reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMY Z WARSZAWY i OKOLIC :)))

JAGODA to chyba kwestia dziecka, bo tej mojej przyjaciolki synek teraz jest na tym bebilonie i przerzucila go jzu grubo po 2r.z i bardzo je polubil :-) Ona mowi,ze jest w szoku,ze je tak lubi po ponoc jest ochydne :-) Tak jak ja chcialam na Humane przerzucic Lene, bo ona nie jest slodka .... i niestety nie wyszlo....
 
reklama
MARIA wiesz co Bebilon Pepti MCT nie zawierają laktozy i tak samo Nutramigen.. moze takie mleko moze pic?? czy takie tez nie wchodzi na razie w gre?? Tylko one sa na recepte.. chyba.... Kurcze, bo bez mleka, nawet tego bez laktozy, czy innego to taki maluch nie wiem czy dlugo moze byc... ??? A na odbudowe flory bakteryjnej ukladu pokarmowego dobre jest Humana, ale tylko ta sprzedawana w aptece.... tylko,ze ono ma normalnie chyba laktoze.. :-(
p.s. moja tez uwielbia Bebilon 3 bo jest slodki :-) ale ten pepti juz zupelnie inaczej smakuje i nie ma laktozy.. i tak jak pisze Jagoda jest fujjj...
 
Ostatnia edycja:
Maria - ja mysle, ze całkowite odzwyczajanie takiego malucha od mleka na wlasna reke moze byc ryzykowne..
gdybym była na Twoim miejscu, wyeliminowałabym słodycze, słodkie przetwory mleczne, bułki zamieniłabym na chleb. Gotowalabym ogórkowa i kapusniak. Ale butle przekonsultowalabym z lekarzem. zeby nie przesadzic w druga strone!!
 
Wstepnie zapisalam sie do tej Pani alergolog co As poleca i chce wyeliminowac butle nocna bo i tak uwazam ze nie powinien sie juz budzic w nocy. Dzis w nocy sie obudzil i juz wypil te prawie 200ml wody i zasnal(ale zwykle co druga noc jest dramat:)). Zostawiam jak narazie do wizyty u alergologa butle mleczna popoludniowa i wieczorna.slodycze wyeliminowalam i chleb bialy a wlasnie wczoraj ogorkowa ugotowalam :)
A Stopi te mleka wszystkie wlasnie na recepte :(
Dzieki ogolnie dziewczyny za rady:)
 
Dziewczyny zalamalam sie... mamy zly wynik rezonansu.... Najgorsze,ze ja mialam dwie rozne diagnozy naszej endokrynolog i endokrynologow z CZD.. I k... obie sie potwierdzily!!!!!!!!!!!! i uszkodzenia przysadki mozgowej i dysplazja przegrodowo-wzrokowa, uszkodzenia nerwu wzrokowego..... Do tego dobilo mnie to, ze ja mialam amniopunkcje, a teraz okazuje sie,ze moja corcia cierpi na schorzenie genetyczne... To jakis absurd... bo trafila sie rzadka choroba, ktorej amniopunkcja nie wykrywa....
 
Stopi69 - straszne rzeczy opowiadasz.. mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, trzymam kciuki za Was.
Moja córka była jeden dzień w przedszkolu w Wawie - jest zachwycona:-) Co mnie strasznie cieszy, bo chociaż to z głowy. Teraz nie chce z powrotem do Łodzi chodzić do przedszkola, ale jej tłumacze, że jeszcze tylko 2 tygodnie i musi tam chodzić, żeby z dziećmi się jeszcze pobawić, bo dzieci będą za nią tęsknić. Jakoś przełknęła i chodzi, ale cały czas o nowym przedszkolu opowiada :)) Tak się cieszę, ze nie mamy problemu przedszkolnego - widok zadowolonego dziecka zostającego w placówce bardzo ułatwia życie :)

Pozdrawiam, Ewa Łazińska
...czas zamknięty w kadrze - Fotografia dziecięca

http://ewalazinska.blogspot.com/
 
Maria, dziewczyny Ci fajnie radzą. Powodzenia. Ciekawa jestem co powie Pani alergolog.
Stopi, kurcze bardzo mi przykro...jakąś rehabilitacją, leczeniem można z tego wyjść?
Peprka, jak po wakacjach?
Iza, jak dajesz radę pracować z Gają przy boku? Przymierzam się do zakupu chusty ;) tylko muszę sprzedać Nati swoją z bambusem i elastyka bo już na wychowawczym jestem i wdrożyłam plan oszczędnościowy ;)

My po szczepieniu Olafa jakiś drmat przeszliśmy....szczepienie było rano, popołudniu stan podgorączkowy, a po 21 nagle wrost temperatury do 40 stopni! Owinęłam Olafa w mokry ręcznik, dałam przeciwgorączkowy w syropie i tak siedział u mnie na kolanach ze smokiem :( Boże! myślałam, że mi mdleje więc co jakiś czas móiłam do niego żeby łapać z nim kontakt.Po 40 minutach uspokoiło się, ale jeśli by to potrwało 5 minut dłużej chyba zadzwoniłabym na pogotiw, tak się bałam.
Teraz Filip jest przeziębiony i tak o! siedzimy w domu :(
Olaf waży mi już 15 kg, a Filipek 8,5 kg.
 
