reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Martwiący wzrost Beta hcg

Mam USG na którym widać że jest w macicy. Przy badaniu było 3 lekarzy ginekologów i każdy wykluczył cp. A są to lekarze którym ufam.
Chodzi i bardziej o to czy przy takich przyrostach jest szansą na utrzymanie ciąży.
wg mnie nie. Tak jak wg mnie nie ma też szansy na prawidłowy pęcherzyk w macicy przy tak niskiej becie. Więc jak widzisz wiedza może być różna. Za to mój ginekolog edukował mnie czym jest pseudo pęcherzyk w macicy przy podejrzeniu cp i taki owszem może być widać wcześniej. Więc w sumie musisz chyba zdecydować się na zaufanie swoim lekarzom bo moja wiedza o chyba wielu dziewczyn tutaj jest po prostu zupełnie inna i ciężko ocenić kto ma rację. A co Twój lekarz mówi o rokowaniu tej ciąży?
 
reklama
Mam USG na którym widać że jest w macicy. Przy badaniu było 3 lekarzy ginekologów i każdy wykluczył cp. A są to lekarze którym ufam.
Chodzi i bardziej o to czy przy takich przyrostach jest szansą na utrzymanie ciąży.

Moim zdaniem nie

I tak jak dziewczyny wyżej podziwiam Twoją odwagę - moją CP oceniało 6 lekarzy (wszyscy mają 5 gwiazdek na znanym lekarzu, są polecani na wielu forach, usg wykonywane w szpitalu) i dopiero 7 ją zlokalizował (oczywiście też po 6 kolejnych tygodniach i przy wyższej becie). Prawdopodobnie miałam też pseudo pęcherzyk o którym wspomina Zazuu (albo ciąże heterotopową)
 
Mam USG na którym widać że jest w macicy. Przy badaniu było 3 lekarzy ginekologów i każdy wykluczył cp. A są to lekarze którym ufam.
Chodzi i bardziej o to czy przy takich przyrostach jest szansą na utrzymanie ciąży.
U mnie przy becie 630 padło podejrzenie CP, na drugi dzień miałam usg prywatnie gdzie lekarka powiedziała że ona "coś tam w macicy widzi co może być pęcherzykiem"... nie było oczywiście bo jest to niemozliwe przy takim poziomie bety 🤷🏽‍♀️ i dziękuję Bogu ze jej nie uwierzyłam i po 2 kolejnych dniach poszłam na USG do szpitala gdzie przy becie 1260 lekarze byli już w stanie potwierdzić diagnozę...

Masz może to zdjęcie z USG?
 
Moim zdaniem nie

I tak jak dziewczyny wyżej podziwiam Twoją odwagę - moją CP oceniało 6 lekarzy (wszyscy mają 5 gwiazdek na znanym lekarzu, są polecani na wielu forach, usg wykonywane w szpitalu) i dopiero 7 ją zlokalizował (oczywiście też po 6 kolejnych tygodniach i przy wyższej becie). Prawdopodobnie miałam też pseudo pęcherzyk o którym wspomina Zazuu (albo ciąże heterotopową)
Ok dziękuję za odpowiedzi, zdaję się na nie "odwagę" a zaufanie do lekarzy. Poczekam do środy na wizytę o ile wcześniej nic się nie będzie działo.
 
Nie odbieram nic jako atak, też nie liczę się z tym że się utrzyma ciąża. przesyłam zdj pęcherzyka. Zaznaczam to jest tylko pęcherzyk, w nim musi się pojawić ciałko a potem dopiero zarodek.
 

Załączniki

  • IMG_20220420_165307.jpg
    IMG_20220420_165307.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 138
Trochę mi namieszalyscie w głowie z pseudo pęcherzykiem..przy cp
Nie miałam pojęcia o tym ,że może wystąpić przy cp .
 
Zostawiam tu fragment z medycznego opracowania i nieustannie trzymam kciuki ❤️
 

Załączniki

  • 1ff3ef37-47b7-43bb-ba8f-d1126e68c6ce.jpg
    1ff3ef37-47b7-43bb-ba8f-d1126e68c6ce.jpg
    75,8 KB · Wyświetleń: 116
reklama
Trochę mi namieszalyscie w głowie z pseudo pęcherzykiem..przy cp
Nie miałam pojęcia o tym ,że może wystąpić przy cp .
No niestety zdarza się to dlatego jestem przewrażliwiona. Jak poczytasz różne źródła to szybkości zobaczysz, że usg jest w stanie wykryć pęcherzyk ciążowy przy becie około 1000 dlatego dziwi mnie tak szybkie wykluczenie cp bo na przykład dla mojej ginekolog pęcherzyk, który pojawiłby się tak szybko byłby powodem do niepokoju
 
Do góry