reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Ale mało przytyłyście! :) ja dzisiaj 24+1 i z 63 kg wskoczyłam na 73 kg, wiec już dyszka do przodu 😭. Tez dostałam opr od lekarza (2 tygodnie temu) i zaczęłam mocno ograniczać słodycze, ale mam wrażenie, ze tempo przyrostu nie się zmieniło - mniej więcej 1kg na tydzień xD. Mam nadzieje, ze jeszcze to zwolni, bo przestane mieścić się w drzwiach ;)
 
reklama
Ja mam brzuch jak z bliźniakami a nie przytyłam wagowo prawie wcale, nie wiem jak to się dzieje ale niedawno mialam 3 czy 4 kg do przodu 🙈
Ja się nigdzie na ciele nie zmieniłam poza olbrzymim brzuchem (ludzie myślą że mam bliźniaki 🤦), poszerzylam się trochę w tyłku i zauważyłam że zbiera mi się woda w nogach 😕 u mnie problem jest taki że przed ciążą w ciągu roku przytyłam 25 kg więc startowałam już z dużego bmi. Teraz tyle na plusie, co najlepsze prawie wcale nie jem słodyczy, w ogóle jem dużo mniej niż przed ciążą. Mam nadzieję że to tylko woda. Na macierzyńskim mam w planach wrócić do pierwotnego stanu czyli do zrzucenia będzie ponad 30 kg 🙈
 
To trochę mnie uspokoilas. 12kg to super👌 Moja przyjaciolka przytyła 11kg i mowi, ze po ciąży nie odczuła tak potem. Co prawda zostało jej 3kg, ale nie ma co porównywać.
Każda z Nas inna, wyjątkowa 💗
no ja po 2 porodach to po kilku tygodniach wygladalam juz jak przed ciaza. Dodatkowo podczas kp duzo chudlam. Ale juz pp ostatbiej ciazy (nr 3) bylo slabiej. Przytylam chyba najmniej bo 11kg, a zostalo mi z 5kg dlugo, dlugo. Ale potem wzielam się za siebie (cwiczenia bo w diety ja nie umiem 🙈) i wrocilam do formy. Jednak im starsza kobieta i ilosc ciazy to juz moze byc trudniej wrocic do formy, ale nie bede sie twraz zamartwiac.
 
Dziewczyny a co sądzicie o makreli wędzonej w ciąży? Unikacie kategorycznie czy zdarza się zjeść?
Mnie odrzuciło od wszelkich wędzonych ryb, ale jak się później dowiedziałam to bardzo dobrze bo takie ryby ze względu na dużą ilość soli są niewskazane. Wydaje mi się że jak masz mega smaka i zjesz jedną to świat się nie zawali ☺️

Ja dziś po badaniach kontrolnych. Szyjka zamknięta, twarda i długa na 4 cm. Okazało się że mały na tydzień 24+2 wazy już 880 g 🙈 w ciągu 3 tyg tak wyrwał do przodu. W przyszłym tyg czeka mnie krzywa cukrowa
 
Mnie odrzuciło od wszelkich wędzonych ryb, ale jak się później dowiedziałam to bardzo dobrze bo takie ryby ze względu na dużą ilość soli są niewskazane. Wydaje mi się że jak masz mega smaka i zjesz jedną to świat się nie zawali ☺️

Ja dziś po badaniach kontrolnych. Szyjka zamknięta, twarda i długa na 4 cm. Okazało się że mały na tydzień 24+2 wazy już 880 g 🙈 w ciągu 3 tyg tak wyrwał do przodu. W przyszłym tyg czeka mnie krzywa cukrowa
To nasze maluchy ważą bardzo podobnie 😁😁

Super, że wszystko u Was okej ☺️
 
Dziewczyny a co sądzicie o makreli wędzonej w ciąży? Unikacie kategorycznie czy zdarza się zjeść?
Ja jak miałam wizytę u gin i sugerowała mi co mam jeść żeby zawierało żelazo właśnie pani dr mówiła o makreli. Zapytałam się jej jak to jest, że niby nie wolno w ciąży a ona do mnie a to gdzie pani na mazowszu świeżą dostanie, warto jeść. Niby, że wędzona na ciepło to nic się nie powinno stać.
 
reklama
Ja jak miałam wizytę u gin i sugerowała mi co mam jeść żeby zawierało żelazo właśnie pani dr mówiła o makreli. Zapytałam się jej jak to jest, że niby nie wolno w ciąży a ona do mnie a to gdzie pani na mazowszu świeżą dostanie, warto jeść. Niby, że wędzona na ciepło to nic się nie powinno stać.
Ja rozmawiałam z lekarzem wczoraj, powiedział, ze gdybym jadła w ilości masowej w pierwszym trymestrze to było by to spore ryzyko(choć zawsze istnieje)
Jednak makrela ma dużo białka, raz na jakiś czas można sobie pozwolic
 
Do góry