reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko ciagle chce ssac

4tygodniowy noworodek nie wie co to lozeczko i nie mozna od niego wymagac aby tam spal :-(. Chyba,ze ciasno owinięty w becik, najedzony mm (ewentualnie sciagniete wlasne, ale moze sie okazac ze nie sciagniesz nic) i ze smoczkiem. To jedyne chyba rozwiazanie mogące pomoc. Niektore noworodki wymagają kangurowania i tego sie niczym nie zastąpi.
 
reklama
Moje dziecko też takie było, jak było małe. Chociaż tą różnicą, że czasem udawało się iść na spacer i spało w wózku. Ale w domu w ciągu dnia zasypiała tylko przy piersi, odłożona natychmiast się budziła. I nie miało znaczenia czy odkładałam ją 5 minut po zaśnięciu czy 30. Max. minuta i oczy otwarte. Smoczka nie akceptowała wtedy w ogóle. Żadnego, a przetestowałam kilka firm i rodzai. Najpierw się wkurzałam. Potem odpuściłam. Znalazłam sobie serial do oglądania i tak siedziałam na kanapie. Domu nie sprzątałam (dopiero jak partner wrócił z pracy to to ogarnialiśmy), obiadów nie gotowałam - niedaleko mieliśmy miejsce z obiadami domowymi, to kupowaliśmy, więc sobie siedziałam i siedziałam i siedziałam. Z tym, że to moje pierwsze dziecko, więc nie musiałam się zajmować drugim.
Jakoś jak mała miała 3 miesiące to wydarzyło się 2 rzeczy - zaakceptowała smoczek i udawało się zaliczyć drzemkę w łóżeczku. Nie zawsze, ale często. Drzemki trwały wtedy aż 30 minut, ale ja byłam przeszczęśliwa, że mam te 30 minut dla siebie, na kawę itp.
 
Ta przypadłość nazywa się "noworodek". To calkowicie normalne, że niemowleta wiszą na piersi, mają do tego prawo nawet i do 3mc. Mają prawo wisieć 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Moje dziecko przez jakieś pierwsze 6 tyg wisiało non stop. Wstawalam od niego żeby się wysikac. Trzeba to przetrwać, to mija. Teraz mamy 3 mc, dziecko może i w dzień jest nieodkladalne i śpi na mnie albo na mężu, ale za to mogę go położyć do łóżeczka i zajmie się karuzela, czy na mate.
Nie używamy smoczka, bo uważam ze dziecku guma w buzi potrzebna nie jest.
Polecam chustę jak jesteś całymi dniami sama, dziecko wtedy będzie czuło twoja bliskość, a ty będziesz mogła np zrobić sobie jedzenie.
 
Polecam poczytać. Początki właśnie takie są, ale czas szybko mija... Będzie lżej :)

* Link do: Nowonarodzone dziecko bezczelnie siedzi non stop przy cycku! Czyli dlaczego odruch ssania jest ważny i należy go pielęgnować.

* Link do: O karmieniu noworodka

* Link do: Artykuł - Noszaki... a kto to taki?

* Link do: Cykl snu dziecka, czyli skąd się biorą dwudziestominutowe drzemki, częste pobudki i nieodkładalność - Wymagające.pl

I na deser:

httpsproxy
 
Żadnego smoczka nie akceptuje niestety. Kupiliśmy już ich mnóstwo . Proste skośne okrągłe i wszelkie inne ... Na spacerach płacz. W samochodzie chwilę spokój ale na dłużej płacz. Na rękach u męża zazwyczaj płacz. Jak chcemy jej dać herbatkę koperkowa albo mleka odciagnietego z butelki jest płacz . Zostaje mi tylko siedzenie z nią przy cycu z tym że i na to czasem się obrazi... I nawet bieganie po domu z nią na rękach nie pomaga. W żadnych lezakach bujakach z wakacjami itp też nie chce. Czasem zaśnie na chwilę w nosidelku jak się ją buja.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
 
Żadnego smoczka nie akceptuje niestety. Kupiliśmy już ich mnóstwo . Proste skośne okrągłe i wszelkie inne ... Na spacerach płacz. W samochodzie chwilę spokój ale na dłużej płacz. Na rękach u męża zazwyczaj płacz. Jak chcemy jej dać herbatkę koperkowa albo mleka odciagnietego z butelki jest płacz . Zostaje mi tylko siedzenie z nią przy cycu z tym że i na to czasem się obrazi... I nawet bieganie po domu z nią na rękach nie pomaga. W żadnych lezakach bujakach z wibracjami itp też nie chce. Czasem zaśnie na chwilę w nosidelku jak się ją buja.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka



Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
 
Żadnego smoczka nie akceptuje niestety. Kupiliśmy już ich mnóstwo . Proste skośne okrągłe i wszelkie inne ... Na spacerach płacz. W samochodzie chwilę spokój ale na dłużej płacz. Na rękach u męża zazwyczaj płacz. Jak chcemy jej dać herbatkę koperkowa albo mleka odciagnietego z butelki jest płacz . Zostaje mi tylko siedzenie z nią przy cycu z tym że i na to czasem się obrazi... I nawet bieganie po domu z nią na rękach nie pomaga. W żadnych lezakach bujakach z wakacjami itp też nie chce. Czasem zaśnie na chwilę w nosidelku jak się ją buja.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
Tommy tipy wypróbujcie- u nas ciężko je znaleźć ale szwagierka miala podobny problem i nie wiedzieć dlaczego akurat ten spasował. Mój mały potrzebuje w wózku się do czegoś przytulic także jak zasypia to ma przy policzku pieluszkę- odsówam ją dopiero jak zaśnie.
 
reklama
Do góry