reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Preston

Witam, witam :)

Jestem kolejna mama z Preston. Mam 4 miesiecznego Jedrka :) i mieszkamy w okolicach Ingol i z mila checia poznam inne mamy, bo nudno czasem samej tak krazyc na spacerkach po parkach :)

Pozdrawiam
 
reklama
napisz cos wiecej o sobie , a jagby te nasze spotkania wygladaly ??? Kolezanka z Ingol my z Preston hmmm...
jakies jedno wspolne miejsce ?
 
Hej witajcie w Preston jestem kilku tygodni. Jestem w siódmym miesiącu ciąży i szukam polskiego lekarza w Preston. Nie znam języka angielskiego a nie wyobrażam sobie chodzenia z kimś do lekarza. Więc może któraś z Was wie gdzie mogę znaleźć takiego lekarz?
Gorąco pozdrawiam :)
 
Hej Ewelina,

Niestety nie znajdziesz w Preston polskiego lekarza, tutaj w coiazy chodzi sie do poloznej, rzadko kiedy mozna zobaczyc lekarza. A najblizszego polskiego ginekologa znajdziesz a przychodni "zielonej" w manchesterze oczywiscie prywatnie i z tego co wiem to dosyc drogi.

podczas ciazy w uk chodzi sie na wizyty do Poloznej, nie ma wykonywanego badania lekarskiego wiec bez obawy mozesz wziac kogos, jestto tylko rozmowa, i co najwyzej sluchanie ruchow dziecka. Porod tez odbiera polozna i po porodzie tez ona do Ciebie przychodzi. Po 8 tyg od porodu masz tak zwany check przez lekarza, ale rowniez nie bada on ie ginekologicznie. Po takie "luksusy" musisz jechac do Polski.

Pozdrawiam i pytaj jakby co.
 
Dzięki ze odpisałaś :)


Słyszałam ze w Preston w szpitalu jest polska położna czy to prawda? Ale do szpitala do położnej kieruje jakiś lekarz czy poprostu idę i się zglaszam do położnej osobiście? A czy znajdę polskiego lekarza zwykłego rodzinnego w razie przeziębienia czy coś w tym stylu ?

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:
Nie mam pojecia o polskiej poloznej w szpitalu, moze dziewczyny z forum cos wiedza. Polecalabym Ci isc tutaj do lekarza rodzinnego, ktory skieruje Cie "przepisze" polozna ktora Toba bedzie sie zajmowac.

Z tego co wiem nie ma lekarza rodzinnego Polaka, w razie przeziebienia zostaje lekarz angielski :p ktory z gory Ci mowie przepisze Ci paracetamol na wszystko :):)
 
No to fajnie u angielskich lekarzy jedynym lekiem jest paracetamol :):) ? To zostaje mi zapisać się do lekarza rodzinnego który mnie skieruje do położnej? Ok dzięki wielkie że znalazłaś chwile czasu :) jak będę miała jakieś pytania to napisze :)
A narazi serdecznie pozdrawiam wszystkie szczęśliwe mamy:)
 
reklama
hej Ewelina tak powinnas sie jak najszybciej zapisac do lekarza zeby skierowal cie do poloznej, na porodowce w 100% nie ma polskiej poloznej wiem bo pracuje w szpitalu, staraj sie jak najszybciej nauczyc zwrotow zwiazanych z porodem bo gdy zczna sie skurcze to tez nie jedziesz odrazu do szpitala tylko dzwonisz i oni przeprowadzaja wywiad przez telefon no chyba ze cie skieryja na wywolanie lub cesarke to masz ustalony termin. Polozna powinna przyjmowac w tej samej przychodni co lekarz tylko jesli nie bedzie miejsca to bedziesz jezdzic do szpitala. Sieczka ma racje tu raczej daja paracetamol a mnie w ciazy na przeziebienie powiedzieli ze mam pic gorace zupy wiec zostaja domowe sposoby
 
Do góry