reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młody wiek i niskie AMH

Z jednej strony ma rację, zbadaj jeszcze Wit D3 ponoć poziom ma duże znaczenie na jakość. Ja mam 0.368 i skacze raz w górę raz w dół, zachodziłam w ciążę 2 razy, mam 42 lata i lekarka mówi że nie rozumie mojego przypadku. Stracone ciąże prawdopodobnie przez niska jakość komórek, więc szykujemy się do iv, ale starań nie odkładamy. Nie spieszy się nam już bo prawdopodobnie skoro komórki są złej jakosci to zarodki przed podaniem będą badane i nic z tego nie wyjdzie tak samo jak naturalnie, tyle że dowiemy się od razu a nie np w 16 tygodniu, jak ostatnio. My się nastawiamy już na iv z KD
Masz moze juz wybrana klinike jesli chodzi o KD, ja po ostatniej punkcji mam finalnie 1 zarodek zamrozony ale slaba jakosc bo 5,2,3 i jak sie nie uda to nastawiamy sie juz na KD
 
reklama
Moze powtórz jeszcze raz badanie? Ważne jest, aby badana krew nie podróżowała, tylko wynik był robiony na miejscu. Mnie AMH wahało się między 0.54 potem 0,28 a potem 0,5. Wahania AMH zależą tez od ilości pęcherzyków antralnych.
Co do zależności AMH a wit D to tez o tym słyszałam, tylko jak miałam bardzo dobry wynik wit D to AMH miałam 0,28.
Poza tym nie rezygnowałabym z monitoringu owulacji, tylko zrobiła go przez np 3 cykle. Zobaczysz czy pęcherzyk rośnie i czy dochodzi do jego pęknięcia. Poczytaj wątku na forum bo nie z takim AMH dziewczyny zachodzą naturalnie w ciąże.
A jaki masz wynik FSH i inne badania?
Wiadomo, ze jak pójdziesz do kliniki niepłodności to zaproponują Ci od razu in vitro, ale nie załamuj się. Pomonitoruj, zbadaj inne hormony i ocenisz wtedy jak to wyglada. U mnie pomimo niskiego AMH dochodzi do owulacji.
Zbadaj dhea-s i jeśli masz niskie to suplementuj dhea i koenzym q10.
Ale udaj się do kliniki i skonsultuj z lekarzem, tam zrób sobie monitoring cyklu najlepiej. I głowa do góry bo najgorzej teraz się poddać 🙂 trzeba walczyć o swoje szczęście ✊🙏🏼💛
FSH mam na poziomie 6,82 u/l
TSH
Moze powtórz jeszcze raz badanie? Ważne jest, aby badana krew nie podróżowała, tylko wynik był robiony na miejscu. Mnie AMH wahało się między 0.54 potem 0,28 a potem 0,5. Wahania AMH zależą tez od ilości pęcherzyków antralnych.
Co do zależności AMH a wit D to tez o tym słyszałam, tylko jak miałam bardzo dobry wynik wit D to AMH miałam 0,28.
Poza tym nie rezygnowałabym z monitoringu owulacji, tylko zrobiła go przez np 3 cykle. Zobaczysz czy pęcherzyk rośnie i czy dochodzi do jego pęknięcia. Poczytaj wątku na forum bo nie z takim AMH dziewczyny zachodzą naturalnie w ciąże.
A jaki masz wynik FSH i inne badania?
Wiadomo, ze jak pójdziesz do kliniki niepłodności to zaproponują Ci od razu in vitro, ale nie załamuj się. Pomonitoruj, zbadaj inne hormony i ocenisz wtedy jak to wyglada. U mnie pomimo niskiego AMH dochodzi do owulacji.
Zbadaj dhea-s i jeśli masz niskie to suplementuj dhea i koenzym q10.
Ale udaj się do kliniki i skonsultuj z lekarzem, tam zrób sobie monitoring cyklu najlepiej. I głowa do góry bo najgorzej teraz się poddać 🙂 trzeba walczyć o swoje szczęście ✊🙏🏼💛
FSH mam na poziomie 6,82 u/l
TSH mam na poziomie 3,47 m/U/l - dostałam euthyrox
Prolaktyna 420,1 m/U/l
 
FSH mam na poziomie 6,82 u/l
TSH

FSH mam na poziomie 6,82 u/l
TSH mam na poziomie 3,47 m/U/l - dostałam euthyrox
Prolaktyna 420,1 m/U/l
FSH trzeba zbadać razem z LH w 2-5 dc, stosunek LH do FSH powinien być zbliżony do 1.
Poczytaj w necie co poszczególne wyniki oznaczają.
 
Amh 0,18. 4 miesiące brak owulacji. Po wizycie w klinice leczenia niepłodności usłyszałam, że nie kwalifikuję się na in vitro oraz na żadne leczenie. Powinnam się pogodzić z tym, że nie mogę zajść w ciążę. Ewentualnie czekać na cud... Przeplakalam wiele nocy i chyba się nawet pogodziłam z tym, że tak musi po prostu być. Półtora miesiąca później stal się cud...zaszłam w ciążę :) Naturalnie, bez leczenia i jestem w ciąży. Zaskoczenie dla mnie, ale także dla lekarzy. Natura jest zaskakująca:)
 
Amh 0,18. 4 miesiące brak owulacji. Po wizycie w klinice leczenia niepłodności usłyszałam, że nie kwalifikuję się na in vitro oraz na żadne leczenie. Powinnam się pogodzić z tym, że nie mogę zajść w ciążę. Ewentualnie czekać na cud... Przeplakalam wiele nocy i chyba się nawet pogodziłam z tym, że tak musi po prostu być. Półtora miesiąca później stal się cud...zaszłam w ciążę :) Naturalnie, bez leczenia i jestem w ciąży. Zaskoczenie dla mnie, ale także dla lekarzy. Natura jest zaskakująca:)
Jak pięknie!!! Gratuluje z całego serca :) u Was problemem bylo tylko Amh?
 
Amh 0,18. 4 miesiące brak owulacji. Po wizycie w klinice leczenia niepłodności usłyszałam, że nie kwalifikuję się na in vitro oraz na żadne leczenie. Powinnam się pogodzić z tym, że nie mogę zajść w ciążę. Ewentualnie czekać na cud... Przeplakalam wiele nocy i chyba się nawet pogodziłam z tym, że tak musi po prostu być. Półtora miesiąca później stal się cud...zaszłam w ciążę :) Naturalnie, bez leczenia i jestem w ciąży. Zaskoczenie dla mnie, ale także dla lekarzy. Natura jest zaskakująca:)
Dajesz nam nadzieję ❤️
 
reklama
A bralas jakies suplementy czy juz calkiem odpuscilas?
Witamina D3, koenzym Q10 i sporadycznie cynk. Plus witaminy dla kobiet planujących ciążę. Ale bez zaleceń lekarza, we własnym zakresie. Pomogło raczej, bo na początku cyklu w którym zaszłam w ciążę powtórzyłam amh ( po 2-3 miesiacach od pierwszego badania) i wynosiło 0,39. Ale lekarze i tak nie dawali szans.
A bralas jakies suplementy czy juz calkiem odpuscilas?
 
Do góry