reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marudzenie małego śmierdziela

bogumił

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Grudzień 2023
Postów
20
Witam. Nie moge sie doszukac wiec zaczne nowy temat. Mam corke. Ma 3mc. Od poczatku jest placzliwa ze wzgledu na problemy z brzuchem. Juz teraz mozna powiedziec ze brzuch ok. Jest bardzo marudna i szybko sie nudzi wszystkim. Nie mamy chwili spokoju. Caly czas trzeba byc przy niej i zabawiac nosic itp. Powiedzcie prosze czy to marudzenie ma jakies podloze? Bylismy u wszystkich mozliwych lekarzy. Kazdy mowi ze wszystko ok i ze to minie. Chodzi mi o to czy macie takie przypadki? Jak sobie z tym radzicie? Czy faktycznie to minie? Czy trzeba czekac az zacznie chodzic?
 
reklama
Normalne :D Teraz po czasie to się nawet z uśmiechem to wspomina 😂 Zwróćcie uwagę, czy ma na pewno wystarczająco dużo snu, no ale to poza tym to czekać, minie :)
 
Moje pierwsze dziecko było mocno wymagające. Zresztą nadal jest, a ma już prawie 4 lata.
Ale od urodzenia wisiał na piersi albo był noszony - inaczej płacz. W wózku też płacz. Zrobiło się lepiej, jak zaczął się obracać - wtedy turlanie się było takie fajne, że już nie trzeba było ciągle nosić. Ale to ja nie wiem ile miał... Z pół roku?

A drugie, córka, z kolei potrafiła bardzo długo leżeć na macie i najpierw patrzeć, a później próbować łapać takie wiszące elementy. Byłam w szoku, że kilkumiesięczne dziecko leży 15 minut i nie płacze jak nikt na nie nie zwraca uwagi.
 
Jak teraz się martwisz to co to będzie jak zacznie raczkować i wstawać? Wtedy trzeba mieć oczy wokół głowy na 5 sekund nie zostawisz maluszka, bo może się stać jakiś wypadek. Zajmować się bedziesz musiała nią wtedy non stop, nawet do toalety z nią chodzić,. 😄😅 A teraz, co to są 3 miesiące kiedy niemowlaczek jeszcze "nic nie robi". Najlepsze przed Tobą autorko 😄.
 
Myślalam, że macie problemy z kąpielą...

Czego Ty wymagasz od 3miesięcznego dziecka? Siedzenia przy biurku i dodawania w słupku? Ogarnij się. Dziecko w tym wieku skupi się na kilka minut i koniec.
Brutalnie powiem, po to jest macierzyński i rodzicielski, zeby być się dzieckiem zajmować.
 
Poczekaj, poczekaj, zobaczysz jak potrafi wk.rwić przedszkolak, który dostaje wścieklizny, bo... dostał to czego chciał, ale o ułamek sekundy za późno.
 
Na blogu Magdaleny Komsty jest fajny artykuł o tym, że dzieci często płaczą z nudów. Poczytaj, dla mnie to było pouczające. Skoro lekarze wykluczyli problemy zdrowotne, a dziecko ma wystarczającą ilość snu (to bardzo ważne). Będzie łatwiej, gdy zacznie raczkować.
 
reklama
Niezły tytuł😂 tak, z czasem na pewno minie. Na pocieszenie powiem, ze z każdym miesiącem powinno być lepiej. A te problemy, które teraz są olbrzymie i myślicie, ze nigdy się nie skończą - to naprawdę przemijają. Powodzenia:) za chwile będzie lepiej:)
 
Do góry