reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Hej dziewczyny:0

WSZYSTKIEGO NAKLEPSZEGO Z OKAZJI UKOŃCZENIA ROCZKU DLA MELKI :)

sylwunia zęby,żeby i jeszcze raz zęby...u mnie przy ząbkowaniu łyżeczka beee, kanapki beee, toleruje tylko kaszki, mleko i papki w tym okresie.....
kania czytam i nie mogę dowierzyć ,że Gabi ma półpaśca :szok: zdrówka dla niej....i dla Ciebie ......
patula gratki dla Kacperka za postępy w chodzeniu, a do pracy nie wracasz?
truskafffka gratuluje Melci samodzielnych kroczków, widzisz nie chciałą by mamusię cos ominęło w jej rozwoju zanim wróci do pracy i zrobiła Ci mega niespodziankę, cieszę się tym razem z Wami :) moja Nika znowu ma fazę na wieczorne samodzielne spacerki po pokoju, po kąpieli :) U nas Nika miała utrudnione zadanie, może by już wcześniej ruszyła na nóżkach, ale nie mamy dywanów, tylko śliska podłoga i ślizga się po podłodze,ale zakupiłam jej skarpety z całym spodem anttypoślizgowym i daje radę:) a z Matikiem to macie wesoło :)
żabka moja wstaje po 6 :-( i też dla mnie ciężka sprawa, ale od tygodnia chodzi spać w dzień o 10,30 wstaje o 13,30 , więc ma jedną drzemkę, oczywiście wieczorem jest mega śpiąca, ale daje radę, kladziemy ją już po 20 spać ......
 
Ostatnia edycja:
reklama
hejka :)

Parę filmików jak Amelka przeszła roczek :)
https://picasaweb.google.com/116735...hkey=Gv1sRgCLqDp6Wf6J-dRw#5995424143787124114
https://picasaweb.google.com/116735...hkey=Gv1sRgCLqDp6Wf6J-dRw#5995424143787124114
https://picasaweb.google.com/116735...hkey=Gv1sRgCLqDp6Wf6J-dRw#5995424143787124114

a mi się łezka w oku kręci... już od roku nasza rodzinka pełniejsza, jeszcze szczęśliwsza :-)
prezenty- zabawki zamówione - akurat dziś przyszły, a bałam się że paczka ni dojdzie na czas...więc Melka od rana w szale zabawy, teraz śpi, a potem pewnie znów będzie szaleć :p a jak Matiko przyjdzie z przedszkola to też pewnie będzie odkrywał Melki zabawki :p

Dziękuję za życzenia :*

Niezłe ranne ptaszki mamy na forum ...ujć.. moja mała wstaje ok. 8ej/9ej. Ale za to ok 5/6 się jeszcze kręci przebudza, czasem tylko smoka dam, pogłaszcze i śpi, a czasem mliko trzeba dać, a dziś nawet musiałam ją wziąć do siebie do łóżka bo mała chyba miała jakąś traumę urodzinową i tulić się chciała:-p

Żabka my też Matika golarką potraktowaliśmy po roczku :) Melce to nie grozi hehe
z babcią..hmm poważnie się zastanówcie.. bo szanowna rodzinka nieźle wam nieraz zycie utrudniała, żeby nie było teraz tak na chwilę pięknie.. a potem znów jedna wielka szopka. A babci żal :(
a w ogóle.. jaka pewność- przepraszam za bezpośredniość - że będziecie tam mogli nadal mieszkać jak babcia odejdzie?

Ewciulek no u nas też płytki, panele.. Melka na początku się ślizgała, ale teraz daje radę. No i czasem lata w bucikach, np teraz-ma katar więc nie chcę żeby stópki od podłogi marzły... :)

Kania aż sama poczytam z ciekawości, żal mi Gabrysi.. jak to cholerstwo się leczy, długo może ją męczyć? bo wiem że półpasiec u dorosłych dośc długo może trwać :(

miłego dnia :)
 
truskaffko pewnosci nigdy nie bedzie z tym mieszkaniem. chlopaki sa tu zameldowani jesli sie zdecydujemy to jA tez bede.no sama nie wiem. pomyslimy nad tym jeszcze...
 
Wszystkiego Najlepszego dla Amelki :-):-):-) samych pogodnych dni i mnóstwo uśmiechów!!!
Fakt, mamy wracają do pracy, ale w weekend zawsze łatwiej czas zorganizować. Trzeba o tym pomyśleć :-)
A co do mleka, to my tydzień przed skończeniem roku zaczęliśmy po prostu podawać 3 i przeszło bez problemów.
Co do nie jedzenia, nie pomogę bo nie wiem co to niejedzące dziecko. Nina wszystko pochłania i opędzić się Jej od stołu nie da. Wczoraj byliśmy na szczepieniu - 74 cm i 9 kg. A na początku marca ważyła 8,6 kg :szok: w ciągu msc przybrała prawie 0,5 kg.
 
Hej ;)
Ja na biegu, piękna pogoda więc my praktycznie całymi dniami poza domem, korzystamy z aury i z ostatnich w tym roku wspólnych tygodni (Do wylotu M. zostało niecałe 5 tyg). Tak więc praktycznie czasu na komputer nie ma.
Łucja nie musi się już rehabilitować!!!!!! Tak się cieszę, nawet nie wiecie jaka to dla nas radość :D
Dziś byliśmy na szczepieniu- WZW B- bo my szczepienia z opóźnieniem mamy i to dużym. Łucja 13 lutego ważyła 8600g, a dziś 9130g ! Szok chyba jeszcze nigdy w takim czasie tyle nie przybrała :) Ostatnio przez 1,5 miesiąca przybrała tylko 200g więc szłam nastawiona na wagę dużo niższą a tu taka niespodzianka :)
Asinka widzę, że nasze dziewczyny praktycznie tyle samo ważą :D I Łucja też ma 74 cm.
Kaniu bardzo Wam współczuje, półpasiec co za cholerstwo...:/
Truskafffko sto lat dla Amelki!

