reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z tatusiami z turcji

oh, nie bylo mnie tu chwilke i prosze jak pieknie- same milutkie nowiny:-). Goska juz po slubie- serdecznie gratuluje! ale mnie zbila z nog wiadomosc od Melek- po ostatnich nowinach bylo mi tak przykro:-(... gratuluje i sciskam kciuki najmocniej jak moge:happy:!
 
reklama
Malgosiu, uups przepraszam Pani Isbara:-D, najszczersze gratulacje. Sliczna z Was para.

Melek-gratulacje, ani sie obejrzycie jak ten maly "paznokietek" urosnie i bedziecie go tulic w ramionach. Trzymam kciuki.

No a mysmy tak jak pisalam wrocili z wojazy po Polsce, bylismy cala trojca, Murat stwierdzil ze w zyciu sie tyle nie nachodzil. Nie myslcie ze go jakos specjalnie ciagalam po calym Krakowie, bo generalnie, obracalismy sie w okolicach starego miasta, ale dla czlowieka ktory 100 metrow musi podjechac samochodem, przejscie z Wawelu na rynek to nielada wyczyn:-) Pogoda byla sliczna, cieplutko ale nie za goraco, dopiero jak wyjezdzalismy cos zaczelo sie kiepscic, wiec udalo nam sie super. Zaliczylismy tez Zakopane i to w wydaniu full, poniewaz Malysz wtedy skakal i wszedzie bylo pelno ludzi,jak w ulu, czapki z Polska, gwizdki, trabki, no odjazd po prostu. W przyszlym roku nastawiamy sie bardziej na zwiedzanie, bo w tym roku z Toskiem troche bylo ciezko, chyba wchodzi w okres "strasznego dwulatka";-):-D

Karolcia, w Alanyi, nic sie specjalnie nie zmienilo (no poza tym ze Tesco otworzyli:-)), cieplo, mnostwo turystow, sezon zbliza sie powoli ku koncowi, a w hotelach nie ma miejsc, jak wracalismy z Polski to samolot tez full, zanosi sie ze bedzie to dlugi sezon w tym roku. Oby, bo poczatek nie byl optymistyczny.
 
Gosia ślicznie ci było w tym kolorku- wygladałaś bardzo delikatnie, jak aniołek- z tymi bląd włosami i jaśniutkimi błyszczącymi oczami. :-) Na pewno rodzina męża cieszy się , że ma taką synową, Moja turecka rodzina tez mnie tak podziwiała, a dziewczyny z sąsiedztwa przychodziły bawić się moimi włosami ;-)..........

Tetka- to co kiepsko było w tym sezonie w Alanyi? Chyba już inne kierunki, bardziej z zachodu zaczynają wypeirać Alanye :-(A szkoda, bo pomimo tego , że miasto wciąż się rozrasta z roku na rok i trcai typowy turecki urok to miło się tam wczasuje.A wy razem z mężem pracujecie? Czym się zajmujecie? jak tam u ciebie kwestie wyznaniowe?
Ja jak juz pisałąm na Islam nigdy nie przejdę , ale dziecka do niczego zmuszać nie będę. Jest po chrzcie, będzie też komunia, bierzmowanie - w zamian za rok pewnie zrobimy sunnet dugunu w turcji. Taki mamy z mężem układ. ....A co do chrztu małego, to mąż był oczywiscie z nami w kościele tylko znaku krzyża nie zrobił. Ksiądz proboszcz zna naszą sytuacje i na nic nie nalegał.

A ja dziewczyny to juz jakaś taka zmęczona jestem w tym dnaich, remont sie wlecze, wciąż wychodzą nowe usterki, wymienialiśmy cała instalacje elektryczna- wiecznie coś.mam juz dosyć. Od poniedziałku Emrak do przedszkola, a ja musze uczesticzyc w rozpoczeciu nowego roku szkolnego. A wcale jakos nie mam na to ochoty- gwar rozwrzeszczanych dzieciaków- a ja tak bym chciała gdzieś prysnąć nad morze . Pierwszy raz w Zyciu nigdzie nie byłąm na wakacjach i to wdało się mi we znaki. No ale kupno mieszkania i remont były priorytetem

Znacie jakąś dobrą turecką zupę( oprócz tych najbarzdiej znanych), bo tak sobie myślę , że upichciłabym jakąś inną. Będę wdzięczna za sugestie.
 
