reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Widze ze cichutko tutaj!

Pewnie wszystkie ze slonca korzystacie. Dzis ma byc goraco i chetnie na jakis basen bym poszla ale o 16.30 mam wizyte z Nicole u dentysty, takze odpada.

U mnie nic nowego, codziennosc wrocila i teraz odliczam dni do urlopu. Moja siostrzenica byla teraz na weekend w Chorwacji ale tam nizej, kolo Makarskiej. Zdjecia widzialam, morze piekne i czysciutkie, tylko to troche za daleko jak dla mnie, 800km. My chyba jednak zdecydujemy sie na Krk, w miare blisko.

Byla ktoras z Was juz na Chorwacji? Jesli tak to poleccie cos!
 
reklama
hej witam
kathinka jak tam "po powodzi"?

asiunia:-)my wyjezdzamy 17 lipca b. wczesnym rankiem na Krk a dokladnie do miejscowosci Baska na tydzien w dodatku w ciemno.Tez chcialam w miare blisko i zeby dla dzieci bylo fajnie.Obczytalam sie ostatnio na forum o Chorwacji i wybor padl na Baske.Jest jeszcze druga miejscowosc na tej wyspie Malinska i tez tam ponoc jest ok.Mowie tu o rodzinach z dziecmi.
Jak moze juz czytalas na Wypoczynkowym watku bo wspominalam my juz raz bylismy w HR na wyspie Rap,ale to jeszcze dzieci na swiecie nie bylo.Fajnie bylo ale ja chce zobaczyc znow cos innego a nie do tego samego miejsca jezdzic.
HR jest bardzo piekna i wlasciwie zycia nie starczyloby gdyby czlowiek chcial objezdzic ja od gory do dolu.Moja siostra jedzie juz za tydzien ze znajomymi do Trigoru bo ci jej znajomi juz tam byli i wracaja:tak:Dla nas to jednak za daleko bo z wiednia 733km,a siostra najpierw do nas w niedziele z PL przyjezdza a pozniej do Grazu musi dojechac bo tam sie umowili.
Jak sie chcesz bardziej zaglebic to ci moge to forum podeslac;-)

Mb-1 o jakim polaczeniu autobusowym myslalas?
 
Beabea, podeslij to forum, poczytam sobie. Moja siostra byla na Krk w Silo, a Baske chyba tez odwiedzili. My raczej tez gdzies w te okolice. Chyba trzeba bedzie sie numerami tel. wymienic bo jak dobrze pojdzie to my 16go wczesnym rankiem wyjezdzamy:-). I moze sie na Chorwacji spotkamy:-)
 
Beabea tu masz linka do tych autobusow PolskiBus | szybko tanio KOMFORTOWO
A tutaj artykul na ich temat Szkot otwiera w Polsce autokarowego Ryanaira - Polskibus.com
Jak dla mnie super sprawa. Mam nadzieje, ze ich nie zlikwiduja i moi rodzice beda czesciej mogli nas odwiedzac.
Ja cos dzisiaj nietomna chodze. Po naszym wyjezdzie do Polski mam w domu sajgon i nie moge go doprowadzic do porzadku. Wczoraj wszystko popralam i dzis czeka mnie sterta prasowania.
Milego dnia
 
Hej! ja dzis niestety polowe dnia spedzilam u lekarza. Zlapalam w weekend kleszcza i ten sie tak mocno wbil, ze czesci nie da sie wyjac. Podobno tez jest duze prawdopodobienstwo, ze ten akurat mial borelioze :szok:... zobaczymy za kilka tygodni. Na razie dostalam masc, antybiotyk (w razie czego) i skierowanie (mam isc za miesiac) na badanie- czy borelioza jest czy nie... zdenerwowalam sie tym kleszczem, bo myslalam, ze mi to sie nigdy nie przytrafi. Za tydzien mamy jechac w gory i ... mi sie juz nie chce...
 
ojjj,biedna Happy....
a gdzies ty tego kleszczora zlapala i gdzie ci sie wgryzl?My na szczescie nie mielismy jeszcze z tym do czynienia,pfu,phu,ale zewszat sie slyszy ze pelno tych pajeczakow:szok:
Musze dzieci poobserwowac po kazdym spacerku na trawie.
Asiunia dostalas moja wiadomosc?
Mb-1 dzieki za linki.Nie wiedzialam wczesniej o tych autokarach.Dobrze wyczytalam 1 zl przejazd:szok:
 
Dostalam, dostalam Beabea, i wlasnie odpisalam:-)

Happy, wspolczuje, ale moze jednak nic nie bedzie. Skad oni wiedza ze akurat ten zarazony byl? U nas narazie spokoj z kleszczami, pies tylko kilka juz mial. Moja corcia rok temu miala, za uchem, na spiaco jej musialam usuwac ale wylazl caly. Tak sobie mysle, ze moze tez sie zaszczepic na te kleszcze? Ale szczepionka chyba przed borelioza nie chroni.

Jak bylam jeszcze na studiach, to kolega wymyslil taka zabawe, podchody w lesie. Wiecie, mielismy mape i musielismy punktow szukac. Fajna zabawa byla, a ze to bylo w lesie i sie kleszczy balysmy (po krzakach trzeba bylo sie przedzierac) to na szyje zalozylysmy sobie obroze przeciw kleszczom (takie dla psow):-) Smierdzialo okropnie ale kleszczy nie zlapalysmy:-)

MB, mnie dzisiaj kupa prasowania czeka! A niby tylko 4 dni w PL bylismy! Ja nie wiem, dlaczego zawsze po PL tyle prania mam!

Wybieracie sie dzis na basen? Ja mialam taki zamiar, na Stadionbad pojechac, ale z Fernwärme dzis chodza spisywac liczniki i trzeba w domu po poludniu byc:-(
 
Ojjj Happy biedactwo. Mam nadzieje, ze to byl zdrowy kleszcz i wszystko bedzie w porzadku. My sie zaszczepilismy cala rodzina. Ja teraz spedzam mnostwo czasu z Laura na spacerach, na trawie. A maz gra w pilke, tez na trawie. A niedawno czytalam na ten temat dobry artykul:
Niewinne ukąszenie? - Medonet.pl
Ale wam zazdroszcze tych urlopow. My juz zrezygnowalismy. Nawet jak dostaniemy mieszkanie w odpowiednim terminie i zdazymy sie przeprowadzic, to na urlop pojedziemy do rodzicow. Troche poodwiedzamy rodzinke:tak: A w przyszlym roku, albo nawet zima polecimy sobie gdzies.
My dzis siedzimy znow w parku, albo skoczymy na zakupy. Mialysmy isc z kolezanka na basen. No, ale niestety moje ciezkie dni wrocily. Koniec okresowej wolnosci;-)
Zmykam troche poczytac, zanim mloda sie obudzi. Kolezanka pozyczyla mi ksiazke po niemiecku Mini Shopoholic. To jest cala seria, pierwsza jest Schnäppchenjägerin. Polecam. Czyta sie bardzo latwo i mozna sie posmiac.
Na kulinarny wpisuje przepis na sernik na zimno. Jeszcze nie robilam, ale wydaje sie latwy i szybki. Na lato w sam raz:tak:
 
hi. Happy miejmy nadzieje,ze jednak nic Ci nie bedzie. U nas w roddzinie(odpukac)tylko tata raz mial kleszcza! No, w piatek moj starszy konczy szkole!!I pierwszy rok za nim!!My tez jedziemy moze na 2 tygodnie do pl. Rodzice maja dzialke to Bruno z kuzynem bedzie mial raj.A moze ja tez odpoczne od tych dojazdow nad wode albo do parku. Ktora ma ogrodek?? To zazdroszcze,zawsze kawalek trawki fajny dla dzieci!!!Asiunia myslalam,ze tylko ja mam taki odlot po przyjezdzie z pl,ale widze ,ze jednakmnie jestem sama. Mam dokladnie to samo.Id ewstawic obiad!
 
reklama
ahoj! to ja corka marnotrawna :-)
wrocilam i witam na pokladzie! :-D

oczywiscie nie nadrobie 6 tygodni a wiec dolaczam sie poprostu do aktualnych rozmow!

happy, wspolczuje kleszcza, narazie tyle sie doczytalam!

jestem w trakcie rozpakowywania, gotowania i innych takich, wiec jeszcze troche maly chaosik u nas!

ale ciesze sie, ze juz wrocilam, bo lozko tam bylo strasznie niewygodne! :-D
ale te mury mnie dobily, po 6 tygodniach na plazy..........:baffled:
buzka!!!
 
Do góry