reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

moje dziecko nie przybiera na wadze

Dołączył(a)
26 Marzec 2009
Postów
4
moja córcia ma 5,5 miesiąca między 3 a 4,5 m-ce przybrała tylko 200gram a przez kolejne 4 tygodnie tylko 140 gram pediatra kazał przez najbliższe 4 dni zapisywać co mała je a potem zobaczymy:(prosze o jakąś pomoc co mogłabym jej podawać oprócz butli(jest jeszcze na cycusiu)m sztucznego mleka wypija 50-60ml co mogłabym jej podawać żeby przybrała na wadze?
 
reklama
A co ile ssie Ci pierś??? to może dokarmiaj ja po każdym jedzeniu piersią.
Podajesz jej cokolwiek oprócz piersi????
 
moja córcia ma 5,5 miesiąca między 3 a 4,5 m-ce przybrała tylko 200gram a przez kolejne 4 tygodnie tylko 140 gram pediatra kazał przez najbliższe 4 dni zapisywać co mała je a potem zobaczymy:(prosze o jakąś pomoc co mogłabym jej podawać oprócz butli(jest jeszcze na cycusiu)m sztucznego mleka wypija 50-60ml co mogłabym jej podawać żeby przybrała na wadze?

A czy mała je w nocy?Po 22.00 jest produkcja najtłuściejszego mleka,może warto ostatnie karmienie przesunąc na póżniejszą porę,jeżeli zdecydowanie nie chcesz dokarmiac sztucznym mlekiem.
w ogóle w okoliczach 5-6 miesiąca mozna wprowadzać inne pokarmy np. kaszki(na wodzie lub swoim leku)
Model żywienia niemowląt karmionych piersią
 
moja corka ma 8 miesiecy i tez od grudnia przybrala mi 200 gram:( Lekarz zaleciła badania krwi wszystko jest ok poza żelazem ma mało dostała do picia, ale niestety nie przyjmuje mi tego. Je co 3 godz( butla, kaszki, zupki) nawet bym powiedziała sporo a z waga stoi cały czas w miejscu też nie wiem co robic
 
moja corka ma 8 miesiecy i tez od grudnia przybrala mi 200 gram:( Lekarz zaleciła badania krwi wszystko jest ok poza żelazem ma mało dostała do picia, ale niestety nie przyjmuje mi tego. Je co 3 godz( butla, kaszki, zupki) nawet bym powiedziała sporo a z waga stoi cały czas w miejscu też nie wiem co robic
Moim zdaniem - przede wszystkim nie stresowac sie! Jesli jestes w stalym kontakcie z lekarzem, szczepisz dziecko regularnie i lekarz nie "bije na alarm" to naprawde nie martw sie! Jedne dzieci jedza wiecej, inne mniej. Jedne rozna szybciej, inne wolniej. Przede wszystkim trzeba konsultowac sie z lekarzem i rozmawiac z nim o tego typu sprawach a nie, moim zdaniem na forum (nie obraz sie). Pozdrawiam.;-)
 
Czasami zakażenie dróg moczowych powoduje, że dziecko nie przybiera na wadze. U nas tak było. Warto zrobić badanie moczu.
 
reklama
mamy bardzo dziękuję za odpowiedzi;)jak zaczełam dokarmiać małą to niestesty odrazu spadła mi laktacja:(



niestety tak jest :tak: moj gdy malo przybieral na wadze okazalo sie ze jest za malo pokarmu, musialam go dokarmiac i przez to laktacja spadla az calkiem zanikla gdy maly mial 4 msc...
 
Do góry