reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mój Syn ma 15 miesięcy i jeszcze nie siedzi. POMOCY!

Dołączył(a)
30 Listopad 2016
Postów
1
Witam,
jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość i pomoc.
Wiem, że każde dziecko inaczej się rozwija więc do wszystkiego trzeba podchodzić z pewnym dystansem.
Niestety mój Syn ma 15 miesięcy i jeszcze nawet nie siedzi :(
Czy to normalne, bo wydaje mi się, że nie.
Niestety z Żoną nie układa mi się i niewiele mogę zrobić :(
 
reklama
Rozwiązanie
KATGA ja też mam żal do lekarzy że nie zrobiono mi USG tuż przed porodem bo wcześniejsze badanie wskazywało ze dziecko będzie duże.Córka ważyła 3900 a synek 4350 oba porody sn
No dokładnie...
Tyle że jak pisałam wyżej ciocia akurat była sama, coś na pewno zauważyła I wyparła całkowicie. wyparłaUdawała sama przed sobą, że jest dobrze, no a wiecie jak ćwierć wieku temu wyglądał autorytet lekarza w maleńkiej miejscowości. Mòwiła, że jest dobrze I koniec kropka. Mamie I teściowej to samo. I jej wierzyli, przecież wykształcona lekarka, matka, na pewno wie najlepiej co dla dziecka dobre. Dopiero jak na Gwiazdkę reszta rodziny się zjechała wyszło co wyszło.

A napisałam to po to, zeby pikazać jak silne może być wyparcie, jak mocno marka, ktòra sobie z sytuacją nie radzi może okłamywać I siebie I otoczenie. Tato z postu - widzisz coś niepokojącego - działaj. Po prostu...
 
reklama
Każde dziecko rozwija się we własnym dla siebie tempie ale są pewne ramy które świadczą i jego prawidłowym rozwoju. Siadać samodzielnie większość dzieci potrafi o 10 miesiąca życia, ale do 12 musi już tą umiejętność opanować. Do 18 miesiąca ma czas na rozpoczęcie chodzenia.

Moim zdaniem powinieneś iść z dzieckiem do pediatry i zabrać skierowanie do poradni rehabilitacyjnej. I nie czytać internetu, nie słuchać amatorskich diagnoz nie kombinować tylko najpierw pozwolić neurologowi ocenić rozwój dziecka i zakres problemów, a potem brać się za rehabilitację.
 
Dziewczyny nie najezdzajcie tak, ze dopiero teraz zauwazyli, ze dziecko nie siedzi. Moze matka to typ czlowieka, ze uwaza, ze nic sie nie dzieje, a kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie i czeka dalej. Sama mam znajoma, ktorej ponad 4 letnie dziecko prawie nie mowi, a ona uwaza, ze wszystko jest ok i w koncu zacznie mowic. Wedlug mnie powinna isc juz dawno z dzieckiem do neurologa, bo ja zauwazylam jeszcze inne niepokojace rzeczy, ale jak jej o tym powiedzialam to sie obrazila. Natomiast moj syn mial wzmozone napiecie miesniowe i nie zauwazyla tego pediatra do ktorej chodzilam na wizyty w przychodni, a zauwazyla to alergolog!
 
Katga mój wcześniak też miał wnm i nikt tego nie zauważył oprócz mnie a u pediatry byłam co tydzień:/ i wprost mówiłam że tak nie powinno być, w końcu poszłam prywatnie do neurologa.
 
Katga mój wcześniak też miał wnm i nikt tego nie zauważył oprócz mnie a u pediatry byłam co tydzień:/ i wprost mówiłam że tak nie powinno być, w końcu poszłam prywatnie do neurologa.
No wiec wlasnie. Moj zaciskal za bardzo piastki, pediatra tego nie zauwazyla, tylko alergolog. Ja powiem szczerze, ze tym sie nie zaniepokoilam, myslalam, ze to normalne u niemowlat. Ale w miedzyczasie zaczal sie prezyc, wyginac w luk, poszlam szybko do neurologa (maly mial wtedy 4 mieiace) no i okazalo sie, ze wzmozone napiecie miesniowe. Usiadl jak mial 8 miesiecy, ale penie gdyby nie rehabilitacja to nie wiadomo kiedy by usiadl. Dodam, ze u nas te problemy byl prawdopodobnie przez to, ze synek zaklinowal sie w kanale.rodnym, tetno zaczelo mu spadac. A niby dostal 10pkt
 
Mój miał niby 9 jak się urodził. Ale urodził się jako wcześniak w 35 tygodniu. Nie trzymał temperatury po urodzeniu ale szybko się wyrownalo. U nas też były piastki, wyginanie, asymetria i broda mu bardzo drzala i długo bo do 7 miesiąca, kłopoty ze snem. Usiadł jak miał 7 miesięcy, stanął na nogi jak miał niecałe 9☺ tydzień mu brakowal☺ pierwsze kroki 11 miesięcy ale też był rehabilitowany.
 
Miałam to samo z moją dwójką młodszych dzieci.U córki to przeoczyłam bo jeszcze wtedy nic nie wiedziałam o wnm i asymetrii a nasz pediatra był tylko od osłuchania do szczepienia szczęście w nieszczęściu córa dostała alergii i dostaliśmy najpierw skierowanie do nonatologa która zauważyła że z dzieckiem jest coś nie tak dostaliśmy skierowanie do neurologa i dopiero zaczęliśmy rehabilitację.Córka miała już 8 mies.Z synkiem już wiedziałam co z czym i rehabilitację mieliśmy od 3 mies.

A nie jest tak że wcześniaki są od początku pod opieką neurologa?
I
 
Ostatnia edycja:
Mój miał niby 9 jak się urodził. Ale urodził się jako wcześniak w 35 tygodniu. Nie trzymał temperatury po urodzeniu ale szybko się wyrownalo. U nas też były piastki, wyginanie, asymetria i broda mu bardzo drzala i długo bo do 7 miesiąca, kłopoty ze snem. Usiadł jak miał 7 miesięcy, stanął na nogi jak miał niecałe 9☺ tydzień mu brakowal☺ pierwsze kroki 11 miesięcy ale też był rehabilitowany.
Moj usiadl jak mial 8, raczkowal jak 9, a zaczal chodzic jak mial roczek. Niektore miesnie byly zbyt napiete, a inne za slabe, bo pamietam, ze na miesnie brzuszka mial naklejane takie specjalne plastry zeby je wzmocnic. Niestety, ale dalej jeszcze sa pozostalosci. Chodzimy na terapie integracji sensorycznej.
 
reklama
Moj usiadl jak mial 8, raczkowal jak 9, a zaczal chodzic jak mial roczek. Niektore miesnie byly zbyt napiete, a inne za slabe, bo pamietam, ze na miesnie brzuszka mial naklejane takie specjalne plastry zeby je wzmocnic. Niestety, ale dalej jeszcze sa pozostalosci. Chodzimy na terapie integracji sensorycznej.
My też zaczęliśmy terapię integracji sensorycznej bo młody miał kilka rzeczy które mi się nie podobały np. Nie chciał w ogóle na boso chodzić, ale teraz już tych rzeczy widzę coraz mniej.wszędzie go pełno i ciągle nadaje ale to raczej normalne☺
 
Do góry