły do przodu :) Szkoda że tak szybko nie poszło z ubezpiecznieniem starszaków tu były straszne problemy, ale to później. Na razie chciałam się przywitać i przedstawić naszą polską Familie w Austrii ... Jak w szkole z łatwki - Witam mam na imię Izabela (Belka) jestem mamą już trójki dzieci , najstarszy syn Dawid niedługo skończy 10 lat młodsze średnie to córa Sandra która skończy 8 lat w dniu moich 30 urodzin :) i najmłodsze które wczoraj skończyło dwa tygodnie Milla . Dwójka moich starszaków ma inny kod genetyczny niż mój mąż ale to tylko sprawa biologii bo tak tworzymy w piątke pełną rodzinkę . Mieszkamy jakieś 30km od Grazu dokładnie w małej mieścince (wiosce) Sinabelkirchen :) Mamy tu szkołę przedszkole i żłobek pod nosem :) Na początek chyba starczy w razie pytan chętnie odpowiem :p
Co do tematu z bierzącej strony tj żłobka, ja planuje swoją oddać jak skończy rok na pare godzinek bo chce iść do szkoły języka zanim zaczne tu przygodę z pracą . Później jak skończy dwa latka pójdzie już normalnie a przez ten rok będzie miała szanse na klimatyzacje również zdrowotną .

Pozdrawiam Belcia
 
reklama
Do góry