reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze dolegliwości

Anastazja1

czekamy na?
Dołączył(a)
20 Luty 2007
Postów
77
Miasto
Radom
Dziewczyny zakladam ten wątek zebyscie mogly pisac o Waszych roznych ciazowych dolegliwosciach
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
;-) Ja właśnie od wczoraj mam pierwsze mocniejsze mdłości, no i dziś mały pawik poleciał :-) poza tym wszystko ok. trochę mam powiększone piersi, nic poza tym, w jak u Was ?? :szok:
 
A wiec mam straszne mdlosci, nie mam apetytu, zaczelam nielubic slodycze, mam bole glowy ale to na tle nerwowym. Piersi mnie nie bola co mnie dziwi bo przy kazdej ciazy bolaly niemilosiernie, teraz tylko troche brodawki. Dlugo karmilam piersia moze cos sie poprzestawialo. Najgorsze sa te mdlosci, boze jak mnie muli od rana do nocy.
 
Ja od poniedziałku zmagam się z mdłościami :-(.
Poza tym budzę się rano i nie mogę spać, a po południu ucinam komarka ;-)
Powoli zaczynają mi wyskakiwać pryszczole...:szok: i niemiłosiernie szybko przetłuszczają mi sie włosy.... odpuściłam sobie balejaż, więc 3 cm odrosty prezentują się świetnie, ale co mi tam!!! :-D
o bolących piersiach już nie wspominam;-)
 
Witajcie dziewczyny wiem czym są mdlosci w pierwszym okresie ciązy, niestety dane mi bylo ich doswiadczyc. Mnie osobiscie bardzo pomagał Imbir (dobrze jest ukroic plasterek i zalac wrzątkiem zeby sie zaparzyl potem oczywiscie popijac, pomaga także (mimo iż niezbyt zdrowa) Cola!!! Dziewczyny ponizej wklejam Wam aktykol:
Pozdrowienia i zycze abyscie szybko przetrwaly ten trudniejszy okres w ciązy;-)
MDŁOŚCI W CIĄZY:
Mdłości to najczęściej pierwsza z oznak, że jesteś w ciąży. Jeśli są one niewielkie to nie wpływają na samopoczucie kobiety. Jeśli jednak są częste a nawet odczuwane ciągle to musimy zacząć działać


Może pomóc lekarz, przepisując leki lub metody naturalne, które często zmniejszają a nawet mogą usunąć tą dolegliwość. Oto kilka z nich:


  • jedz częściej, ale w mniejszych ilościach,
  • śniadanie jedz w łóżku, nie wstawaj zanim nie zjesz, miej na nocnym stoliku banana, który szybko powinien złagodzić kiepskie samopoczucie,
  • wieczorem w termosie postaw sobie termos z gorącą herbatką z melisy z cukrem. Kilka łyków po przebudzeniu może zmniejszyć mdłości.
  • staraj się jeść pokarmy raczej w konsystencji stałej niż płynnej,
  • kolacja powinna być lekka, ale bogato białkowa np. rybka, chudy ser biały, ciemne pieczywo,
  • unikaj dań ciężkostrawnych,
  • płynami uzupełniaj równowagę elektrolitową popijając nie tylko soki, ale również buliony warzywne. Pamiętaj, żeby pić powoli, łyczkami, ponieważ zbyt szybkie wypicie może spowodować mdłości.
  • miej zawsze pod ręką krakersy lub inne herbatniki, podnoszące cukier w organizmie lub podgryzaj migdały,
  • staraj się dużo spacerować lub przynajmniej często wietrzyć pokój, w którym przebywasz,
  • staraj się wyeliminować te zapachy, które powodują u Ciebie mdłości, poproś najbliższych, aby także ich unikali w Twoim otoczeniu,
  • wysypiaj się, unikaj stresów,
Pamiętaj, że mdłości, złe samopoczucie, torsje, wymioty zwykle znikają do 4 miesiąca ciąży. Gdyby trwały dłużej, były bardzo częste, męczące, jeśli przez nie nie możesz jeść, chudniesz - porozmawiaj z lekarzem, który z pewnością Ci pomoże.
 
Witam przyszłe mamusie:-) to moja 3 ciąża i 1 raz nic mi nie jest, zero mdłości,zero nudności po prostu nic sie nie dzieje,trochę sutki mnie bolą i mam problemy z cerą. Pozdrawiam wszystkie i trzymam kciuki aby wasze mdłości szybko minęły.Ja w poprzednich ciążach wymiotowałam średnio co godzinę przez 3 miesiące teraz sie ciesze ze te uroki ciąży mnie ominęły:-)
 
Mdłości u mnie raz lżejsze raz zbiera na pawia ale jakoś nie wychodzi, tylko mi podjeżdża jak w windzie do gardła wszystko :szok:, ale najgorsze jest to ciągłe zmęczenie, spałabym najchętniej pół dnia. A tu święta idą trzeba się zmobilizować i działać. Poza tym pryszcze mi wyskakują, czuję się jak nastolatka :-p no i włosy też się przetłuszczają niemiłosiernie szybko :baffled: odrosty też są :dry: więc olcia.1 nie jesteś sama :happy:
 
reklama
Witam przyszłe mamusie:-) to moja 3 ciąża i 1 raz nic mi nie jest, zero mdłości,zero nudności po prostu nic sie nie dzieje,trochę sutki mnie bolą i mam problemy z cerą. Pozdrawiam wszystkie i trzymam kciuki aby wasze mdłości szybko minęły.Ja w poprzednich ciążach wymiotowałam średnio co godzinę przez 3 miesiące teraz sie ciesze ze te uroki ciąży mnie ominęły:-)
Kokota czyli jest dla mnie nadzieja ze jak bede po raz drugi w ciązy to mdlosci mnie gdzies ominal;-);-);-);-) Ojjj bardzo bym chciala. Przerabialam to i nawet porod nie byl dla mnie taki straszny jak to wymiotowanie. Wspolczuje Wam dziewczyny ale pocieszajace jest to ze skoro Was mdli i wymiotujecie to hormony prawidlowo w ciązy funkcjonują. Jesli dobrze pamietam to te mdlosci są od podwyższonego progesteronu.
Trzym kciuki zeby szybko Wam to przeszlo.. :))))
 
Do góry