reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Monitor oddechu etc :)

89karola80

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Październik 2019
Postów
541
Hej mamusie 🖐️
Chciałbym wspomóc się monitorem oddechu, czujnikiem ruchu czy innym sensorem. Problem w tym, że mój maluszek śpi ze mną w łóżku, który nie ma materaca. Z tego co się orientowalam to one działają jak się kładzie płytkę pod materac albo taki do pieluszki. Może są jeszcze jakieś inne o których nie wiem 🤔 i działałyby w takich warunkach.
Dziękuję 🌷
 
reklama
Monitor sprawdza się tylko jak dziecko śpi osobno. Lapalby Twój ruch. Patrz jak długo te bezdechy trwają. U nas też były takie epizody, ale później kiedy stałam nad nią ze stoperem w ręce widziałam jak bardzo moja psychika ten czas wydłużała. Oczywiście lekarzowi zgłoś.
 
reklama


@89karola80
i jeszcze jedno do zakrapiamia nosa dorzuc inchalacje, a nie samo odciąganie, bo im więcej odciagasz, tym więcej wydzieliny śluzówki produkują. Bronią się. To może być katar na tle alergicznym. Zwłaszcza jeśli jeszcze ma lekko zaczerwienione, łzawiące, podkrążone lub opuchnięte oczy, albo często je trze, co może wskazywać nawet na świąd. Szukaj przyczyny, bo ewidentnie coś jest twojemu dziecku.

Wiesz ja nawet przy Helence nie miałam monitora. A jak kładziesz spać to najlepiej niech leży na boczku jeśli się da
Dziękuję 🌷
Tak, inhalujemy sie solą 👍🏻 Dziękuję za wskazówki. Młodego odkładam na bok i śpi tak dopóki sam nie przekręci się na plecy.
 
Monitor sprawdza się tylko jak dziecko śpi osobno. Lapalby Twój ruch. Patrz jak długo te bezdechy trwają. U nas też były takie epizody, ale później kiedy stałam nad nią ze stoperem w ręce widziałam jak bardzo moja psychika ten czas wydłużała. Oczywiście lekarzowi zgłoś.
Kiedyś liczyłam i na pewno nie dłużej niż 20 s. Ja jestem panikara i jak tylko zauważyłam bezruch to młodego obudziłam ☺️ Potem zauważyłam, że sam się wybudza. Czy dalej zdarzają się u Was takie sytuacje?
 
Dziękuję 🌷
Już jakiś czas zgłaszałam problem swojej dr, ale nic na to nie poradziła. Na nos woda i odciaganie a jeśli chodzi o bezdechy to małym dzieciom się to zdarza 🤨 Przebadala młodego, zlecila badania i wsio. Oczywiście nie są to częste epizody. Porusze z nią znów ten temat ☝️
Nie wiem czy się zdarza, przy mojej dwójce nie zauważyłam więc to takie wytłumaczenie na odczep się. Ja bym drążyła temat z kimś bo po co się co noc martwic.
Moja córka jak była całkiem malutka to nie miała bezdechu we śnie ale zdarzało jej się "zapominać" oddychać przy piersi. Pokazałam sytuację położnikowi i poradził wtedy dmuchnąć w nosek malutkiej, działało odrazu, nabierała mocno powietrza wtedy i już oddychała normalnie. Nie wiem czy przy starszym dziecku to też tak działa ale może zamiast wybudzenia dałoby radę w ten sposób.
Jeszcze apropo noska, mały śpi z Wami w waszej pościeli więc może nie odpowiada mu proszek, płyn do płukania, pierze w kołdrze, może kurz, roztocza itd itd. Reakcji alergicznych jest całe mnóstwo, objawów tak samo, nie łatwo dojść do tego co powoduje dyskomfort.
 
Nie wiem czy się zdarza, przy mojej dwójce nie zauważyłam więc to takie wytłumaczenie na odczep się. Ja bym drążyła temat z kimś bo po co się co noc martwic.
Moja córka jak była całkiem malutka to nie miała bezdechu we śnie ale zdarzało jej się "zapominać" oddychać przy piersi. Pokazałam sytuację położnikowi i poradził wtedy dmuchnąć w nosek malutkiej, działało odrazu, nabierała mocno powietrza wtedy i już oddychała normalnie. Nie wiem czy przy starszym dziecku to też tak działa ale może zamiast wybudzenia dałoby radę w ten sposób.
Jeszcze apropo noska, mały śpi z Wami w waszej pościeli więc może nie odpowiada mu proszek, płyn do płukania, pierze w kołdrze, może kurz, roztocza itd itd. Reakcji alergicznych jest całe mnóstwo, objawów tak samo, nie łatwo dojść do tego co powoduje dyskomfort.
Dziękuję 🌷
Mały ma mieć kontrolne badania krwi to będę rozmawiać z dr. Mi też się tak wydaje że on jakby zapomina oddychać i zawsze taki epizod jest jak jest w głębokim śnie i coś mu się śni. Bo chwilę przed śmieje się, aż mu się cała klatka piersiowa rusza ☺️
 
Kiedyś liczyłam i na pewno nie dłużej niż 20 s. Ja jestem panikara i jak tylko zauważyłam bezruch to młodego obudziłam ☺️ Potem zauważyłam, że sam się wybudza. Czy dalej zdarzają się u Was takie sytuacje?
Ona ma już prawie 2lata, czasem jej się coś śni i też tak chwilę nic. Ale wtedy kupiliśmy monitor i się nie włączał. (Miała 5 tygodni).
Myślę, że przez to że śpisz z nim widzisz więcej rzeczy i też bardziej się martwisz. Ja się bałam, że mi się udusi na poduszce i nie chciałam przykrywania kołdra. To by mnie stresowało. Pościel zmień na antyalergiczna, wypierz w płynie dla dzieci i daj na mróz. Jeśli to alergia, bo z tym nosem może na to wskazywać to musisz eliminować kolejno zapisując w zeszycie. Ciężko bardzo dojść.
 
reklama
Ona ma już prawie 2lata, czasem jej się coś śni i też tak chwilę nic. Ale wtedy kupiliśmy monitor i się nie włączał. (Miała 5 tygodni).
Myślę, że przez to że śpisz z nim widzisz więcej rzeczy i też bardziej się martwisz. Ja się bałam, że mi się udusi na poduszce i nie chciałam przykrywania kołdra. To by mnie stresowało. Pościel zmień na antyalergiczna, wypierz w płynie dla dzieci i daj na mróz. Jeśli to alergia, bo z tym nosem może na to wskazywać to musisz eliminować kolejno zapisując w zeszycie. Ciężko bardzo dojść.
Dziękuję 🌷
Ja tez się boję wszelkiej pościeli. Mój młody śpi w pajacyki i pod kocykiem. W domu mam temp 23 - 20.
Masz dużo racji z tym, że ciągle mam okazję go dogladac i tak jest. Zauważyłam np.ze jego oddech jest inny niż jak był noworodkiem. Teraz oddycha tak równomiernie i powoli jakby cały czas był w głębokim śnie. I przez to doszukuje się różnych nieprawidłowości 🤷‍♀️
 
Do góry