reklama

Mleko następne nr 2

Temat na forum 'Dzieci urodzone w sierpniu 2006r.' rozpoczęty przez belgrano, 4 Styczeń 2007.

1. belgrano

belgrano Sierpniowa mama'06 Wdrożona(y)

Witam.
    Czy ktoś z Was już wprowadzał mleko następne nr 2? Macie doświadczenia jak wprowadzać najlepiej?

2. ewa_ll

ewa_ll Mama Julci i Oleńki-:)

ja coprawda karmię piersią, ale miałam kilka prób z kleikiem- i rozrabiałam go na mleczku bebilon 2. niestety mała nie bardzo chciła. sądze jednak,że to nie wina mleka- tylko nie ten smak

3. reklama
  4. belgrano

Smak też ale i kolor i konsystencja

5. ola_c2

ola_c2 Sierpniowa mama'06 Zadomowiona(y)

A my od dziś wprowadzamy NAN 2R, a dlatego 2R, bo jest zagęszczone kleikiem, co w przypadku refluksa u Oliwiera powoduje, że mniej ulewa, a wprowadzam go "metodą" jeden posiłek dziennie nowego mleka przez parę dni, potem dwa posiłki następne pare dni i tak aż wszystkie posiłki zostaną zastąpione nowym mleczkiem. Druga metoda polega na zastępowaniu jednej miarki w każdym posiłku nowym mlekiem prze parę dni, potem dwie miarki w każdym posiłku przez parę dni itd, aż cała porcja będzie z 2.

6. Leyna

Leyna Mama Pitera i Micha :)

Ewa, nie wiem czy nie za szybko wprowadziłaś Julce mleko 2. Ja dziś dostałam receptę od lekarza na sztuczne mleko i mam zacząć od 1, mimo że Piotruś za 2 dni kończy 5 miesięcy, a dopiero po tym wejść z 2. Tak mi też mówiła znajoma lekarka, że trzeba dziecko najpierw przyzwyczaić do mleka początkowego, a dopiero później wprowadzić następne.

7. ewa_ll

ewa_ll Mama Julci i Oleńki-:)

wiesz co ja zasugierowałam sie tym,że jest ono dla dzieci powyżej 4 miesiąca, ale może masz i racje!!! w poniedziałek idziemy na szczepienie wiec zapytam lekarki co i jak... a na dzień dzisiejszy wstrzymamy się z próbami kleikowymi

8. belgrano

Nasza dopaja Pepti 2 do cyca ale lekarz kazał nam już przechodzic na 2 bo mówi że to już pora.

9. asmodis

asmodis Sierpniowa mama'06 Mama Motylka

ja tez juz daje NAN2, ale zastanawiam sie czy nie przeisc na bebilon. co myslicie? chyba jest lepszy?

10. reklama
  11. sandra1982

sandra1982 Sierpniowa mama'06 Fan(ka)

Sara od 1.5 tyg. pije Bebilon Pepti 2 - z przepisu lekarza. Niby na opakowaniu jest napisane, ze podaje sie go dzieciom powyzej 5. mis. zycia, ale pani doktor pow. ze mamy juz wprowadzic. Wprowadzalysmy stopniowo zmniejszajac ilosc miarek Bebilon Pepti .

12. bedyta

bedyta Sierpniowa mama'06

u nas w użyciu bebilon 2, nie było żadnych problemów z piciem, ale zaczynałyśmy od 1 :-D

Poleć forum