reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Dziewczyny dzięki za odpowiedzi - nie wiem co może mu być już mnie jakiś dół dopada, że wszystko takie niejasne...Może to ta cała 3-dniówka...A on cały czas tak pojękuję jakby coś go męczyło, a mi serce pęka...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
myszowata, k_aralajna u nas przy rotawirusia było tak, ze kupki były rzadkie i często. Jezu wiecie, że nie pamiętam czy była gorączka. Chyba nie, gorączkę miał tydzień wcześniej jak miał zapalenie gardła. A te kupy to powiem Wam, że masakrycznie śmierdziały. Mnie zbierało na wymioty, a do wrażliwców nie należe. Jeść nie chciał. Tylko pił, ale nie herbatki tylko mleko. Niby mówią, żeby mleka nie podawać, ale jak on tylko to chciał. Do tego te wypijane ilości to ok 60 ml co 3 godz. Więcej nie chciał. Także myślę myszowata, że jakby miał to być rota to nie chciałby jeść. Przy tej gorączce na zapalenie gardła też miał biegunke i to taką, że potem musiałam się męczyć, żeby pupcie do ładu doprowadzić.
 
myszowata u nas przy rota była temperatura i bardzo luźne wręcz wodniste i takie pieniste kupki ( sorry za opis ) do tego śmierdziały niemiłosiernie. mała nie miała apetytu. pediatra kazała dawać orsalit w soku ale marchiwiowym gęstym, rzadnych herabatek ani klarownych soków, do tego mleko ale bez laktozy czyli enfamil 0-lac. i pić , pić , jeszcze raz pić, bo małe dziecko się odwadnia szybko, na zbicie temperatury nurofen 5 ml lun nurofen forte 2,5 ml
zdrówka dla Frnaia

przepraszam za literówki ale mała siedzi na kolanach i krzyczy
 
Witam! Nocka fatalna:( 3 karmienia, ale wybaczam to Oli bo musze ja troche podtuczyc:p
Teraz smacznie spi a ja troche posprzatalam.
Tabasia obys szybko sie uwinela z urzadzaniem nowego gniazdka i miala wiecej czasu na BB:)
Myszowata zdrowka dla Frania! My nie mielismy rota ale tez wirusa czyli niezyt jelitowo zoladkowy. Na poczatku byly kupki czeste ale nie bardzo zadkie. Potem byly wieksze i duzo zadsze. Ola miala tez goraczke dwa dni i lekarz stwierdzil, ze to przelomowe dni i po nich bedzie juz tylko lepiej, no i tak bylo. W miedzy czasie byly trzy kroplowki bo Ola nie chciala jesc ani pic. A jak juz cos zjadla to zwymiotowala. Jak Franiowi dopisuje apetyt to chyba nie jest niezyt.
Mag007 buziaki dla Szymona!!
Ionka gratulacje dla Oli za pierwsze siku do nocnika:)
N&h super ten prezent od swietego:p
Polka wpolczuje! Oby dalo sie to jakos odkrecic przed swietami.
 
monia od poniedzialku dajesz tylko mleko pawelkowi?? a jak to robisz?? samo mleko czy czyms zageszczone? i co jeszcze dawalas jako ten jeden posilek? bo tez moze sprobujemy bo znow cos zaczyna sie nam coraz wiecej kropek pojawiac...
 
o kurcze, biedne dzieciaczki. jaki wysyp nagły rota, 3dniówek... i tez myślałam, że 3dniówka tylko raz jest, jak ospa...
zdrówka dla Frania!

a my złapałysmy gumę grrrrrrrrrrr :/
musi M. to dzis nareperować, bo inaczej siedzimy w domu :/
humor mi sie popsuł :/

jedyne, co mnie smieszy, to to, że Ol nauczyła się nowej zabawy. a mianowicie strzela mi ze stanika... ;-)
 
monia od poniedzialku dajesz tylko mleko pawelkowi?? a jak to robisz?? samo mleko czy czyms zageszczone? i co jeszcze dawalas jako ten jeden posilek? bo tez moze sprobujemy bo znow cos zaczyna sie nam coraz wiecej kropek pojawiac...

mleko zageszczam kleikiem ryzowym.
-w poniedzialek dostal buraka z indykiem + chlebek ryzowy
-we wtorek byla to pomidorowa zageszczana maka z woda + przyprawy (bazylia, oregano, pieprz czarny, czosnek, no i gotowane to na kostce wołowej), no i okolo 18 dostal nalesnika bylo tam: woda, jajko , maka i oo.. wlasnie sobie zdalam sprawe ze do ciasta dodalam tluste mleko od krowy i nic sie nie dzieje.
-dzisiaj dostal chlebek ryzowy i na obiadek ziemniak z marchewka.

obserwujemy dalej...
 
myszowata jak byłam z Ola w szpitalu to dzieci z rota robiły przez dzień dużo wodnistych kupek, jedna dziewczynka oddawała kupke z krwią i śluzem, więc myśle że jedna kupka przez dwa dni to nie jest ani biegunka ani rota. Jak byłam w szpitalu to salki były oddzielone szybkami i było wszystko widać i słychać dzieci z rota, miały temperature, wymiotowały i dodatkowo biegunka, praktycznie wszystko co zjadły i wypiły przez nie przelatywało. Lekarze o tym że panuje rota i żeby uważać na małą powiedzieli nam dopiero jak dzieciaki miały kupki wzięte do badania i to potwierdziło rota.
Kurcze dziwne że ta temperaturka u was nie spada, u nas nurofenek zazwyczaj działa - oby u was temperaturka wkońcu zaczeła spadać. A żadka kupka u nas też się zdarzała po lekach
 
Ostatnia edycja:
reklama
babeczki dzięki za życzenia, mały z okazji miesięcznicy nabił sobie siniaka:dry:

ionka
- twoja malenka strzela ze stanika :-Da mój chuligan po gębach, głowach:dry:,normalnie szału jakiegoś dostał
 
Do góry