reklama
Wstepnie zapisalam sie do tej Pani alergolog co As poleca i chce wyeliminowac butle nocna bo i tak uwazam ze nie powinien sie juz budzic w nocy. Dzis w nocy sie obudzil i juz wypil te prawie 200ml wody i zasnal(ale zwykle co druga noc jest dramat:)). Zostawiam jak narazie do wizyty u alergologa butle mleczna popoludniowa i wieczorna.slodycze wyeliminowalam i chleb bialy a wlasnie wczoraj ogorkowa ugotowalam :)
A Stopi te mleka wszystkie wlasnie na recepte :(
Dzieki ogolnie dziewczyny za rady:)
Jest sporo mlek bez laktozy ,ale też można podać inny produkt zamiast mleka.
Może być sinlac lub amarantus z owocami.
Dzieci mogą obyć się zupełnie bez mleka ,bo już w tym wieku jedzą inne rzeczy.
Dziecko to nie cielak i mleka pić nie musi.
Mleko można wyeliminować całkowicie już po roczku.

Dziewczyny zalamalam sie... mamy zly wynik rezonansu.... Najgorsze,ze ja mialam dwie rozne diagnozy naszej endokrynolog i endokrynologow z CZD.. I k... obie sie potwierdzily!!!!!!!!!!!! i uszkodzenia przysadki mozgowej i dysplazja przegrodowo-wzrokowa, uszkodzenia nerwu wzrokowego..... Do tego dobilo mnie to, ze ja mialam amniopunkcje, a teraz okazuje sie,ze moja corcia cierpi na schorzenie genetyczne... To jakis absurd... bo trafila sie rzadka choroba, ktorej amniopunkcja nie wykrywa....
Kochana trzymam kciuki za WAS.

Stopi69 - straszne rzeczy opowiadasz.. mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, trzymam kciuki za Was.
Moja córka była jeden dzień w przedszkolu w Wawie - jest zachwycona:-) Co mnie strasznie cieszy, bo chociaż to z głowy. Teraz nie chce z powrotem do Łodzi chodzić do przedszkola, ale jej tłumacze, że jeszcze tylko 2 tygodnie i musi tam chodzić, żeby z dziećmi się jeszcze pobawić, bo dzieci będą za nią tęsknić. Jakoś przełknęła i chodzi, ale cały czas o nowym przedszkolu opowiada :)) Tak się cieszę, ze nie mamy problemu przedszkolnego - widok zadowolonego dziecka zostającego w placówce bardzo ułatwia życie :)

Pozdrawiam, Ewa Łazińska
...czas zamknięty w kadrze - Fotografia dziecięca

http://ewalazinska.blogspot.com/
Super ,że przedszkole się podoba.

Maria, dziewczyny Ci fajnie radzą. Powodzenia. Ciekawa jestem co powie Pani alergolog.
Stopi, kurcze bardzo mi przykro...jakąś rehabilitacją, leczeniem można z tego wyjść?
Peprka, jak po wakacjach?
Iza, jak dajesz radę pracować z Gają przy boku? Przymierzam się do zakupu chusty ;) tylko muszę sprzedać Nati swoją z bambusem i elastyka bo już na wychowawczym jestem i wdrożyłam plan oszczędnościowy ;)

My po szczepieniu Olafa jakiś drmat przeszliśmy....szczepienie było rano, popołudniu stan podgorączkowy, a po 21 nagle wrost temperatury do 40 stopni! Owinęłam Olafa w mokry ręcznik, dałam przeciwgorączkowy w syropie i tak siedział u mnie na kolanach ze smokiem :( Boże! myślałam, że mi mdleje więc co jakiś czas móiłam do niego żeby łapać z nim kontakt.Po 40 minutach uspokoiło się, ale jeśli by to potrwało 5 minut dłużej chyba zadzwoniłabym na pogotiw, tak się bałam.
Teraz Filip jest przeziębiony i tak o! siedzimy w domu :(
Olaf waży mi już 15 kg, a Filipek 8,5 kg.
Kochana złapaliście typowego NOPa .Trzeba było biegiem do szpitala.:baffled::baffled:
Dobrze ,że tylko tak się skończyło,ale dostaliście ostrzeżenie ,że ta szczepionka nie była obojętna dla jego organizmu...
Dobrze,że go zawinęłaś i chłodziłaś bo tak to dostałby drgawek ,a to już bardzo niebezpieczne jest :sorry::sorry::sorry:
Teraz zanim zaszczepisz koniecznie przebadaj dziecko neurologicznie (badanie EEG we śnie)
 
Do góry