reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Dziewczyny a jzk rozumiec ze dziecko samo siada? Moja corcia np gdy lezy na podusi nie az tak wysoko to samz sie dzwignie do siadu czasami troszke na boczek na lokiec i juz siedzi ale z calkowitej pozycjimlezacej nie potrafi wiec juz to mozna uznac ze sama siada?ma 9mc ale robi juz tak z dobry miesiac;-)
 
reklama
Lilijka podobno prawidlowe siadanie to albo z czworaka albo z boku wlasnie ale bez pomocy np poduszek

Karolask no chyba skok tez jest, Zosia ogolnie tez milion razy sie budzi ale teraz do tego zaczela sie przemieszac i ciagle sie uderza

Napisane na HUAWEI RIO-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Lucja zaczela akceptowac smoczek jak miala 1.5 mies. :)
A spac wczoraj to poszla o 22. Nie pomoglo kolysanie.. Juz potem sama padla w lozeczku. Obudzila sie o 2 zjesc a wstala przed 7 takze w miare oj bylo. :) atez tak kopie po lozeczku. Juz z jednej i drugiej str naokolo koc dalam zeby w nocy jej nie szukac:)
 
Dziewczyny cieszcie się ze wasze maluchy w ogóle w lozeczkach śpią[emoji14]moja elizka spała do puki nie poczuł siatki od łóżeczka i tak już 3 rok śpi z nami tylko teraz przynajmniej na swoim łóżku tylko musi być koło naszego :) i nie raz mamy takie noce ze chce mnie trafić bo za ręce mnie łapie a mi teraz ciężko się obrócić. Elizka smoczek już w szpitalu miała położne jakoś tak umiały jej go włożyć ze chciała :) ale bardzo szybko się odzywczaila później jak miała półtorej roku to już smoka nie było nawet do spania :)

Napisane na HTC Desire 626G dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
Gabi no to nieciekawie... a nie przekonuje jej np. wizja osobnego pokoju? Swojego własnego, takiego jak inne dzieci mają? Może to będzie dobry argument.

Lilijka dziecko się dźwiga do góry, głównie głowę jak każde, ale to nie jest siadanie. Moja by tak chciała brzuszkami siadać od 4tego miesiąca, ale sobie może pomarzyć. Albo z czworaka jak pisze Bubcia, albo maluch będzie leżeć na plecach obróci się na boczek i podeprze rękami. Niektóre siadają dopiero ze stania. W żadnym wypadku nie powinno się zachęcać dziecka do siedzenia z takiej pozycji jak piszesz, a już napewno nie ciągnąć za rączki. Taką próbę może tylko lekarz wykonać. To nie tylko szkodliwe dla kręgosłupa, ale też sprzyja powstawaniu złych nawyków i odruchów u takiego malucha. Się rozpisałam [emoji14] ale wyczulona jestem na sadzanie. Nawet fotelika w samochodzie unikam jak tylko się da [emoji14]

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Gabi moja łucja jak sie urodzila to spala z nami. W lozeczku byl placz ale powoli powoli i od drugiego mies zaczelam ja dawac do lozeczka. Czasem spala godz czasem cala noc. Roznie bywalo. A teraz spi.
Co do siadania to ja tez nie zmuszam nie ciagne za raczki. Czasem ja posadze sama jak juz nie chce lezec. Ale glowe dzwiga. W koncu sama sobie usiadzie choc raz juz usiadla ale to chyba nieswiadomie bylo :)
 
9mc i 3 dni. Tez jej nie ciagne za raczki ale jak podam palca badz reke to sama siempodciagnie i siedzi;-)nawet jak ja na polezaco karmie butelka to sie nie da bo sobie siada wiec co wtedy ?pozwalam i siedzi dlugo. Na brzuchu niechce lezec na plecach to juz wogole tylko siedziec chce;-)nawet w spacerowce na polezaco nie polezy bo siada w pionie wiec tez nie moze?kapanz tez jest na siedzaco bo inaczej jest ryk w nieboglosy.w ydaje mi sie ze jak juz potrafi trzymac stabilnie rownowage i siedziec to kregoslup juz jest dobrze rozwiniety czy nie tak?
 
Ostatnia edycja:
A jeszcze jak bylam w pl z nia u pediatry to mowilam ze siada juz ale jak ma podusie pod glowka ze sie podciagnie na boczek pomoze lokciem i juz i powiedziala ze to prawidlowa pozycja siadu tzw z brzuszka.
 
reklama
Lilijka w PL lekarze każą obkładać dziecko poduszkami " bo musi się nauczyć siedzieć" rozszerzać dietę nawet przy kp po 4tym miesiącu i uśmiechają się do chodzików i danonków... Jak mała poczuła "widok z pozycji siedzącej" to ciężko będzie z leżeniem. To tak samo jak z noszeniem w pionie. Jak już poczują to nie ma zmiłuj.
Pozycja która opisujesz to ta z boku o ktorej pisalam, ale dziecko powinno lezec na plasko i się tak podniesc. Wtedy sie moge zodzic, ale lezac na poduszce czy na pollezaco to nie to samo. A poduszka pod glowa sama w sobie zacheca do dzwigania, a do conajmniej pierwszego roku nie powinna istniec dla maluchow bo tez katujr kregoslup. Ja bym nie sadzala dziecka, ale kazdy ma swoje zdanie. I najwazniejsze to Twoje dziecko, Ty znasz je najlepiej i intuicyjnie wiesz czy mozesz jej pozwolic w danym przypadku na takie siedzenie czy nie. To matka wie najlepiej czego trzeba jej dziecku ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry