reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadciśnienie

Barcelona356

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
31 Grudzień 2018
Postów
51
Dzis miałam wizytę. Cisnienie 140/90. Pół godziny odpoczynku później 130/90
Dostałam leki 2x1 Depogyt i na noc Acard
Jest to moja druga ciąża, w pierwszej nie miałam nadciśnienia. Obecnie 10t.
Potrzebuję porady czy ktoś miał? Jak to wygląda? Czy z dzieckiem wszystko było dobrze?
Dodam że moja mama choruje na nadciśnienie.
 
reklama
Mi pod koniec ciazy zaczelo skakac cisnienie. Bralam Dopegyt regularnie plus powyzej 140/90 mialam brac dodatkowa tabletke. Jesli nie spadalo po 30 minutach to mialam polecenie jechania na sor. Wszystko z dzieckiem ok, cisnienie jakos bardzo nie skakalo, dalo sie unormowac lekami.
 
Dzis miałam wizytę. Cisnienie 140/90. Pół godziny odpoczynku później 130/90
Dostałam leki 2x1 Depogyt i na noc Acard
Jest to moja druga ciąża, w pierwszej nie miałam nadciśnienia. Obecnie 10t.
Potrzebuję porady czy ktoś miał? Jak to wygląda? Czy z dzieckiem wszystko było dobrze?
Dodam że moja mama choruje na nadciśnienie.
Jeśli będziesz pilnować ciśnienia to wszystko będzie ok. Kup sobie ciśnieniomierz, mierz ciśnienie kilka razy dziennie i w razie wyższego ciśnienia poinformuj lekarza- pewnie podniesie dawkę.
 
Jeśli będziesz pilnować ciśnienia to wszystko będzie ok. Kup sobie ciśnieniomierz, mierz ciśnienie kilka razy dziennie i w razie wyższego ciśnienia poinformuj lekarza- pewnie podniesie dawkę.
Okej a jeśli mam dobre cisnienie to tabletkę mam wziac czy jak? Lekarz mi tego nie powiedział i teraz zglupialam. Brać je tak jak zalecił? Czyli codziennie po 2?
 
Okej a jeśli mam dobre cisnienie to tabletkę mam wziac czy jak? Lekarz mi tego nie powiedział i teraz zglupialam. Brać je tak jak zalecił? Czyli codziennie po 2?
Bierz najmniejszą dawkę jaka Ci pomaga- jeśli jest to 2x1 to tak bierz. Nawet jeśli jest prawidłowe to nie odstawiaj tylko bierz ciągle tą samą dawkę.
 
reklama
Do góry