reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Bradford

Czesc Karolina
wielkie dzieki, chociaz ty myslisz pozytywie , bo mnie mecza mysli , czy sie urodzi zdrowe no i na dodatek coraz czesciej zaczynam myslec jak to bedzie.
Wczoraj spedzilam kilka godzim przy kompie piszac z mamciami z lipca.
Okazuje sie ze maja podobne bole, odczucia , a nawet dzidzie sie ruszaja podobnie do mojej ( chodzi mi o bolaczki zwiazane z ruchami)
Troszkie mnie uspokoily i poczulam sie lepiej wiedzac ze to wszystko
normalne.
Pozatym jak piszesz ze kazda matka do konca , a i pozniej bedzie sie martwic , no bo przeciez to normalne dla kazdej kochajacej i opiekunczej mlodej jak i starej mamusi.

No a tak to po staremu , nuda i nie wiem co ze soba robic , staram sie chodzic na spacerki - codziennie. Jeszcze troszkie to bede prala wszystkie rzeczy , no i wkoncu urzadzala pokoik dla Szymonka.
Caluski dla twojego malego urwiska , pewnie coraz bardzie ruchliwy co?
Co to bedzie jak zacznie stawiac pierwsze kroki i za wszystko sie lapac , to dopiero bedzie ubaw , ciagla gonitwa za malym szkrabem:laugh2:.
papa
 
reklama
czesc dziewczyny
strasznie u nas cicho ostatnio, czhyba nikt nie ma czasu zagladac do naszego malego grona z Yorkshire.
U mnie po staremu , maly sie kreci i ogolnie jest smiesznie czasami :laugh2:, uwielbiam czuc jak sie przemieszcza i jak wali te swoje kopniaczki.
Wiecie co zaczynam sie zastanawiac nad zachowaniem komorek macierzystych z krwi pepowinowej. Nie wiem jak to sie odnosi do Angli , moze wy jestescie zoreintowane w tym temacie.
Karolina czy wy korzystaliscie z tego ?

Piszcze co tam u was Cfcgirl , Ewka co z wami?
 
Ewcia, Cfcgirl -Dziewczyny odezwijcie sie wkoncu.Napiszcie co nowego u was.
Niunka - w tym temacie o ktory pytasz jestem zielona. Kiedys cos slyszalam, ale wydawalo mi sie to jakies nierealne chyba i sie nie wglebialam w temat. Ale chetnie sie dowiem na co to przechowywanie krwi:cool2: .
pozdawiam
 
Hej dziewczyny.Witam Was
Skonczył sie okres pare dni temu a dzisiaj zauwazyłam krwawy uplaw znowu. no ale przecież w Anglii powiedzą że to normalne. Nie niepokoje się jeszcze ale jak się powtórzy idę do lekarza. Mamy tu taka nową panią doktor która raczej sie przejmuje pacjentami, więc mam nadzieje,że jak sie do niej udam to potraktuje mnie poważnie. No zobaczymy
Poza tym dla poprawienia nastroju zapisaliśmy się z mężem do klubu fitness. Ja opuścilam dzisiaj bo się chyba przetrenowalam ,ale mój mąż dzielnie codziennie smiga i taki jest dumny z siebie. Ciesze się bardzo, bo w końcu robimy cos innego.
No a na weekend spodziewam się gości. Moja koleżanka ze swoją mamą wpadają. Ciesze się ogromnie bo ta koleżanka na stale mieszka już w USA. Jest akurat u mamy na wakacjach i ma darmowe przeloty więc przylatują. U jej mamy mieszkalam na stancji jak byłam na studiach. I tak utrzymujemy kontakty i ciesze się że je zobaczę.
Karolinka chodzilo mi o prace dla Bradford Council. Jest to firma w której sa płatne i chorobowe i dodatki i urlopy itd. Oni się oglaszają przeważnie w Telegraph & Argus. Więc śledź ta gazetke.
Pozdrawiam was bardzo serdecznie i całuski
 
