reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadciśnienie w ciąży....

reklama
Nie to nie jest nerwica:-D a czytalas moje wszystkie posty od poczatku?? Przeciez pisalam co u mnie stwierdzono wiec jak to moze byc nerwica????
 
Ja mam nadcisnienie, jestem w ciazy i tez troche sie balam.... u mnie to przez nerwice. Jestem w 15 tyg ciazy i mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze....

Bądź dobrej myśli. Ja planując ciąże wiedziałam o nadciśnieniu i tez się bałam. Naczytałam się różnych rzeczy w internecie....Teraz wiem, ze to było niepotrzebne:no:
Ważne jest to, ze wiesz o swojej chorobie. Na pewno będziesz musiała na siebie uważać i mierzyc ciśnienie. Zobaczysz wszystko bedzie dobrze:tak:Ja juz jestem przy koncowce, bez wiekszych kompliokacji:-D:-D:-D
 
witaj w klubie...
też mam nadciśnienie, moje regularne ciśnienie to 140-150 na 80-100
w 10 tyg. trafiłam do szpitala ze skokiem ciśnienia, sama się zgłosiłam, podano mi lek który zaczął działać idealnie.... książkowo, teraz moje ciśnienie to 120/80, tabletki 2 razy dziennie, miałam brać 3, ale ciśnienie spadało na 110 i byłam zbyt słaba....
z usg póki co wynika, że dziecko OK, ciśnienie mierzę regularnie a mój kochany doktor i tak mnie kieruje na badania min. 2 razy w miesiącu dla pewności :)
głowa do góry...
 
nadcisnienie miałąm z ostatnią dzidzia...ciąze przeszłąm normalnie...owszem byłam na patologi 2 razy ale tylko poto ,żeby porobic kompletne badania;-]
poród miałam naturaly<oba zreszta>rodzilam wlasnymi silami i dzidzia byla zdrowiutka:-)teraz mierze cisnienie 2 razy dziennie,zapisuje ,gdyby skakalo znowu to dostane jeden lek,lekarz mi powiedzoial,ze tylko jeden mozna brac w ciazy...jak narazie czuje sie dobrze...mam nadzieje ze tak juz zostanie...
 
Witam Wszystkich!mam problem,choruje na nadciśnienie jestem w szustym tygodniu ciąży.Do tej pory bralam Bisocard 5 i czułam się dobrze,jednak lekarze odradzają ten lek.Lekarz ogólny przepisał mi PROPRANOLO!w ulotce pisze ze nie sa one wskazane podczas ciaży!grozi poronieniem czy tez uszkodzeniem plodu...jakie waszym zdaniem są dobre leki na tą chorobe/przy moim stanie?
 
Moje ciśnienie przy braniu leku bylo bardzo dobre 120-80 albo nawet i nizsze.Ja generalnie nie mam az tak duzego cisnienie jak przyspieszony rytm serca....mysle aby teraz nie brac zadnych lekow i sprawdzac regularnie cisnienie?
 
reklama
nie odstawiaj leków bez porozumienia z lekarzem! skoro masz dobre ciśnienie na lekach, to po co chcesz je odstawiać? możesz zrobić dziecku jeszcze większą krzywdę, bo przy ciśnieniu powyżej 150/100 słabiej dotleniane jest maleństwo. lek, który bez problemu można brać w ciąży to Dopegyt. skonsultuj swój problem z nadciśnieniem ze lekarzem prowadzącym ciążę i z kardiologiem.
powodzenia!
 

Podobne tematy

Do góry