reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moje dziecko ne chce butelki :/

hej,
my mamy tez ogromy problem z ´karmieniem z butli
zauwazylam ze malej najbardziej odpowiada smoczen nuka, kauczukowy taki szeroki do duzych butelek :tak: i tak nie chce pic ale ten smok jakos przynajmniej chce trzymac w ustach,
zaraz bedziemy trenowac dalej, ide odciagac mleczko

pa
 
reklama
moja metoda jak na razie jest taka,że na początku daję z butli,jak nie chce to przystawiam do cycusia. Po jakimś czasie podstawiam pocichu;-) butlę i czasem zaczyna mała jeść(bez zorientowania)a czasem kilka razy takie podchody robię. Mam nadzieję,że niebawem odkryje,że ta butla daje takie samo jedzenie jak ode mnie ;-)
 
Hej mamusie,
ja sama przechodziłam męki jeśli chodzi o naukę picia z butelki, wszystki smoczki "normalne" się nie sprawdzały, tylko firmy Nuby z wypustkami przypominającymi sutki mamy.....wtedy małą załapała od razu....a po jakimś czasie każdy smoczek był okay.
Polecam
: Smoczek silikonowy na butelk
 
Ja też mam ten sam problem. Córka ma 5,5 miesiąca i nie chce wziąć do buzi żadnego smoczka. Wypróbowałam już chyba wszystkie dostępne na rynku smoczki i kubeczki niekapki. Dostaje moje odciągnięte mleko więc nie jest to kwestia smaku mleka. Nie chce pić też żadnych herbatek ani soczków, chyba że z "dorosłej" szklanki.
 
Nam koleżanka poleciła butelki firmy Tommee Tippee. Rewelacja. Mają smoczek przypominający sutek, dużo miększy silikon od Aventu. Mój synek załapał za pierwszym razem. Uspakajający tylko NUK, żaden inny.
Na starszym synku przetestowałam wszystkie smoczki i najbardziej odpowiadał mu NUK - zarówno smoczek do butelki jak i uspakający. Kubków niekapków miał chyba z 10 i tylko NUk'a tolerował.
 
Ja mam dokładnie ten sam problem! Nie działa żaden ze smoczków, które zmieniałam, rodzaje butelek, herbatka, NAN HA, moje mleko - synek nie chce pić z butelki i koniec! Łyżeczką też nie dajemy rady, wszystko wypluwa... Ma 2,5 miesiąca, niedługo chcę zacząć wracać do pracy, najpierw jeden dzień, potem dwa...Help!
 
Cóż, mam ten sam problem. Małgosia nie chce butelki, dopóki nie zorientuje się że jednak coś się z niej leje:) najpierw z butelki próbuję nakapać jej troszkędo buzi i pije:) albo smaruję smoczek butelki odrobiną czekolady- smakuje:-)


 
Ewelka chyba troche za wczesnie na czekolade, nawet w sladowej ilości, czekolada uczula.
Miałam z Antkiem podobny problem, był tylko cycek i nic więcej, a musiałam wrócic do pracy.
Stosowałam wszytskie sposoby, różne smoczki, butelki, odciagałam pokarm i dawałam mu z butli.... nic nie skutkowało. Za to udało sie przez niekapek z aventu. jakos mu podpasował ten miekki ustnik i z niego pił, najpierw moje mleczko, pozniej stopniowo mieszanki i przerzucuilismy sie po kilku dniach na butle.
Przede wszystkim liczy sie cieprpliwość, stopniowo po troszku podawac dziecku butelke i po kilku dniach sie oswoi.
 
Oj też mam ptoblem. Synek ma 3 miesiące i absolutnie żadnych smoczków. Kupiłam ustnik do niekapka, ale na nim jest od 6 miesiąca. Zresztą starsze dziecię z niekapka zaczęło popijać jak miało może z 8-9 miesięcy. Ten smoczek Nuka, szeroki też mam, ale jakośdo tej pory nie dał się nim oszukać...tylko cyc...
 
reklama
moja córcia smoczka akceptuje tylko wtedy jak jest zdenerwowana czyli przy ubieraniu na spacer a z butli piła tylko dwa razy herbatkę późno wieczorem prawie przez sen, później próbowałam tą samą metodą dać jej mleko na noc żeby dłużej spała i nie budziła sie dwa razy w nocy na cyca i niestety nic z tego nie wychodzi a nawet jest jeszcze gorzej bo się rozbudza i krzyczy i cóż szybciutko jej wtedy daję cycusia na ktorym najlepiej się uspakaja, w ciagu dnia nie ma mowy o butli. musze poczekać moja dzidzia ma dopiero 9 tygodni, dziewczyny tutaj piszą o starszych niemowlakach jakie mają przy nich trudności a ja już bym chciała przespać całą noc
 
Do góry