reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

ana79 !! dzieki za tytul ksiazki - sprawdze w necie!! :-) tak. o tym wlasnie Voss mowa. a moje obecne miejsce tez jest bardzo znane ze sportow zimowych.. a te wszystkie hotele to nic!! "tubylcow" jest ok.400szt. w sezonie w okresach szczytowych liczba turystow wynosi do 20tys!! Hovden dzieki swojej bardzo dobrze rozbudowanej i wciaz rozbudowujacej sie bazie turystycznej wydaje sie byc wielkie, a tu w rzeczywistosci wrony zakrecaja.. aczkolwiek - jesli babeczki jezdzicie na nartach (slalom, biegowki, snowboard albo zjazd n beleczym) to jest SUPER miejsce!! :-)

tampeza a gdzie Ty mieszkasz?
 
reklama
dzieki, może mi wyjdą;-);-);-)szkoda że w tej norwegii nie ma żarełka polskiego, mój mąż lubi staropolska kuchnie i jak tam jestem to muszę sie nagłowić ,żeby mu dogodzić:tak::tak::tak:
a wracając do głównego wątku , to jeszcze do nie dawna byłam za porodem tam , ale teraz czytam i jak zwykle ogarnia mnie niepewnosć , to zlewka, pleśniawki i nic, zapalenie płuc -to kolki, to jakaś masakra. jak mój mały zachorował w N nie było problemu z lekarzem bo naszej wsi jest mała przychodnia czy cos w tym stylu, ale dziwne podejście , bo ma refluks i nie może żadnych wykrztuśnych syropów a on i tak przepisał, więc pogorszyłło mu się i w polsce juz miał zapalenie oskrzeli jak wróciliśmy, i pare innych przykładów, najlepsze jest to że mały wybór mleka a nasz ma alergię na białko , to była masakra:szok:.
 
lila!! ja jak sie nie stawilam na umowionå wizyte do dentysty to mi "mandatu" 500kr. przyszlo!! :-D:-D oni tu tak majå.. przynajmniej szanujå siebie i swoj czas i inny pacjenci mogliby.. ja zasluzylam bo wagarowalam z PREMEDYTACJÅ!! :-D:-D:-D
ale podoba mi sie ze wizyty i inne rzeczy dla przyszlych mam sa za darmo.. no chyba ze o czyms nie wiem. jak jest w PL. a wy?tutaj? tez tak samo?
 
aczkolwiek - jesli babeczki jezdzicie na nartach (slalom, biegowki, snowboard albo zjazd n beleczym) to jest SUPER miejsce!! :-)

no to fajna miejscówka , mój mąż sobie wymyślił,że w następnym roku jedziemy do voss(razem), świetny pomysł, ja i narty A CEZARY NA PLECACH, fajna opcja dla mnie;(
nie wiem jak on to widzi, siebie, a ja w domu....., chyba że znajdzie opiekunkę, ale to w snach. jak tam jestem strasznie mi brakuje rodziny , znajomych no i pomocy
 
mi tez momentami pomyslow brakuje na jedzenie...choc musze przyznac ze juz tak bardzo za polskim nie tesknie.. nie wiem? - zapomnialam? pozatym moj luby ma profesje kucharza mi pichci rozne rzeczy z roznych stron swiata :-) a i dzieki niemu coraz wiecej tutejszych wynalazkow mi smakuje!! :-D:-D:-D
 
to mnie zadziwiasz Lilka, ja nawet na koncowce mialam wizyty co 3 tygodnie, a krew mialam pobrana tylko na poczatku ciazy, zeby ustalic grupe i te badania na zoltaczke hiv itd. mieszkam w stavanger wiec wcale nie takie male miasteczko, a czuje sie jak na koncu swiata.
pare lat wczesniej tez mialam niezla przygode z lekarzami. strasznie bolal mnie brzuch i po dwoch dniach chodzenia po scianach pojechalam do szpitala. nie dosc ze lekarz wmawial mi w ktorym miejscu mnie boli to jeszcze powiedzial ze jak do nastepnego dnia nie przestanie to mnie zoperuja i poszukaja co to takiego:-)
plonskasia to niezly mandacik dostalas
 
w PL nic nie jest za darmo,żartuje:-)
ale w przychodniach kolejki, masakra, jak chcesz iśc do specjalisty to jest kolejka oczekujących , chciałam iśc do alergologa z mały to czekasz 2-3 michów, to wolisz prywatnie, i tu juz płacisz, za wizytę od 100-150zł, do ginekologa tak samo. też są spółdzielnie , mniejsze pieniądze ale ....warunki, u mnie w mieście lekko komuna zajeżdzało:tak:, więc wolałam do lekarza gin prywatnie, wizyta konieczna co miesią razem z wynikami krwi i czasem moczu, za to tez płacisz.ale wiesz że ne masz infekcji czy anemii, ja wybrałam lekarza ,który oprócz swojego gabinetu , pracował w szpitalu , w którym miałam zamiar rodzić, bo to plus, i jak kogos nie znasz to masakra....
 
to przyjedziecie tutaj i ja z malymi zostane, a drugiego dnia zostanå mezowie a MY pojdziemy!! :-D:-D jezdzisz ana79? ja dopiero w tamtym roku zaczelam na biegowkach.. zastanawiam sie jak to ma sie do ciåzy teraz - czy moge? a propos - u nas od wczoraj burze sniegowe NON-STOP!! nawalilo i bialo ze hoho!! JEST UROCZO!! :rolleyes:
 
reklama
zgodze sie! ja tez wychodze z zalozenia ze epiej zaplacic i dostac rzetelnå opieke.. szkoda tylko ze nie wszystkich na to stac.. :-( ahhhhhhhhhh.. te opisy ana79.. znam takie obrazki - smutna polska rzeczywistosc.. :-:)-:)-(
 
Do góry