karolina
Krew pepowinowa mozna pobrac tylko raz w zyciu wlasnie przy porodzie.
Mozna ja pozniej wykorzystac jako material przeszczepowy.
Niby moze byc wykorzystana przy 70 chorobach np. bialaczki.
Mozesz wiecej poczytac w internecie.
Sama nie wiem co wygole sie tego podejmowac. Niektorzy twierdza ze to glopota , bo przeciaz kiedys i tak nie bylo takich mozzliwosci jak teraz i dzieci rodzily sie zdrowe i wszystko bylo ok.
Nie wiem jak to jest tu w angli , zaptam poloznej.
Ogladalam zdjecia twojego Gabrysia - kurcze jaki on juz duzy.:-)
Sliczny chlopczyk i te jego kedziorki.:-D
Juz sama sie nie moge doczekac kiedy ujrze moje malenstwo.
Wydaje mi sie ze teraz bedzie mi sie dluzylo .
kiedy zaczelas sie pakowac do szpitala i urzadzac pokoik malego i wogole te wszystkie rzeczy, pranie ciuszkow itp.
Moj maly ma teraz chyba ostatki kiedy moze sie swobodnie pokrecic, mowie ci dzis np. szaleje caly dzien , prawie non-top. A jutro pewnie bedzie odpoczywal .
Nie wiem czemu dziewczyny sie nie odzywaja.
Stalo sie cos?:confused:
 
hej dziewczyny
Pogoda do d... , nic tylko w domu spac, nudno jak tak sobie siedze w domu i nic nie robie. Gdyby bylo chociaz ladne na zewnatrz to mozna isc na jakis spacer i sie dotlenic i malego , a tu nic:-(, cigle deszcz. Karolina ty tez pewnie ciagle siedzisz w domu z malym przy takiej pogodzie.
Naprawde nie wiem co sie dzieje z naszymi dziewczynami , :confused::baffled:.
Co sie z wami dzije, zajete czy co , a moze cos z kompem, albo wakacje czy cos w tym stylu.
Halo cfcgirl i Ewka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odezwijcie sie wkoncu.
Dobrze ze Karolina sie odzywa , bo tak to pisalabym sama ze soba.:-D
 
czesc karolina
ja znowu z zapytaniem . Napisz mi droga internetowa kolezanko, gdzie sie zaopatrywalas w zabawki , grzechotki , fotelik (taki bujany),playmate i tym podobne.
My pochodzilismy dzis po sklepach i strzaszne ceny:szok::baffled:.
Chcielismy kupic takie bajerki grajace na lozeczko i jakies grzechotki(6f) lub gryzaki (4-+)i cholernie drogie.Myslalam ze takie pierdolki beda tansze. Boze, a gdzie tu koniec zakupow.:confused:
Moze wy bedziecie chcieli cos sprzedawac po Gabrysiu , bo przeciez wkoncu skonczy 6 miesiecy , tak sobie pomyslalam. Przeciez przedzialy sa niby od 0-3, 3-6
Zobaczcie i zastanuwcie sie z mezem. Mam nadzieje ze cie nie urazilam Tym pytaniem.
Pisalas mi kiedys ze duzo rzeczy kupowalas na targu w Halifax. Czy warto sie tam wybrac? wlasnie po takie rzeczy.
Wiem ze mamy jeszcze troszkie czasu . ale sie poprostu orientujemy w temacie.
Widzialam tez w Argosie taki bujaczek z wibratorem jakies 20 f. No niby nie duzo , ale jak masz na kazda jedna rzecz wydac po 20-30 f to wielkie dzieki , no a zreszta jezeli ma sie mozliwosc kupic czegos uzywanego , czemu nie.
No to papa widze ze dziewczyny dalej sie nie odzywaja.
 
Niunka przeciez ja wczoraj pisałam . Jest mój post :-) Ja czasami padam tak na twarz że nei mam siły pisac. Przepraszam Was za to, ale czasami na prawde jest ciężko:baffled:.
nie gneiwajcie się na mnie.
Poza tym ciązgle mam jakieś krwawe upławy. Przeważnie raz dziennie i potem cisza. Ja juz nie wiem co się dzieje.Oszaleć idzie normalnie:wściekła/y:
Całuję Was mocniutko i Wasze Kruszynki
 
hej cfcgirl
Przepraszam , moze przegapilam twojego posta, :zawstydzona/y:
Strasznie ci wspolczuje z tymi uplawami , moze pojedz znowu do szpitala i powiedz w czym rzecz, przeciaz wedlug mnie to nienormalne- te ciagle uplawy.
Wypoczywaj ile sie da to jest lekarstwo na wszystko i trzymaj duzo nogi w gore uniesione.
Piszesz ze ciagle jestes przemeczona , moze za duzo sie forsujesz, uwazaj na siebie, pamietaj ze zdrowie najwazniejsze.
trzymkaj sie i czescie pisz co u ciebie.
Duza buzka.
 
reklama
Czesc kochane.

