reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko następne nr 2

belgrano

Sierpniowa mama'06 Wdrożona(y)
Dołączył(a)
1 Czerwiec 2006
Postów
247
Witam.
Czy ktoś z Was już wprowadzał mleko następne nr 2? Macie doświadczenia jak wprowadzać najlepiej?
 
reklama
ja coprawda karmię piersią, ale miałam kilka prób z kleikiem- i rozrabiałam go na mleczku bebilon 2. niestety mała nie bardzo chciła. sądze jednak,że to nie wina mleka- tylko nie ten smak
 
A my od dziś wprowadzamy NAN 2R, a dlatego 2R, bo jest zagęszczone kleikiem, co w przypadku refluksa u Oliwiera powoduje, że mniej ulewa, a wprowadzam go "metodą" jeden posiłek dziennie nowego mleka przez parę dni, potem dwa posiłki następne pare dni i tak aż wszystkie posiłki zostaną zastąpione nowym mleczkiem. Druga metoda polega na zastępowaniu jednej miarki w każdym posiłku nowym mlekiem prze parę dni, potem dwie miarki w każdym posiłku przez parę dni itd, aż cała porcja będzie z 2.
 
Ewa, nie wiem czy nie za szybko wprowadziłaś Julce mleko 2. Ja dziś dostałam receptę od lekarza na sztuczne mleko i mam zacząć od 1, mimo że Piotruś za 2 dni kończy 5 miesięcy, a dopiero po tym wejść z 2. Tak mi też mówiła znajoma lekarka, że trzeba dziecko najpierw przyzwyczaić do mleka początkowego, a dopiero później wprowadzić następne.
 
Ewa, nie wiem czy nie za szybko wprowadziłaś Julce mleko 2. Ja dziś dostałam receptę od lekarza na sztuczne mleko i mam zacząć od 1, mimo że Piotruś za 2 dni kończy 5 miesięcy, a dopiero po tym wejść z 2. Tak mi też mówiła znajoma lekarka, że trzeba dziecko najpierw przyzwyczaić do mleka początkowego, a dopiero później wprowadzić następne.

wiesz co ja zasugierowałam sie tym,że jest ono dla dzieci powyżej 4 miesiąca, ale może masz i racje!!! w poniedziałek idziemy na szczepienie wiec zapytam lekarki co i jak... a na dzień dzisiejszy wstrzymamy się z próbami kleikowymi
 
Nasza dopaja Pepti 2 do cyca ale lekarz kazał nam już przechodzic na 2 bo mówi że to już pora.
 
Sara od 1.5 tyg. pije Bebilon Pepti 2 - z przepisu lekarza. Niby na opakowaniu jest napisane, ze podaje sie go dzieciom powyzej 5. mis. zycia, ale pani doktor pow. ze mamy juz wprowadzic. Wprowadzalysmy stopniowo zmniejszajac ilosc miarek Bebilon Pepti .
 
reklama
Do góry