reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moje dziecko nie spi juz 2 miesiące.POMÓŻCIE

Dołączył(a)
5 Grudzień 2010
Postów
14
MOja 4-mięsieczna Julia od 2 miesięcy nie spi w nocy. Tzn. kładziemy ją ok 20 spi 2 godzinki budzi sie z płaczem, musze ją ululać, podać smoczka (doji go od 3 tyg. wcześniej nie chciała się nauczyć, sądziłam że smoczek pomoże przy spaniu, ale niestety) śpi znowu z godzinkę, czasmi 1,5, a od północy juz zaczyna się koszmar, tzn: budzi sie z płaczem nawet co 5 min w ciągu godziny. Ogólnie nie rozbudza sie na dobre, nie oczekuje zabawy, lecz musze ją ululać, lub jak już nic nie pomga podać pierś i wtedy zasypia, ale tez na pół godz, czasami godzinkę i tak do 5 lub 6 rano aż obudzi sie już na dobre. W ciągu dnia ma 4 drzemki po 40min. Bylam juz z tym u 3 pediatrów, kazdy mowi co innego, jeden ząbki, drugi, jelitka, a trzecia mówi ze widocznie dziecko nie potrzebuje dłuższego snu. Dali mi nawet syropek ponoć super dobry na sen i tez jej nic nie pomaga. POradzcie mi bo juz nie wiem gdzie szukać pomocy, jestem wykonczona z braku snu, nie mam siły ją bawić w ciągu dnia:no:
 
reklama
ja bym obciela drzemki za dnia, pomeczyc sie z nia za dnia, to moze bedzie zmeczona w nocy; w tym wieku dziecko juz rozroznia dzien i noc; proponuje stale rytualy itp i spanie o stalych porach; np, jak sie budzi o 6 rano to drzemka od 11; wymeczyc ja porzadnie; zobaczyc ile pospi; druga drzemka-kolo 15; i maksymalnie do 17. Radze ja wybudzac nawet jezeli tak daje czadu i chcecie ja nauczyc spac; no by byla moja propozycja; od 17 nie moze dziecko spac jak kolo 20 ma isc spac na noc
dodam,ze moje dzieci nauczyclismy ladnie chodzic spac i spia juz ladnie od 20 do rana;
 
U mnie jest podobnie. Może nie aż tak skrajnie jak u ciebie, ale tez młoda często budzi się w nocy. Pomaga tylko kiedy wezmę ją do łóżka do siebie i gdy śpi razem z nami.



 
Ja mam to samo juz drugi miesiąc.U mnie nawet w dzień mało śpi.Efekt: wczoraj zauważyłam dwie dziurki w dziąśle,a w nich małe,białe plamki.Podejrzewam,że to jest przyczyna nieprzespanych nocy i dni mojej Nadusi.
 
u nas było podobnie, no moze nie przez 2 miesiace, ale to była i jest kwestia ząbków, terz czasem tez budzi sie co 2 godzinki, albo zasypia dopiero o 1 w nocy.ale wtedy biore go do łóżka i spimy razem. W ciągu dnia różnie raz spi raz potrafi cały dzien nie spac ewentualnie 30 min i zasnąć dopiero 22.
Mogą być to zęby, moga być kolki, albo ma taki okres, może jest jej zimno w nocy. mój syn budzi sie i płacze jak leży odkryty i jak go biore to ma chłodne raczki
 
No i dziś znowu to samo, nie pomaga gdy biorę ją do siebie na noc. Przeczytałam książkę "język niemowląt" i dzieki niej nauczyłam małą zasypiać w łóżeczku i za dnia nie sprawia mi już problemów. Wg "planu" dziecko w tych miesiacach powinno miec przynajmniej 3 drzemki po 1,5godz. jak wspomniałam moja tyle nie spi, max 40 min. najada sie napewno. zrezta w nocy dokarmiam ją dodatkowo ok północy i 4 rano. zimno jej też nie jest, myslałam wcześniej raczej ze za gorąco, ale kupiłam termometr do pokoiku i wiem ze ma odpowiednia temperaturę do snu. dawalam jej również na noc panadol dla dzieci, ponoc bardzo skuteczny przy bólu dziąseł i też nie pomaga:-(Kolki odpadają, już je przerabiałam więc potrafię je rozpoznać. POstaram się zrobić jak Izabelka pisze, może być cięzko. Od dziś idziemy na basen, może pomęczy się i będzie spać lepiej.
 
tulaga współczuję Ci kobito bo u nas było to samo. Julka od 7 doby miała kolki, potem po ok 4 mcach zaczął jej iść ząbek i szedł i szedł aż się przebił dopiero w 9 mcu. Tak więc przez 9 mcy każda noc tulenie, bujanie, kołysanie, spanie z nami, zabawa różnie to było. Około 14 mca wyszedł jej 8 zabek i nagle Julka przez cały miesiąc spała idealnie 20-8 rano. Teraz idą jej wszystkie 4 na raz, jedna juz wyszła ale i tak mała daje czadu w nocy. Spi po 2-3 h i jęczy przez sen, płacze aż mi jej żal. Żadne syropki p. bólowe i maści nie pomagają i tak ją boli. Przeważnie kończy się na uśpieniu w bujaczku. Liczę na to że jak wyjdą jej wszystkie zabki to się uspokoi i znów zacznie spać tak jak niedawno.
 
reklama
na kolki to nie wygląda moim zdaniem. Moja córa je przechodziła od 2 tyg życia do końca 3 miesiąca. Polegało to na tym że krzyczała- płakała co noc po 4-5 godz bez przerwy. kiedy się kończyła to zasypiała w sekundę.
Ale dołączę sie do mam innych, że możliwe że to zęby. MOja tak ma do tej pory a ma juz 13 miesięcy. U nas własnie tak to wygląda że zasypia po kąpieli i kaszy sama ok 20, a potem ok 12 zaczyna sie budzić, co godz co kilka minut z płaczem. W lipcu mi takie 4 tyg zaserwowała, budzila się i nie spala po 3 godz w nocy. Poczym sie uspokoiła i po tyg pojawily się zeby, cztery naraz. Teraz jest podobnie, idą dwójki, trójki dolne.
W dzien za dużo nie spi ok 2 godzinek podzielone na dwie drzemki. Smaruje jej dziąsla dentinoxem i czasem na troche pmoże. Moja pediatra mi tez mówiła że jak bedzie niespokojna to mozna jej własnie panadol dawać na noc. Bo to lek który mozna dłużej stosowac w przeciwieństwie do ibuprofenu.Sa jeszcze takie czopki homeopatyczne Viburcol, dawałam je czasem na kolki. Więc chyba po prostu musisz przetrwać ten okres.

No i jesli moge cos zasugerowac nie radze chyba uczyć dziecka spac z Wami, czy kołysania. MOja córcia nauczyla się zasypiac na rekach przy bujaniu jak miala kolki. i zadala tego za kazdym razem. a jak sie czesto budzila zanim zasnela dobrze. a te pierwsze godz snu podobno ważne sa. No i ja moja musialam w koncu tego oduczyc ok 8 miesiaca bo rece mi odpadaly po 3 godz bujaniu. udalo sie choc wszystkich nas kosztowalo to troche cierpliwosci i sil. Spi ladnie sama, a to ze sie budzi to zebiska niestety. Ja sie ciesze ze choc temperatury przy tym nie ma.
 
Ostatnia edycja:
Do góry