reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

na wesoło :)

Wiecie co, ludzie są porąbani: (www.astma.edu.pl)

Jak prać kota

Kiedy mamy dziecko z chorobą alergiczną, lepiej nie wprowadzać do domu kota, nawet jeśli dotychczas nie wystąpiło uczulenie na kocie alergeny. Co jednak zrobić kiedy kot już jest i dziecko jest z nim emocjonalnie związane? Albo kiedy w żaden sposób nie udaje się dziecku wytłumaczyć, że kota mieć nie może?

przez cotygodniową kąpiel kota można dziesięciokrotnie zmniejszyć ilość alergenów, które rozsiewa. Wbrew utartym opiniom, kot dobrze znosi kąpiel, pod warunkiem stosowania wody o temperaturze zbliżonej do 37°C oraz łagodnego, ale stanowczego postępowania z nim i starannego osuszenia po kąpieli. Dobrze jest wcześniej (np. w przeddzień) delikatnie obciąć mu końce pazurków (biały rąbek), a bezpośrednio przed kąpielą nakarmić, żeby był trochę senny.
Kota najlepiej kąpać w łazience, o ile jest w niej wystarczająco ciepło. Warto dopilnować, żeby drzwi były dobrze zamknięte (by nie uciekł mokry kot...). Do wanienki lub zlewu trzeba nalać warstwę ciepłej wody sięgającą kotu do barków (około 10 cm).
Kota spokojnego chwytamy zdecydowanie za skórę na karku i podtrzymując go od spodu, delikatnie zanurzamy. Stale trzymamy go za skórę na karku, a w razie potrzeby lekko przyciskamy. Zwilżamy przy użyciu gąbki całe futerko (oprócz głowy) i namydlamy niewielką ilością szamponu. Proponuję stosowanie delikatnego szamponu dla niemowląt, takiego, który nie szczypie w oczy albo, jeśli jest to konieczne, specjalnego szamponu zabijającego pchły (dostępny w sklepach zoologicznych). Szampon przeciwpchelny powinien działać na skórę ok. 5 minut. Żeby kot w tym czasie nie zmarzł, musimy go zawinąć w gruby, wcześniej ogrzany ręcznik i delikatnie przytrzymać, najlepiej na rękach. Następnie spłukujemy - zmieniając wodę w wanience albo pod prysznicem (uwaga na uszy!) - do czasu aż woda przestanie się pienić, i starannie osuszamy ciepłym ręcznikiem lub suszarką do włosów, jeśli kot się tego nie boi. Na zakończenie konieczne jest jeszcze przetarcie kotu pyszczka zwilżoną gąbką lub watą. Później można kota poczęstować jakimś przysmakiem i pozostawić w ciepłym miejscu, a co jakiś czas warto go delikatnie przeczesać szczotką.
Kota nerwowego lepiej kąpać po umieszczeniu go w worku z mocnej bawełnianej tkaniny, z którego wystaje tylko łebek. Do worka wlewamy trochę szamponu i zanurzamy kota razem z workiem. Mydlimy kota przez worek, po czym dokładnie spłukujemy. Musimy uważać, żeby woda nie dostała się do uszu.

I pamiętajcie: kota się nie wykręca!

Dr n. med. Henryk Mazurek





 
reklama
Na marcówkach to znalazłam:

Śniezka, Herkules i Quasimodo chcieli sprawdzic, czy to, co o nich mówią
jest prawdą, tzn. Snieżka najpiekniejsza, Herkules najsilniejszy, a
Quasimodo najbrzydszy. Postanowili zapytac o to zwierciadelka. Pierwsza od
zwierciadelka wychodzi Sniezka i sie cieszy:
- Hurra, jestem najpiekniejsza!
Potem kolej na Herkulesa:
- Hurra, jestem najsilniejszy!
Na koncu wychodzi Quasimodo:
- Kto to jest ta Kaczyńska z Warszawy?
 
Madzia u nas zawsze mozna bylo.... nawet w glebokiej komunie mielismy tak dobrze, jak Anglicy. Oni mogli sobie robic zarty z krolowej brytyjskiej, my tez ;-)
A widzialyscie (musze poszukac) takie zdjatka prezydenta z zona?? Ona sie do niego nahyla i mowi: daj buzi. A on ze wstretem sie odsuwa i: "ja sie boje" ;-)
Jak znajde, to pokarze :-)
 
To ja też coś dam w podobnym klimacie ;)


unitedcolors6ag.jpg


beztytuu2ex.png
 
HAAAAhhhaaaaaa.........
hahaha3xp.gif
hahaaaaaa :D :D :Dhahaha  ...
haha8yl.gif
    , w porządku kaczki... Nie mogę się przyzwyczaić, że ten człowiek jest moim prezydentem... tęsknię za Kwachem normalnie.....
haha22lw.gif


Dobre. I Beretton też. Poproszę więcej. ;D
 
reklama
Do góry