reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MÓJ SYN MNIE BIJE????!!!!!

Zgadzam się z Nają.

Ja mojej córeczce też mówię, że czegoś nie wolno. Jak otwiera szafki w kuchni, itp. Mówię "nu nu nu" i ją przestawiam, albo mówię "Odejdź" i prowadzę podtrzymując pod paszkami w inne miejsce. Na początku nie wiedziała o co chodzi i wracała w to samo miejsce. To ja to samo, i tak dalej, kto kogo przetrzyma. Średnio po piątej próbie widzi, że się nie uda. Nawet nie muszę krzyczeć. Konsekwentnie, spokojnie. Działa.
A jak mnie ugryzie (bo ostatnio lubi), to krzyczę na nią "nu! nu! nu! nie wolno!". To ona w śmiech i znowu, to ja ją po łapach. To ona w płacz. Nie wiem czy to zadziała, ale nie pozwolę się gryźć. :)
 
reklama
oj i mojemu Areczkowi zdarza się bic innych i nie mogę go tego oduczyć - może jest jeszcze za mały ??? bo jak mówie że tak nie wolno albo nu nu nu to nic nie skutkuje :(
 
Mój syn mnie bije bez powodu,poprostu podejdzie i mnie uderzy. Pomóżcie jak oduczyć, jak zniwelować tą agresję do mnie i do bliskich. Njśmieszniejsze jest to ze nie bije dzieci, jak mu kuzyn wyciągnie zabawkę to spuszcza głowę, a osoby starsze potrafi bić 9mamae, tat, dziadka).

Pomóżcie jak mam to zwalczyć, tłumaczac i obrażajac sie na niego nic nie pomaga, uderze go lekko w pupe to mi odda,płacze to on sie śmieje.

Iwona :( :( :(

Zawsze powinnaś stanowczo reagować na takie zachowanie, złapać za rękę (przytrzymać, ale nie szarpać) i zmusić dziecko do spojrzenia Ci prosto w oczy, co ważne wasze oczy powinny być na tym samym poziomie, niezależnie od wieku dziecka trzeba mu powiedzieć, że jego zachowanie jest złe, samo „nie!” może nie wystarczyć, musisz wytłumaczyć o co Ci chodzi: „Nie wolno bić! To boli.” Trzeba wytłumaczyć, że takie zachowanie sprawia przykrość innym ludziom. Gdy sytuacja się powtarza należy wytrwale tłumaczyć i pokazywać swoją dezaprobatę, być może dziecko sprawdza Twoją reakcję- czy nie wolno akurat teraz, czy nie wolno wcale. Najlepiej jest uzgodnić z pozostałymi dorosłymi, z którymi przebywa dziecko, sposób zachowania w takich sytuacjach, nikt nie powinien pobłażać dziecku jego agresywnych zachowań.
Koniecznie musisz znaleźć powód dla którego dziecko zachowuje się agresywnie, zapamiętaj w jakich sytuacjach dziecko staje się agresywne.

O agresji i jej redukcji pisał Elliot Aronson w książce pt. „Człowiek istota społeczna”, Wydawnictwo Naukowe PWN
 
Do góry