TN3-22358-Au-revoir-A-bientot-A-la-prochaine-Bye.gif
 
Ostatnia edycja:
Gosia nic ci dodac nic ująć jest ok wszystko a co do wad i zalet każdy na świecie je ma , a moim skromnym zdaniem nic ci nie brakuje ,,,,, trzymaj sie i badz szczesliwa to wszystko co ci do zycia potrzebne,,,,,,hmm rligia temat dziwny i obszerny , nie mam zamiaru zmieniac religia ja , Aykut tez nie ma , ani nie ma zamiaru mnie namawiac dawno temu dogadaliśmy sie jak to ma byc jeśli coś bedzie , ale jakos ostatnio sie strasznie placze czasem mam dość ale silna jestm ogólnie hmmm a wiec u nas ma to byc tak , jestem w ciąży on strasznie chce slub choc juz mówi o mnie '' żona '' i błaga mów na mnie mój mąż hmmm a więc tak chce slub dokagalismy sie tak , w Polsce slub kościelny bo ja chcę , starsi juz wybraniu , poprosił mojego kumla zeby był jego starszym , lubi go choc go nie zna , zna zdjecia i opowiadnia moje , u niego dla rodziny ślub aki familijny , on to nazywa slub dla rodziny , ponoc tez ma byc malowanie henną itp , i przyjecie z jedzeniem i tańcami , jeśli sie urodzi chłopiec piersze imie daje on drugi ja , jesli dziewczynka piersze imie ja on drugie , slubu koscielnego nie bierzemy on wie że ja jego nie chce a mojego ja nie mogę po pierwsze a po drugie tez bym nie chciała bo wiem ze on nie chce , ani ja ani on nie jesteśmy zbytnio religijni choc on co piatek bierze rytualny prysznic i idze do meczetu hmmm ale to juz nie moj sprawa tylko jego , zreszta nie mam nic do tego , nie przeszkada mi to , mieszkac chcemy w polse znaczy ja chce a on stwierził że jesli to bedzie nawet arktyka on tez chce tam gdzie ja więc to jego wybór nie zmusiłąm go , a co do dziecka rozmawiałam o chrzcie i powiedział ok , więc dziecko bedzie chrzczone , mam mieszakc w Polosce wiec dziecko tez tu bedzie chodzic do szkoły , nie chce żadnych niedomówień i problemów ze strony innych dzieci ,,,, to na tyle ,,, co do islamu hmm Karolcia może nie dokładnie czytałam go , czytałam tłumaczenia rózne na internecie ale też mam wiele niedomówień tej religi i wiele mnie przeraża w niej hmmmmmmmmm mało sie na niej moze znam ale troche poznałam i troche opowada Aykut więc w 100% popieram cie , nie przekonało mnie nic .....Melek jestem pełna podziwu do twej peności siebie i spokoju ducha jaki mozna wyczytac nawet z twojego pisania pozdrawiam
 
dziewczyny znacie w Alanya hotel Aurora??/ hahah moje najmilsze w zyciu wpomnienie hmmm tam zostało poczete moje dziecko tam , hmmm z tym miejscem zwoazane sa moje najmilsze wspomnienia chiała bym tam wrócić jeszcze , Tetka jak ci zazdroszcze ze tam mieszkasz hmm wierz mi jesli by mi zaproponował Turcje mieszkanie tam , zgodziła bym sie , jeszcze jak bym wiedziałą ze moge tam gdzies pracowac wowwwwwwwwwww ful wypas , choc nigdy nie chce zrezygnowac z Polski tam bym chciała hahahaha Tetka dla mnie jesteś szczesciara 100% , był tam miły recepcjonista Ali którego poznałam , który swietnie mówi po angielsku i nawet siemka po polsku hahaha polubilismy sie od 1 dnia , na drugi dzien zabrała mnie Aykuta , mehmeta i dwie dziewczyny polki z Wawy na disco i zwiedzanie okoli twierdzy bylo super , Ali to fajny gość chiała bym mu jeszcze kiedyś powiedzieć cześć jak sie masz hmmmmmmm
 
