reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Migrena - jednak wrocila po ciazy

No właśnie masaż mięśni i ścięgien, ktore sa w karku jest bardzo dobry jeżeli chodzi o migrene. Poza tym jeszcze okłady, wzięcie tabletek jeszcze przed największym bólem, bo później nie ma zmiłuj i musi być zero dzwieku, zero światła.
 
reklama
Podobno sa jakieś operacje czy zastrzyki które sprawiaja, że ma sie mniejsze bóle głowy, ale na ile to prawda to niestety nie wiem. Sama choruję na migreny od długiego czasu i niestety nadal jedyne co mi pomaga to cisza, brak światła plus tabletki przeciwbólowe które muszę brać w dość dużych ilościach.
 
Zastrzyki? Gdzie? Przecież to jest chyba na takiej zasadzie jak właśnie mówienie, że migrena na pewno nie wróci po ciąży.. No nie.
 
U mnie tak samo. W ciązy nie miałam migren i tak sobie cicho liczyłam na to, ze moze udało mi się je wyeliminować na zawsze? I ze może po ciązy nie wróca? Niestety wrócily, ale nie są juz tak nasilone jak wcześniej tak więc zwykle obywa się bez srodków przeciwbólowych. Poza tym pomogło to ze właczyłam do diety zioła ( polecam zioła ashwagandha). No i moje dziecko bardzo dobrze śpi w nocy. Corka ma 2 miesiące oraz przesypia 7-8 godzin. Tak wiec jesteśmy w stanie z męzem się wyspać. Aktualnie śpię dłużej niż przed ciążą :D
 
Ostatnia edycja:
U mnie tak samo. W ciązy nie miałam migren i tak sobie cicho liczyłam na to, ze moze udało mi się je wyeliminować na zawsze? I ze może po ciązy nie wróca? Niestety wrócily, ale nie są juz tak nasilone jak wcześniej tak więc zwykle obywa się bez srodków przeciwbólowych. Poza tym pomogło to ze właczyłam do diety zioła ( polecam zioła ashwagandha). No i moje dziecko bardzo dobrze śpi w nocy. Corka ma 2 miesiące oraz przesypia 7-8 godzin. Tak wiec jesteśmy w stanie z męzem się wyspać. Aktualnie śpię dłużej niż przed ciążą :D
ashwagandha, naprawdę? Super działanie! Z chęcią sama wypróbuje :D A gdzie kupujesz?
 
U mnie okazało się że migrena to 10% a pozostałe 90%to bóle napięciowe, po badaniach głowy rezonansach etc, kupiłam masażer, wcieram ketospray w szyję, kupiłam poduszkę odpowiednią dla mnie i teraz bóle mam 1 raz w miesiącu dzień przed okresem (wtedy pomaga mi tylko tryptan - cinie 100mg), pozostałe bóle które kiedyś uważałam za migrenę zwalczam tak jak napisałam wcześniej. Być może masz to samo, albo coś zupełnie innego. Piszę to dlatego abyś poszukała innej przyczyny bólu. Zerknnij sobie rownież na waporyzatory do suszu cbd.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czy te bóle są codziennie przez jakiś czas, a potem na jakiś czas znikają? Boli Cię jedna strona tylko? Łzawi oko?

Moim zdaniem takie bole zawsze warto jest konsultować z lekarzem. Tak aby wykluczyć poważniejsze przyczyny.

Najlepiej z neurologiem. Jeśli ktoś jest z Małopolskiego, to daję tutaj namiar na przychodnię neurologiczną w Skawinie rcmskawina.pl/zakres-uslug/
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry