reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
Hej dziewczyny. Mam pytanie jestem w 22 tc i ostatnio byłam często na zwolnieniu lekarskim z tygodniowymi przerwami (tydzień chorobowego, tydzień pracy) ale wypisane przez lekarza ogólnego. Czy mogę dalej tak ciągnąć na takim zwolnieniu od ogólnego lekarza? Miała któraś z was coś podobnego?
 
Konstantyna ja tak mialam ale to przez to ze mialam ciezka prace i zle sie czulam ale jak mi zmienilo miejsce i godz pracy to nie bralam juz chorobowego chociaz raz jeszcze bylam pozniej kilka dni ale to przez straszny bol kregoslupa.
 
Ale to zwolnienie jednak od ogólnego lekarza? Bo obawiam się że kiedyś ogólny mi odmówi i wyślę mnie po takie zwolnienie do ginekologa? A na wizytę do ginekologa jednak trzeba czekać na swój termin.
 
Konstantyna prędzej KK zapuka do drzwi, żeby sprawdzić czy faktycznie potrzebujesz Krankenstandu, niż obecny lekarz Ci nie wystawi skoro robi tak do tej pory... Tu nie pomogę bo pracowałam do końca, ale zaczęłam pracę jakoś chyba w 4tym miesiącu, więc przez pierwsze 3 msce mogłam sobie spokojnie "rzygać" :D w domu. Sory za słowo, ale ja miałam do 18 tyg. mega mdłości...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Ponoc jak ciagle przez kilka tyg jest sie na chorobowym to z kk pismo moze przyjsc i moga zrobic komisje czy rzeczywiscie takim sie chorym jest ze tak powiem. I albo ci przyznaja albo nie. Ale ciezko jeszcze tyn bardziej jesli to ciaza bo "to nie choroba"... :)
 
Konstantyna ja na l4 poszlam odrazu tzn chyba w 4msc i zwolnienie wlasnie mialam od lekarza ogolnego. I siedzilam juz do konca w domu. Bylam chyba 3 razy na kontroli w kk i Pani powiedziala zebym sobie juz w domu siedziala do konca :D fakt faktem ze poprostu mi sie nie chcialo juz wracac do pracy.

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Kk na komisje wzywa jak sie siedzi dluzej nic dwa tygodnie na zwolnieniu pod rzad ( nie musi ale bardzo czesto) ja mialam taka kolezanke w pracy ktora wlasnie tak robila, ze byla dwa tygodnie na zwolnieniu pozniej dwa dni w pracy i znowu zwolnienie i tak cala ciaze , kksie nie czepiala, bo w poprzedniej ciazy poszla ciagiem na zwolnienie wezwali ja nakomisje powiedzieli , ze chora nie jest i mapracowac wiecw drugiej ciaxy juz kombinowala, szef jej za to nienawidzil ;p

Napisane na HUAWEI RIO-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry