reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Naczyniak!!!

Cześć dziewczynki:-) Kasiu mój Patrynio jak się urodził miał naczyniaka na główce, bardzo się martwiłam ale teraz ma 3 latka i po naczyniaku nie ma śladu więc badż dobrej myśli z czasem na pewno zniknie. Pozdrawiam was serdecznie
 
reklama
A jak odróżnić naczyniak od groźnych zmian na skórze? :baffled: mój synek ma na udzie coś, co początkowo brałam za obtarcie - duże nieregularne, złożone jakby z bordowych wypukłych grudek i kropek. Pomiędzy nimi jest 'zwykła' skóra. Znamie pojawiło się ok 3 tygodnia życia i na razie rosnie. Ma 3cm długości.
Z tego co widziałam w internecie, to naczyniaki są podobne do truskawki, a ten zupełnie inny...:crazy:
 
Wczoraj byłam z synkiem u lekarki i zapytałam o takie różowe koło z tyłu głowy, a ona na to, że to naczyniak i ma to w tym miejscu 80% niemowlaków. Może są różne rodzaje tych naczyniaków? W każdym razie powiedziała, ze to nic takiego.
 
To o czym piszesz to naczyniak płaski. Znika samoistnie po paru miesiącach i jak nazwa wskazuje nie robi się wypukły. Moja Izunia ma na czole i z tyłu głowy. Może być efektem silnego tarcia o kości miednicy podczas porodu SN.
Można sprawdzić, czy to tego rodzaju zmiana naciskając skórę w tym miejscu. Jeśli zmiana pod palcem bieleje to nie ma się czym martwić :)

Nawet go nie widać na zdjęciu, ale jest. I to w kształcie literki M.
 
Mój synek ma naczyniaka jamistego na lewej rączce. Dostaliśmy skierowanie do poradni nczyniala (IZMD) oraz na USG przez ciemiączkowe i jamy brzuszka.
 
rapunzel, malena81- moj Oliwier tez ma z tyłu głowy na dole kilka czerwonych plamek. czyli to tez jest naczyniak? na czole tez pojawia mu sie czerwona kreska ale tylko gdy sie denerwuje lub płacze a tak normalnie to jest prawie niewidoczne. ja wiem że jest to widze a tak normalnie to nikt nie widzi.
 
Magnolia80, daj znac jak juz bedzieie po wizycie,ok?Jaki ma zw. naczyniak jamisty na raczce i to USG brzuszka i glowki?Moja corka tez ma wlasnie na lewej raczce jamistego, ale lekarz nas nie skierowal do takiej poradni..On co prawda ladnie zanika, ale az mnie zaciekawilo to Wasze skierownaie. My z zupelnie innych powodow robilismy USG glowki i brzuszka, bylo ok. Trzymam kciuki i niech wszystkie naczyniaki paskudy uciekaja do ciemnej budy:tak:
 
szukam dobrego specjalisty od naczyniaków w Katowicach - może być i prywatnie; na Francuskiej są roczne terminy przyjęć, a podobno tam są najlepsi...
 
reklama
Mój synek też ma naczyniaka na czułku i jest już dosyć mocno wypukły.Pani doktor powiedziała,ze sam się wchłonie.
 
Do góry