reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

reklama
Dziewczyny, ależ miałam dziś do nadrobienia w wątku. 😅
Ja byłam na kontroli (ogólnie ja będę często miała kontrole, bo wiek i cukrzyca no i te plamienia). I chciałam kartę ciąży założyć, żeby w medicover mieć dostęp do diabetologa itp. od ręki.
I słuchajcie... Podobno mam 2 zarodki 🙈🙈 Tylko jeden jest mniejszy.
To jest w ogóle możliwe??? Ze dopiero teraz zauważył? 🙈🙈
wow !
 
Pozwolę sobie zmienić temat - teraz, gdy już powoli czuje się coraz lepiej, pomyślałam, że warto by było się poruszać.
Podpowiedzcie mi - co można? Czy wy ćwiczycie? Jeśli tak to co konretnie? Czy w I trymestrze to tylko spacery i basen? A basen to też nie, bo infekcje?
Lekarz powiedział mi tylko, żeby nie podnosić nic ciężkiego, innych zaleceń nie dostałam. Jestem zielona w temacie sportu w ciąży 🤔
ja planowałam wprowadzić u siebie jogę 😊 narazie mam zakaz w zasadzie większości aktywności poza spokojnym chodzeniem (i tutaj uwaga też nie mogę robić bóg wie ilu kilometrów- musze uważać aby jak najmniej "wstrzasac miednica" zeby nie pobudzać i tak już bardzo powiększonych jajnikow, także mysle ze jestem tutaj wyjątkiem i większość z Was może np gdzies podbiec, delikatnie truchtać i nie przeciwskazań do długich spacerów 🙃) dlatego u mnie teraz średnio z aktywnością jakąkolwiek 🙄 ale lekarka powiedziała że ten stan powinien minąć maksymalnie w 14tc i później jak tylko dostanę zielone sowatlo to właśnie chce ruszyć z pilatesem/joga lub czymś podobnym 😊
 
Nie mógł do końca go zbadać ze względu na położenie, za parę dni mam znowu podejść. Generalnie podobno może już obumarł i się wchłonie albo to się stanie niebawem a jeśli nie to będzie ciąża jednojajowa 1k1o, czyli najbardziej skomplikowana. Nie był w stanie stwierdzić czy bije serduszko u tego drugiego. W aplikacji po wizycie wpisał mi niby "ciąża bliźniacza". 🤯

Mam nadzieję, że na kolejnej wizycie wszystko się wyjaśni, i zobaczysz 2 cudowne serduszka 🤍🤍
 
Ja właśnie czytałam, że ten chlor jest niezalecany i że basen sprzyja infekcjom intymnym.
Ale że pływanie wskazane 🤣

No skołowana jestem od nadmiaru sprzecznych informacji.
no niestety tutaj basen jeśli któraś z Was ma problemy z infekcjami intymnymi może być nie bardzo. Ale jeśli nie macie nadmiernej tendencji to myślę że warto skorzystać 😊 z tego co czytałam to ważne żeby używać po kąpieli odpowiedniego płynu do higieny intymnej + nie siedziec w mokrym kostiumie bo to sprzyja właśnie infekcjom. Myślę że jeśli nie miałaś nigdy problemu z infekcjami i lekarz Ci nie zakarze to myślę że to dobry pomysł żeby chociażby spróbować 😊 moja koleżanka chodzi w ciazy i sobie chwali.
 
reklama
Do góry