Melek za za ciebie trzymam kciuki nie tylko u rąk ale i u stup hahaha wiem co znaczy pragnąć dziecka i mam nadzieje że mi sie nic złego nie przydarzy tera ani tobie też i doczekasz sie swego szczescia naprawde i szczerze trzymam kciuki całuski dla ciebie mockssssssssssssssssss
 
reklama
Melek,nie zgadzam się z Twoim stwierdzeniem,ze nawet niepraktykujący muzułmanin nie zgodziłby się na ślub kościelny,gdyż wiem,że wiele małżeństw polsko-tureckich zawierało ślub w kościele katolickim.Na różnych forach w internecie możesz przeczytać o tym. Ja osobiście też znam kilka takich małżeństw.Dzieci w tych małżeństwach często są chrzczone, a póżniej przybliżane są im obie religie.
Rzadko która Polka wiążąca się na stałe z Turkiem przechodzi na islam.Przecież nie ma takiej konieczności,bo islam zezwala muzułmaninowi poślubienie kogoś z Ludów Księgi,czyli chrześcijankę lub żydówkę.Dla mnie zmiana wiary dla męża jest czymś absurdalnym (to nie do Ciebie Melek,ale tak ogólnie).Rozumiem konwersję ,gdy religia,w której zostałam wychowana z jakichś powodów mi nie odpowiada,poszukuję własnej drogi duchowej i znajduję ją w islamie.No ale żeby ją znaleźć w islamie ja muszę najpierw poznać tę religię,by być pewną, że to właśnie to. Dalej,oczywiście uwierzyć, a dopiero później zdecydować się na konwersję. A co by było,gdyby okazało się,że ta religia jednak nam nie odpowiada?Odwrotu nie ma.Apostazja w prawie islamskim przewiduje jedną karę - karę śmierci.W ubiegłym roku uczeni z Uniwersytetu Al-Azhar w Kairze podtrzymali to stanowisko.Dodam, że tam właśnie wydawane są opinie prawne dotyczące prawa muzułmańskiego.
.
Małgosiu,widzę, że podjęłaś już decyzję o zmianie religii.To jest Twój wybór,Ty sama wiesz co jest najlepsze dla Ciebie. Za rok planujesz ślub kościelny,ale czy ślub kościelny w takim przypadku nie będzie świętokradztwem? Z mojego punktu widzenia - tak.Ciekawe co inne dziewczyny myślą na ten temat

Islamem - w aspekcie poznawczym- tak na prawdę zaczęłam się interesować po ataku na WTC czyli od 2001 r. Przeczytałam wiele. Zaczęłam od pozycji "Islam" Józefa Bielawskiego,poźniej były "Podstawowe wiadomości o islamie" Janusza Daneckiego."Islam" Matise'a Ruthwen.Po drodze były jeszcze inne pozycje.Następnie sięgnęłam po opracowania wydawane przez Stowarzyszenie Studentów Muzułmańskich w Polsce m.in "Spojrzenie w Islam",Wobec toczacych się różnych dyskusji na temat roli muzułmańskich kobiet zaopatrzyłam się w książkę "Status kobiety w islamie" napisaną przez Haithem Abu-Rub..Były również broszurki wydawane przez Muzułmański Związek Religijny. Poczytałam też Koran z czystej ciekawości.Im więcej czytałam,tym bardziej przekonywałam się, że nawet mieczem nikt nie byłby w stanie nawrócić mnie na islam.
Nie chcę,aby moja wypowiedź była potraktowana jako wroga w stosunku do islamu i jego wyznawców.Szanuję tę religię,szanuję jej wyznawców (oprócz terrorystów) ale nigdy nie mogłabym stać się muzułmanką.Szanuję konwertytów którzy dokonują świadomego wyboru popartego wiedzą na temat tej religii.

Mam nadzieję,że moja wypowiedź będzie dobrze zrozumiana i że nikogo w żaden sposób nie obraziłam.Nie taki był mój zamiar.
To jest forum dyskusyjne,pojawił się temat i ja się w jego ramach wypowiedziałam.

Serdecznie pozdrawiam
 
Do góry