Cfcgirl. fajnie, ze sie wkoncu odezwalas:-) . Przykro mi slyszec o tych twoich uplawach. mi sie wydaje, ze to tak moze byc po pierwszym okresie. Poza tym twoje hormony musza sie "uspokoic" , bo one moga sprawiac, ze plamisz. Ja mam problemy z hormonami, zaczelo sie jeszcze przed ciaza i czesto plamilam miedzy okresami, wiec nie musi to zaraz oznaczac najgorszego;-) . Ale oczywiscie wizyta u jakiegos lekarza jest jak najbardziej wskazana. Mysle, ze wsio bedzie ok.
Niunka aniolku ja urzadzalam pokoik malego powolutku, zaczelam gdzies tak ok 30 tyg ciazy. Lozeczko kipilismy na ebayu, szafe i puleczki w argosie a prawie cala reszte na targu o ktorym ci mowilam za niewielkie pieniadze(bujany fotelik, wanienke, kosz do spania, posciel,zabawki, ubranka). Na targ oplaca sie pojechac ale najlepiej kilka niedziel z rzedu, bo nie wszystko znajdziesz za jednym zamachem.Z regoly maly jest wybor jesli pogoda nie dopisuje. Jesli jest slonecznie to znacznie szybciej. Zaloguj sie na stronie pampersa i huggiess a przysla ci kupony na pieluszki i beda ci je tak co jakis czas przysylac. Zaoszczedzisz w ten sposob sporo pieniazkow:tak: .
Warto odwiedzac sklepy w stylu Home Bergeins czy funciaki.Tam maja tez fajne niektore rzeczy dla maluchow i bardzo tanio np. kocyki, reczniczki czy nawet chusteczki nawilzane dla niemowlat do pupy.
Karuzele i grzechotki w przystepnej cenie znajdziesz w TkMaxie. Tylko nie kupuj tego za duzo, bo przez ok 2 pierwsze miesiace i tak nie bedziesz uzywac zabawek. Odradzam kupowania bujaczka (tzw Bouncer) z wibracja i melodyjkami. Wibracja jest naprawde zbedna i zupelnie takiemu maluszkowi niepotrzebna.Wiszace przy nim zabawki tez sa niepotrzebne, bo nawet jesli maluch sie nimi zainteresuje to sie szybko znudzi.A taki bujaczek to nielada koszt, chyba, ze uda ci sie taki znalezc tanio na targu.Ja tak znalazlam, ale szybko go sprzedalam, bo jak juz wspomnialam nie sprawdzil sie. U nas najlepiej sprawdzil sie zwykly fotelik na metalowym mocowaniu bez zadnych bajerow i spisuje sie rewelacyjnie do tej pory. Jesli ogladas moje zdjecia to pewnie rozpoznasz o ktorym mowie.
Co do kosmetykow to nie kupuj wiele. Wystarczy plyn do mycia, szamponik(niekoniecznie, jesli maly nie bedzie miec za duzo wloskow)jakis kremik do ciala (oliwki odradzam) i sudokrem do pupy.
Wogole sie nie obrazilam za pytanie czy mam cos na sprzedaz. Oczywiscie, ze mam i to duzo rzeczy i juz myslalam zeby samemu je wystawic na targu, ale chetnie sprzedam je Tobie za przyslowiowe grosze jesli tylko bedziesz czyms zainteresowana.
Postaram sie jeszcze dzis wkleic kilka zdjec niektorych rzeczy:tak: .I nie martw sie, ja tez tak sie przejmowalam. To normalne przy tzw wiciu gniazda. Ze wszystkim zdazysz i zgromadzisz to co potrzebne za mniejsze pieniadze niz myslisz;-) .

Ewcia, a co u ciebie:confused: ?

pozdrowionka:-) :-)
 
Do góry