reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

Kobietki mam do was pytanie: czy znacie moze godna zaufania opiekunke do dzieci na wieczor? tzn wiecie .. polozymy chlopakow spac i wyskoczymy do miasta by zobaczyc Dublin noca:)

Tak na prawde zadanie opiekunki polega na siedzeniu i ogladaniu jak sie domyslam TV:) bo moje dzieciaki grzeczne i jak poloze spac o 19.30 to do rana nic nie trzeba robic:)

i co to znaczy ze jest sezon na makrele?
 
reklama
quki no makrela...znasz taką rybke?
To tutaj można sobie taką złowić,a w sumie kilka naraz bo na jednej żyłce jest kilka haczyków i łapie się rybke w hurtowej ilości :tak:
A świeża makrela z patelni to cudo.

A co do niani.Nie znam :no: Sama bym sobie jakąś przygruchała na wieczory :sorry2:
 
qurde ja tez bym chciała taka opiekunke :tak:
Matylda jest tak przesuszona, musze ją natłuszczac wazeliną i oliwką pare razy dziennie......oh, mówią ze wyrośnie z tego....
jak czesto myjecie dzioeci??noworodki??
 
chocolate ja mylam i myje wciaz codziennie- to czesc rytualu wieczornego. Ja nie smarowalam dzieci oliwka, wiec ne wiem czy przynosi to czeste smarowanie pozadany efekt ja kupilam mleczko firmy mustela- nie wiem czy jest w IRL? i smarowalam chlopakow tylko raz po kapieli wieczornej. Polecam to mleczko, jest super i dziecko pieknie pachnie.

Ja mam znajoma polke ktora pracowala w IRL jako opiekunka do dzieci i ona mi wlasnie mowila ze jest mozliwosc wynajecia opiekunki na h wieczorkami... mialam nadzieje ze ktoras z was juz z tej mozliwosci korzystala i powie mi chociaz gdzie mozna zadzwonic:)
 
teraz to ja kąpie Matylde 2 razy w tygodniu. Kąpalismy ja codziennie, moze nie kapiel bo nie uzywalismy ani mydła ani płynu tylko laliśmy ją wodą, ale po miesiącu ją tak załatwiliśmy ze na ciałku i buzce maiła kroste przy kroście, pozniej to juz krosty sie ze soba zlały. Straszne to było.....lekarz nam powiedziła ze czesta ją kąpiemy i taki tego wynik. dał maść na 5dni i kubek wazeliny. ciałko juz ładnie doszło no ale buzka...byliśmy znowu i powiedziłą ze ona poprostu ma suchą skóre ale z czasem wyrośnie.
Roz\mawiłam z położnymi z Polski i one mówią ze w Polsce to juz sie odchodzi od codziennego mucia noworodków, raz na dwa tygodnie.:happy:
No bo w sumie takie małeństwa w piaskownicy sie nie wybrudzą....a jak sie uleje to chyba każdy zaraz myje i przebiera ......
no nic mam nadzieje, że mocno nie cierpi, bo napewno ją to swedzi........
 
No i oby Matyldzie to pomogło.
To prawda,że takie maleństwo z g*** się nie biło,ale ja tam wole jak nie jest przepocone i świeże w łóżeczku.
He he zresztą ja wiem jak się czuje jak się nie wykąpie na wieczór i podejrzewam,ze dziecko tak samo :baffled::-D:-D:-D
Ale to prawda,czasem dzieci nie można kąpać co wieczór ze względów zdrowotnych ;-)
 
Ja kąpie Oliviera co wieczór wiem że latał cały dzień i sie spocił tym bardziej ze ucze go siuisac i sika w majtki wiec.. a poza tym nie mam problemów z odparzeniami. Ja używam Nivea balsam i szampon z płynem do mycia 2w1 jest super:) można sobie przez sklepy internetowe zamówic lub niech babacia wyśle jak tu nie ma.

Makrelki pyszne sa mniam jeszcze jak sama złowisz to juz wogole super smakuja:)
Dziś ładna pogoda wiec my lecimy nad zatoke.
Miłego dnia:)
 
slyszalam, ze kosmetyki Oliatum sa dobre na przesuszona skore, ale sama nie probowalam, bo moj maly nie ma tego problemu. Nie uzywam za to oliwki J&J, bo maly mial po niej skore jak ogien. Kapie codziennie, bo potem spokojnie zasypia.Pozdrawiam
 
reklama
Moj synek rowniez mial bardzo sucha skore, wlasnie po kapieli. Zadne oliwki i plyny do kapieli nie pomagaly. Skora byla tak sucha ze moj maly strasznie sie drapal. Pani w aptece zaproponowala zebym kupila krem Oliatum. I wiecie co - poskutkowalo. Faktem jest ze krem jest w malej tubce i kosztuje 20 zl. Ale z czystym sumieniem moge powiedziec ze pomogl. Zurzylismy juz 3 tubki. Mamy tez zel do kapieli a wiem ze jest rowniez plyn ktory kosztuje 50 zl!!! Ale uwazam ze warto.
Pozdrawiam Was!
 
Do góry