reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Luiza tort super :) a jaki smak w środku? Ja też się nastawilam żeby coś upiec :D tylko mi najlepiej wychodzi tiramisu[emoji14]to do okola to kit kat? :)

Napisane na HTC Desire 626G dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Vixen fajnie ten tort wyglada :-)

U nas lepsze dni. Maly pogodzil sie z maxicosi i zdarzy mu sie nawet w nim zasnac ;-) W nocy 3 pobudki ale bywalo duzo gorzej.
Podnosi juz wysoko glowke, slini sie okropnie i wpycha raczki do buzi... Niedlugo pewnie zacznie chwytac zabawki (na razie zdarza mu sie ;-)) i sie nimi bawic. Jeszcze tylko kilka dni i 3 miesiace za nami :-) Za tydzien w niedziele chrzest. Chodzi ktoras z was na polska msze na Enkplatz? O ktorej zaczyna sie? My mamy chrzest o 11:00 zaraz po mszy po niemiecku... Przynajmniej tak mi sie wydaje...

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Happy ja mam ogólnie jakoś z Kościołem nie podrodze więc nie pomogę :/

Vixen tort super Ci wyszedł :)

Dziecko mi się popsuło, robi sobie tegulatne pobudki miedzy 4.00 czy 4.30 i tak do 5.30 czy 6.00 :( ewidentnie nie moze przez cos spać. Mam nadzieję, ze jak tylko lewa gorna sie przebije to wszystko wroci do normy..

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Dzięki dziewczyny :) Mój pierwszy (i póki co ostatni [emoji23]) samodzielny tort :)
W środku ciasto czekoladowe przełożone masą z serka mascarpone i bitej śmietany z kawałkami ananasa. Dookoła kit kat a na wierzchu m&msy :) Obłożony był masą z czekolady gorzkiej i masła (żeby te kitkaty się przykleiły). Piekłam z tego przepisu Link do: Tort z KitKat i M&M's
Trochę przy nim pracy było, ale serio mi smakował dużo bardziej niż zamówiony taki z masy cukrowej. Te z masy cukrowej są piękne, ale dużo osób tej masy i tak nie je, tylko wszyscy zostawiają na talerzu. Aha, na górze taki obrazeczek cukrowy, można różniste kupić w Billa, Merkur itd :)

Happy79 o to coraz lepiej widzę, super! Już trzy miesiące [emoji33] toż to duży kawaler :) ja podobnie jak Karolask z kościołem, ale że mieszkam zaraz obok tego kościoła przy Enkplatz, to jak chcesz to Ci mogę sprawdzić, bo będziemy jechać do Stadpark, to będę na ubahnie :) Według strony internetowej polska msza jest o 12:30.

Ojej Karolask, to kiepsko z pobudkami :( oby faktycznie po przebiciu się ząbka było lepiej :*
 
Dziewczyny jakie chrupki kukurydziane kupujecie??? Bo ja raz kupilam w billi ake byly slone... A w pl prawie bez smaku i o wiele wieksze.
 
Vixen tort super wyglada extra :) Mi jakos nie podrodze do pieczenia wiec ostatnio jak potrzebowalam na szybko tort to kupowalam w billi te co sa w zamrazarkach. Sa sliczne niedrogie i pyszne i dla dzieci tez widzialam fajne :)
Karola ja te pobudki tez przerabialam ale na cale szczescie juz jest troche lepiej z tym spaniem
Happy 3 pobudki to maly ladnie spi. U nas czasmai to jest 5 6 tych pobudek :/

Anitaka my kupowalismy w billi fakt sa z dodatkiem soli i osobiscie smakowaly.
Teraz kupilam w pl w biedronce bez dodatku soli fakt troche bez smaku ale mala je lubi i je. Poki sie da unikamy soli :)

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzięki Ola, w tym roku też kupiliśmy ten z Billi mrożony i był naprawdę dobry, a jeszcze ile uciechy, bo był z minionkami :p a jak jeszcze można było przynosić do przedszkola, to kupowałam Sachertorte w Aida i tylko ozdabiali tak jak chciałam.

Anitaka ja kupowałam takie z Hipp, np w dm czy Bipie, one są bez soli, ale minus jest taki, że paczuszka malutka. A tak to jak miałam okazję, to czasem przywoziłam z Polski, zwłaszcza takie długie, aż kiedyś jedna pani u pediatry mnie zaczepiła gdzie takie kupiłam :p
 
My unikamy soli i cukru, gotuje dalej sama wszystko młodej [emoji14]
W ruch poszło już całe jajko, teraz poszukiwanis mięsa. Miało być przed jajkiem, ale z supermarketu jej nie dam. Jajka od babcinych kur z podwórka się trafiły :)

Anitaka ja kupiłam młodej chrupkiw jakimś bio sklepie. Bez żadnych dodatków. Żadnego cukru, soli czy oleju palmowego.
Dzienie wyglądały, ale w smaku zupełnnie inne niż te naszpikowane chemią i spulchniaczami. Paczka dopiero się kończy bo młoda dostaje sporadycznie.

Vixen, Happy macie jakąś sprawdzoną masarnie w okolicy?

Aaaa i jeszcze jedna sprawa. Anet!! Żyjesz? Gdzie Cię wcieło?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
No wlasnie ja tez te takie palki dlugie kupowalam. :) łucja od razu musiala miec w dwoch raczkach. Ja tez sama gotuje. I bez soli oczywiscie. Wczoraj siedziala u mnie na kolanach i zabrala mi szynke z kanapki. :D bede szukac w takim.razie tych chrupek bez soli :)
 
reklama
Karolask, Vixen no ja tez do kosciola za czesto nie chodze.. Ostatnim razem na mikolaja w zeszlym roku ;-). Maz i jego rodzina raczej... Nawet nie wiem jak ten chrzest ma wygladac. Troche sie obawiam bo za duzo osob bedzie... Ale jakos przezyje ;-)

Karolask ja chyba za dlugo mieszkam juz w Austrii ale co to jest masarnia? ;-)

Ja chrupki tez Bio kupuje.
Przed ciaza odzywialam sie bardzo zdrowo. Teraz czesto w biegu i niestety ostatnio duzo slodyczy :-(




Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry