reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

marti twoje jedzenie moze miec bardzo duzy wplyw na maluszka al nawet dzieci na mm miewaja kolki.Odpowiada za to niedojzaly uklad pokarmowy.Wiec wiele rzeczy moze wywolywac kolki.Ja karmie,maly dzis konczy 3 miesiace i mielismy moze z 5 problemow brzuszkowych.Nie jem smazonego i nic ciezko strawnego ,unikam warzyw wzdymajacych.Staram sie nie przesadzac z nabialem.Nie pije nic gazowanego za to duzo wody i sokow(rozcieczam) Poszukaj w necie na pewno znajdziesz duzo rzeczy no i polecam stillberater
 
reklama
Dieta mamy karmiącej - temat rzeka :) Gdy jeszcze karmiłam, to też unikałam smażonego, nie piłam gazowanych rzeczy itd, ale nie raz najadłam się pestkowych owoców, których niby nie powinno się jeść, a małemu nic nie było, tak samo czasem skusiłam się na czekoladę i problemów brzuszkowych nie było. Z kolei mam koleżankę, której położna nie uznawała żadnych diet twierdząc, że przecież gazowanym nie sikamy nawet jak wypijemy 2l coli. Tak więc ona je wszystko i jej dziecku nic nie jest. Chociaż pewnie jednemu dziecku będzie coś szkodziło a drugiemu nie, trzeba obserwować. Znam też mnóstwo butelkowych dzieci, a kolki miały, tak jak pisze Vici, układ pokarmowy jest jeszcze niedojrzały i pewnie niektóre maleństwa są bardziej wrażliwe. Popieram Aniag, termometr to ostateczność
 
uwazam dokladnie tak jak Vixen :-) u mnie jest tak - ja karmie do dzisiejszego dnia, diety zadnej nie trzymam, od pierwszych dni Mlodego jadlam normalnie, nawet musztarde rosyjska czy ogoreczki chilli, gazowane, smazone, dobrze doprawione, pikantne potrawy - wszystko na co mialam ochote. Malemu naszczescie nic nie bylo, nie wiemy co to kolki.

marti_w moja Pchelka w wakacje w Polsce kupki nie zrobila 7 dni, wszyscy mi mowili o termometrze, ale uparlam sie, ze nie dam, widzialam, ze sie meczy, zjadlam kilka jablek, na drugi dzien byl brudny pampers, wszystkie ubranka i jeszcze ja - stalo sie to podczas karmienia w resturacji pelnej gosci :-)
 
Moja znajoma pielęgniarka mówiła mi kiedyś ze teraz u niemowlaków nie jest niczym dziwnym i nie trzeba się przejmować gdy dziecko nie robi kupy nawet tydz.. ale pod warunkiem ze nie płacze z tego powodu..Koleżanka miała taki przypadek gdy jej 2,5 córeczka nie robiła 7 dni kupki,masowała cudowała aż postanowiła jej podac troche rozgniecionego banana..i co??? kupka wyszła ze hoho:tak:ale każde dziecko jest inne.

marti_w ale czy w waszym przypadku to są kolki? skoro maluszek nie robi kupki..a kolki to raczej gdy dziecko nie moze oddać gazów.

 
A tak z innej beczki pytanie. Czy orientujecie sie może czy do karenz na który przechodzi tata doliczają urlaubsgeld i weihnachtsgeld do jego zarobków? Bo wiem ze zarobki nie mogą przekraczać chyba 16200E tylko nie wiem czy to doliczają czy nie..
[h=1][/h]
 
Mamami1 ostatnio ten temat był poruszany na jednej z grup na facebooku i z tego co pisali, to tak. Te 16200€ jest dzielone na 14 wypłat. Z tymże nie wiem na ile tym ludziom można wierzyć, bo czasem różnie piszą i na niektóre rzeczy przymykam oko i wolę się sama doinformować :)
 
Ja nie wiem co jej jest dokladnie. Kupke robi ale zadko, raz dziennie moze dwa. Skurcze ma brzuszka, steka strasznie nie placze. Dzis lekarka pow ze za szybko tyje I prawdopodobnie za czesto ja karmie I duzo jej w brzuchu zalega. To moje pierwsze dziecko wiec do konca nie wiem jak robic zeby bylo dobrze.
 
reklama
Marti w ja też mam pierwsze dziecko i moja mała miała podobnie stekala ale nie płakała tylko ze ja szybko przeszłam na mm na początku je też chyba przekarmilam bo wtedy się tę bóle zaczęły. Potem ja nauczyłam jeść co 3 godz przez dzień. I moja piła dużo herbatek rumianek i koperek albo sama wodę. Masaż brzuszka leżenie na brzuszku suszarka krople czopki i do 3 miesiąca tak miała teraz jej przeszło ma 5.
 
Do góry