reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu sierpniowych dzieci !!

mamuśki mam pytanko co zatwardza a co rozwalnia ???
Majka ma straszne zatwardzenie, ograniczyłam bardzo marchewkę i daję jej dużo jabłka i soku jabłkowego, ale jakoś mało pomaga, no i nie wiem co oprócz marchewki może ją zatwardzać???
 
reklama
gaga co do zatwardzeń to bardzo czesto zdaza sie że zatwardza kaszka ryżowa lub rożne kleiki zupki na bazie ryżu. u nas tak własnie było na poczatku,gdy wprowadzilismy kaszki. Teraz kleik kukurydziany podajemy gdy sie mały zatwardzi.
ostatnio mamy problem z rozwolnieniem,prawdopodobnie na zeby(Juliś tez tak miała)
Odnośnie "sraki" ::) mam pytanko czy LAKCID można podawać codziennie 1 ampułke bo już nie pamietam? ???
 
Gaga chyba jeszcze ziemniaki mogą powodować zatwardzenie i kiedyś czytałam jakąś panią doktor z instytutu żywienia, że tarte jabłko zatwardza a sok jabłkowy wręcz przeciwnie. Zatwardzają też jagody. No i kaszki ryżowe a do niektórych zupek dodają skrobię ryżową.

A i premiery zupki z mięskiem nie było. Skoro mała nie chciała mleka to zupki nie otwierałam bo bym tylko musiała wyrzucić.
 
bibi 21 lakcid mozna 1 ampulke dziennie

hi, hi ryz cichy zatwardzacz ;D
tez zlyszalam o tym jablku ze tarte zatwardza a sok odtyka, tylko nie wiem jak to sie ma do jablek ze sloiczka, bo po nich np Hania nie ma zatwardzenia, rozluzniajaco dzialaja na pewno sliwki gerbera
a na ulotce Hippa mam napisane cytuje
sok ze slodkich jablek- rozluzniajace
sok jablkowo- winogornowy- rozluzniajace
sok jablkowo marchewkowy- normalizujace
sok gruszkowy- rozluzniajace
napoj z czystej marchwi- zestalajace
nektar dyniowo jablkowy-rozluznajace
nektar sliwkowy- rozluzniajace
sok z jablek i czerwonych owocow- normalizujace
napoj morelowy- normalizujace
nektar bananowy- normalizujace
nektar brzoskwiniowy-rozluzniajace
napoj brzoskwiniowo ananasowy - rozluzniajace

jablka- rozluzniajace
czarne jagody z jablkiem - normalizujace
marchewka z jablkiem- zestalajace
jablka i gruszki- rozluzniajace
gruszki williamasa- rozluzniajace
brzoskwinie- rozluzniajace
morele- rozluzniajace
jablka z bananami i brzoswiniami- rozluzniajace
jablka z bananmi- normalizujace
jablka z malinami i jogurtem- normalizujace
uff
 
A ja polecam ( szczególnie dla tych Dzieciaczków, które nie lubią pić soczków).

Kisielek.

Zagotowałam wczoraj soczek, a w szklance rozmieszałam z wodą łyżeczkę mąki ziemniaczanej i jak się soczek gotował dodałam mąkę, i gotowałam aż zgęstnieje.Pycha:)

Moje dziewczyny tak się wczorak zajadały, i to kisielkiem z soczku którego nie lubią.
 
A u nas pierwszy raz mięsko. Na początek ze słoiczka zupka z królikiem z bobovity. Marysia zjadła ale mi to tak sobie smakowało. Te jedzonka słoiczkowe to w smaku takie sobie. Jak popróbuję różnych smaków to będę sama gotować tylko będę ściągac składniki. Tylko z tym mięskiem kłopot. Takie kurczaki ze sklepu to nie wiadomo czym faszerowane. Zdaża się często, że hormonami jakimiś. A z gerbera w słoiczkach to jest tylko indyk i kurczak.
 
a ja dzis przetestowałam blender co wczoraj kupiłam sobie z brauna !! normalnie super !!
zrobiłam Liwii zupke taką warzywną na kawałku cycka i skrzydełku i moje dziecie nawet zjadło, co prawda nie było to jeszcze jedzenie bez zastrzeżen ale nie było wrzasku !! Kiedyś to jak zrobiłam to TAK pluła ze szok a dzis ok zobaczymy jak jutro byle nie zapesze :p tfu tfu tfu

a mozna do zupki dac koperek świeży ??? chyba tak co ???
 
reklama
justynka blenderki są super :)
a koperek pewnie będzie ci Liwia tyłkiem gadać :)
ja raz Majce zapodałąm, sok gruszkowy, fasolkę, śliwki wszystko że sie tak wyrażę wiatropędne ;D oj dawała koncert
 
Do góry