reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MLEKO PLYNNE A MODYFIKOWANE.......

Mariola

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Listopad 2004
Postów
68
Moja 6 letnia coreczka rowno z 1 roczkiem dostala manne na mleku z kartonu i je ja do tej pory 2 x dziennie i nie mialam zadnego problemu :);
natomiast moj 2 latek tez jadl kaszke na krowim mleku (po 1 urodzinach) a po 6 m-cach nastapily wymioty :(; chodzilam do lekarza i slyszalam anemia,za malo zelaza i witamin,nastepnym razem za malo wapna i magnezu i tak dziecko mialo przepisane preparaty ktore mu nie pomagaly.
w koncu poszlam prywatnie do lekarza,powiedzialam ze ma wymioty(glownie) i wystepuje biegunka :mad:, i ze jest na krowim mleku;
lekarz kazala mi odstawic krowie a podawac modyfikowane bo dziecko ma alergie na mleko plynne;
od tamtej pory nie mam problemu z malym,az milo popatrzec jak mu apetyt dopisuje;
nie zdarzylo mi sie zeby zwymiotowal lub tez chcial oddac kaszke
podaje mu kaszke manne ugotowana na wodzie i dodaje mleko bifidus nan junior z probiotykami. ;)

czy ktos mial podobny przypadek?
 
reklama
Wlasnie koncze cycolenie i sie zastanawiam nad mleczkiem jakie powiinam podawac malemu- skonczyl 11 miesiecy.
Mysle nad mlekiem krowim wlasnie zeby juz sie "nie bawic" w modyfikowane.
Co o tym sadzicie??? Jakie mleczko dajecie swoim pociechom po cycoleniu???
Dodaje ze jak dotad nic malemu nie bylo po wprowadzeniu nowego jedzonka i juz kilka razy podjadal z naszego talerza ( mleko z platkami rowniez)
Prosze o rady!!!!
 
Jedne dzieci są uczulone, inne nie. Starszemu po 14-tym miesiącu (po skończeniu karmienia) dawałam już mleko krowie, mała jest uczulona i nie może go jeść, dostaje Hipp 2 z probiotykami. Dostaje też wszelkiego rodzaju sery, nic wielkiego się nie dzieje ale ma troszkę drobniutkich krosteczek na twarzy  :(
Dopóki karmiłam piersią nic się dziecku nie działo...
 
Polecam bebilon :laugh: Jest smaczny i rzadko wywołuje alergię. A krowie mleko niemodyfikowane niech piją cielaczki ;) bo nie jest to właściwy skład dla dzidzia - żadnego. Niektóre tylko są silniejsze inne nie. Po co narazać własne dziecie na ból brzuszka. Ono ufa nam bezgranicznie, więc dawać trzeba tylko to co najlepsze ;D
 
Tak tak zgadzam się, że trzeba szukać i wybrać właściwe dla każdego dziecka, ale bebilon jest - moim skromnym zdaniem - najlepszy bo sprawdził się. I jestem przeciwnikiem mleka krowiego niemodyfikowanego dla dzieci ;D A na forum można wyrazić własne zdanie, prawda ;)
Pozdrawiam.
 
ja próbowałam małemu dać mleko krowie i niestety wystąpiła biegunka, tak więc wróciliśmy spowrotem do mleka modyfikowanego
 
nie, no oczywiście, że można wyrazic swoje własne zdanie, po to jest forum !! :)

ale u nas się bebilon nie sprawdził za bardzo, więc ja osobiście nie mogę go polecić.

a co do mleka krowiego, to Młody dostaje kakao na takowym, poza tym jada Nestle junior i ma się świetnie :)
 
moja codziennie dostaje mannę na krowim. no ale ona ma już 19 m-cy
zaczeliśmy jak miała ok 14.
 
Zdecyduje sie raczej na zwykle mleko sklepowe ( w kartonach) i zobaczymy czy cos malemu bedzie- dzis zjadl kaszke ryzowa malinowa na mleczko wlasnie
Jutro ugotuje zwyklej manny- tylko bede musiala "wyczaic" ile lyzek zeby miala dobra konsystencje
 
reklama
Do góry