reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

NASZA DIETA

to ja do tego co pisał żużaczek dorzucam ryż, gotowany i dmuchany, 1/4 kostki rosołowej.
czy jak gotujecie zupkę to dodajecie włoszczyzne? podobno pietrucha i seler to jedne z silniejszych alegrenów tak jak miodzik, mniam, mniam
za to muszę wypróbować biszkopciki
 
reklama
Ja staram się jeść coraz więcej i już nawet lekko przyprawiam. A miodzik jadam zaraz po wyjściu ze szpitala i jest spoko. jem sporo nabiału, kanapeczki z wędlimną, serem, twarogiem, dżemem, na obiadek jak na razie raczej mięsko gotowane, choć zdarzyło się i lekko smażone. Wojtusiowi nic nie było ;DPróbujcie dziewvczyny, bo monotoona dietka i naszym maluchom w końcu nie posłuży, bo jednak to co jemy wpływa na jakość mleczka
 
Agnieszka to jestes szczęściara. ja zebym zjadła to co ty, to z Bogucha bym w szpitalu wyladowała. Nauczona doswiadczeniem zaczynam z Witkiem baaaaardzo ostroznie. A mleczko i tak mam jak smietana. Okropnie tłuste. Może stad te klopoty z brzuszkiem? Mąz się smieje, że jakbym do skupu oddawała, to bym niezła klase dostała za jakosć ;)
 
dziewczyny pijecie herbatke z koperka na kolki ??? jak często i jaką ??? bo nie wiem czy kupic taką Hippa czy po prostu zwykłą w aptece, ja to wogóle nie wiem czy mała ma kolki taka ze mnie matka
 
gaga za rada kolezanki pije raz koperek (zwykly) i 2 razy herbatke laktacyjna (tam tez jest koperek). Wczesniej pilam z Hippa i koperek i laktacyjna ale znudził mi sie glukozowy posmak i teraz pije zioła. Maluch bardzo dobrze po nich kupka.
 
Gaga mi babki w aptece poleciły na problemy brzuszkowe herbatkę Herbapolu Bobofen - ma w składzie koper, melisę i rumianek. Pomaga na gazy. Ja sobie ją naparzam wieczorkiem i mały spokojnie śpi (może po melisce), a rano robi kupkę
Poza tym kosztuje ok. 4 zł, a Hipp ok.14,ale tą na laktację też popijam ;)
 
dzięki dziewczyny, chyba kupię koperek i bobofen i będe popijac na zmiane ;D, ja meiske walę zawsze wieczorkiem albo po południu :)
 
ja już tej Hippa na laktację nie piję, nawet położna poradziła żeby odstawić, mleczka mam dużo ale nie za dużo, a po moich przejściach z cycorkami wolę ich dodatkowo nie stymulować ;)
koperek pijam sam taki z apteki, ale ten bobofen z koperkiem, melisą i rumiankiem to może być fajna sprawa.
 
czy macie taka maszynerię do pieczenia chleba?? Zastanawiam się nad kupnem, bo dziewuszki z Białostockiego wątku bardzo to sobie chwala ale chcialam jeszcze Was zapytac
 
reklama
co do mojej diety to powoli zaczynam jesc coraz wiecej, generalnie nie ryzykuje z kwasiorami, cebulą, kapucha, grochem itp. czekoladą, napojami gazowanymi, kawa, herbatą noi ostatnio zrezygnowałam z mleka, sera żóltego i twarogu bo chyba po nim moje słoneczko meczło sie.
Opijam sie za to kawą zbożową, jem drożdzówki, owoce (oprocz cytrusów), surówke z marchewki, buraczki noi ciasteczka z cukrem (ale jak napisałyście ze to tez moze uczulać to chyba zrezygnuje) biszkopty itd
 
Do góry