Mam pytanie jak u Was z nocnikowaniem?? Łucja od grudnia nie robi już kupy w pampersa od jakiegoś miesiąca sygnalizuje kupę (lata jak oparzona i macha rękami wydają przy tym dziwne dźwięki :p) Ale robi tylko na kibelek, a na nocnik nie chce.. nie wiem jak ją przekonać, żeby robiła też na nocnik
 
Truskaffka, Ewciulek sama otworzyłam szeroko oczy jak usłyszałam że to półpasiec.
Szczerze mówiąc lekarz powiedział że już po wszystkim, bo ją wysypało ale dolegliwości bólowe mogą się utrzymywać.
Do końca tyg ma siedzieć w domu, w weekend jak będzie ciepło i nie będzie wiało to można ją na chwilę na spacer zabrać.
U dzieci objawy są łagodniejsze, ale i tak ją mega wymęczyło.
Kiniusia super, że już po rehabilitacji, wszystko wskazuje na to, że Łucja się dobrze rozwija i tak było, jest i będzie. A z tym nocnikowaniem to mnie powaliłaś na kolana, moja nocnik traktuje jako zabawkę, siedzieć na nim nie chce. Może spróbuję z nakładką.
Żabka hmmm propozycja do rozpatrzenia, babci trzeba pomóc ale kosztem czego? Nie rozumiem, ma rodzinę która się na nią wypina?
A co do zlotu, chętnie bym się z Wami spotkała więc jak znajdziecie dogodną miejscówkę, gdzie nie musiałabym przebyć 500 km to się piszę ;-)
Asinka to Twoja Ninka waży więcej od mojej Gabrysi...przez te choróbska Gabrysia na wadze nie przybiera.
Miłego dzionka i weekendu.
 
Kaniu wszyscu pracuja i sa w ronzych czesciach krakowa. kombinowali jak mogli co by tu zrobic. wynajac opiekunke to duze koszta. w koncu ktos zaproponowal zamiane pokoju i nas. najlepsza byla babci synowa ktora mieszka z nami(ta zolza co mnie wkurza) powiedziala ze ona jest tylko synowa i obca osoba!ma za duzo obowiazkow zeby babcie sobie na glowe wziassc. he jej obowiazek to spanie w dzien i w nocy! a i jeszcze do mnie z pretensjami ze ja np na weekend pojade do rodzicow to kto w sobote ogarnie pranie,gotowanie dla babci stwierdzila ze nikt normalny tego w stanie nie jest zrobic! he myslalam ze padne jak to uslyszalam, pojechalam po niej jak nie wiem co! kawal lenia i tyle. ja wstaje codziennie rano i nie narzekam. jakb bede miec cos do zalatwienia mam dzwonic do reszty rodziny ibeda sobie organizowac opieke nad nia...

a to szykuje sie jakis zlot marcowek?
 
Hej

Truskafffka u mnie dzieci tez lubią razem sie kąpać .)) a pózniej problem zeby je wyciągnąć z wanny.

Kania jak u Was, lepiej?weekend na podwórku ;)

Zabka postawy babci synowej nie skomentuje :))

Kiniusia cudne wiadomości brawo dla Łucji. Jeszcze pamietam jak pisałas o rehabilitacji. Wiedziałam wtedy ze wszystko bedzie dobrze. Udało sie !!!! Super!!!!


W sobotę wybrałam sie z dziećmi na zakupy. Laura mój prawie odjechała. Patrzę a ta blada jak papier. Dałam jej pic i zjeść. Nabrała kolorów śle po przyjeździe do domu poszła spac i wstała z gorączka. Wczoraj wszystko było ok dzis jest już w szkole :)) a Ethan spi :))
Popołudniu mam rozmowę w szkole o nauce Laury a jutro kontrole z Ethanem
 
Bry.
Żabka
współczuję użerać się z kimś takim.
A co do zlotu, to na razie tylko sobie tak gdybamy heh :-)
ANka nie najgorzej, dzięki :-) Bez temp to najważniejsze i w końcu wczoraj wyszłyśmy z domu :-)
Gabula na dwóch nóżkach a Oliwia na rolkach.
A jak Ethan?
A Laura jak się czuje? Temp się już nie pojawiła?
Moje też uwielbiają się kąpać razem, czasami łazienka pływa :-)

Nocki ostatnią są fatalne...
A u Was jak po zmianie czasu, śpiochy czy ranne ptaszki?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam po weekendzie:)
U nas rodzinnie, spacerkowo, zakupowo:)
Żabka
i co postanowiliście?
anka
zdrówka dla Laury,a jak tam chodzenie Ethanka?
kania widzę,że Gabula nieżle sobie już radzi na 2 nóżkach, super:) co do zmiany czasu, to my narazie wszystkie rytuały robimy według starego, więc jak Nika wstawała o 6 starego, to teraz 7 nowego, ale za to spać idzie po 21 nowego i to muszę powolutku zmieniać, żeby było jak w starym czasie, gdzie chodziłą spać po 20 .......

Moja Nika coraz więcej stawia kroczków na 2 nóżkach , ale jest nadal megaaaaaa ostrożna.....rozkręci się:) trening czyni mistrza.....aaaa i pojawił się u nas problem z butami :szok: na dwór, toleruje tylko z miękkim spodem, jak zakłądamy ze sztywną podeszwą jest ryk......
 
Do góry