reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasza waga i wymiary

reklama
oj tam Wy cały czas o pysznościach piszecie a ja muszę cukru pilnować coś za coś.Mój podwieczorek to dzisiaj totalne szaleństwo ciastko owsiane i kawa:-)
 
no ja też jestem cały czas ciekawa ile do konca przytyje. Kiedys wyobrazalam sobie ze w ciazy to spuchne i bede nagle grubsza a tu takie zaskoczenie, ale poczekajmy jeszcze do konca ... :)

juz uciekam z tad bo nas zjedza.. ;p
 
Hej - ja się nie udzielam często w tym wątku, ale tym razem naklepie.
W związku z moją cukrzycą ciążową od początku stosowania diety mam -2,5 kg - z jednej strony sie cieszę, bo moze uda mi się ładnie zakończyć i będzie to piękny start do ładnej figury po porodzie, a z drugiej oczywiscie się martwię, że może nie powinno się tak. No nic, dowiem się u dietetyczki w poniedzialek(mam dietetyczkę i diabetologa)
Dodam, że jem raz dziennie
Rano zaczynam - wieczorem kończę - nie chodzę głodna, dostarczam chyba wszystkiego co się da, szczerze - to tak zdrowo się nie odzywiałam jeszcze NIGDY W ŻYCIU :)))))
 
katjoshka-nie martw się wszystko jest jak należy dziecku nic nie zabraknie na pierwszy rzut idzie nasz tłuszczyk:-)W cukrzycy ciążowej niepokojąca jest gwałtowne przybieranie na wadze.Tak zawsze mówi mój gin mówi że po wadze widzi czy ktoś dba o cukry.
W pierwszej ciąży zaczęłam z wagą 65kg(wrzesień) 62kg(listopad)63,5kg(grudzień) 61kg (styczeń)65kg(marzec)rodziłam pod koniec kwietnia z wagą 67kg Około miesiąca po porodzie ważyłam 55kg potem jeszcze spadła waga bo długo karmiłam.
Tak jak piszesz nie chodzi się głodnym ja czasami mam problem z podwieczorkiem bo mam brzuch pełen obiadu:-) No i te tony warzyw ale człowiek czuję się zdrowy i lekki.
 
iryska a masz jakieś gotowe menu dla słodkich mam ? albo listę dozwolony produktów ?

myślę że przydałoby się też dla tych mam które problemów z cukrem jako tako nie mają, ale chciałby przypilnować nieco swoją wagę - i mam też tutaj na myśli siebie :-)
 
iryska Ty nasze guru żywieniowe.... po porodzie będę nękać Cię i stękać.... ale pomożesz mi zrzucić?? ja zaczęłam właśnie z 65 (na zimę zawsze przybieram ok. 3kb, a teraz jeszcze grudzień-styczeń miałam troche problemów zdrowotnych i musiałam leżeć noi masz...) i mam 71 teraz. waga w której najlepiej się czuję to 58 (z 5 kg to same cycki mi ważą :-p) i moim marzeniem jest do niej wrócić.
 
reklama
haha monia,mysza-żadne ze mnie guru po prostu podpasował mi temat i bardziej się nim zainteresowałam.Poczytajcie o indeksie glikemicznym bo od tego trzeba zacząć,w produktach patrzymy na węglowodany nie kalorie no i jak najmniej żywności przetworzonej.Co najbardziej zakazane prócz oczywistych niezdrowych rzeczy?Makarony,ryże,ziemniaki akceptowane są makarony razowe,ryże brązowe,kasze zwłaszcza gryczana.Owoce niestety też nie są takie idealne wystrzegamy się bananów,winogron ja jem jabłka(jedno)borówki,maliny można porzeczki agrest,jagody czereśnie-wiadomo ilość też ma znaczenie nie kg tylko garść:-)
No i wszystko jest posiłkiem także jabłko.Dla mnie to podwieczorek albo część drugiego śniadania.
Mogłabym pisać i pisać łatwiej odpowiadać na pytania niż napisać wykład:-p
Teraz zaczęłam z 51kg i trochę inaczej to wygląda bo od początku ciąży dbam o to co jem no i między ciążami też tak jadłam.
 
Do góry