reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze dolegliwości

Dziewczyny mam mały problem, nie dam rady prawie wogóle chodzić coś mi uciska w prawym pośladku i promieniuje na całą nogę. Chodzę ciągając za sobą nogę.... myślałam że zaraz mi przejdzie ale już czwarty dzień się męcze i nie mam pojęcia od czego to może być?
 
reklama
Dziewczyny!
Promieniujacy do kolana bol jest charakterystyczny dla rwy kulszowej. Mozna to miec poza ciaza, ja tak mialam, praktycznie nie moglam chodzic, albo zlapac to w ciazy kiedy wlasnie ciaza powoduje ucisk na nerwy kulszowe.
Tu macie cos wiecej na ten temat. Sposób na rwę kulszową - Bol, dolegliwość, dźwiganie, kręgosłup, mięśnie - Zdrowie - poradnikzdrowie.pl

Na pewno warto powiedziec o tym swojemu lekarzowi bo samo moze nie przejsc. Poza ciaza to mialam rechabilitacje, masaze, jakies naswietlania, cieple oklady ale nie wiem co z tego mozna stosowac w ciazy. Na pewno jest jedno cwiczenie, ktore pomaga na rwe w ciazy, pisze o tym w ksiazce "W oczekiwaniu na dziecko". Stajesz tylem do prostej sciany tak zeby plecy rowno przylegaly, starasz sie jak najscislej przylgnac do sciany zeby je prostowac i unosisz miesnie dna macicy, troche tak jakbys chciala podniesc brzucho do gory :)

Oby pomoglo.
Pozdrawiam
 
A mnie od dwóch dni meczą skurcze łydek.......Właściwie to łapią mnie tuż po przebudzeniu jak sie przeciągam w łóżku. W zyciu nie miałam takich skórczy! Normalnie wykręca łydki.... Muszę chyba pobrać potas...ale najpier zapytam lepiej doktorka,bo nie wiem czy można/ Macie jakieś doświadczenie ze skórczami mieśni w ciąży???
 
NATT mnie to męczy :baffled: Moja gin kazała mi brać MagneB6, mi na pewno magnesu brakuje bo od jakiegos czasu jeszcze powieka mi skacze:baffled:
Skurcze łapia mnie w nocy - dzis to az M budziłam bo mnie tak bolało - tez nigdy wczesniej tego nie miałam
 
Dzieki Mju:). Zawsze w grupie raźniej sie meczyc z tymi dolegliwościami:). Aha i zapytam mjego gina o ten magnez:). Dzieki
 
natt, magnez biorę od początku ciąży i jak dotąd skurczy łydek w ogóle nie miałam, więc też polecam;
co do potasu, moja ginka radziła pić sok przecierowy z pomidorów (piję sobie co kilka dni);

zaintrygowała mnie natomiast ta rwa kulszowa... są dni, kiedy aż mnie wygina do ziemi z bólu, właściwie boli non-stop, tyle że w różnym natężeniu; no nie jest to przyjemne niestety...
 
Dzięki za rade z soczkiem. Ja akurat b.lubie pomidorowy - najlepszy wg mnie jest tymbark i pudlidszek:) - pycha! musze dzisiaj kupic
 
reklama
A mnie od dwóch dni meczą skurcze łydek.......Właściwie to łapią mnie tuż po przebudzeniu jak sie przeciągam w łóżku. W zyciu nie miałam takich skórczy! Normalnie wykręca łydki.... Muszę chyba pobrać potas...ale najpier zapytam lepiej doktorka,bo nie wiem czy można/ Macie jakieś doświadczenie ze skórczami mieśni w ciąży???
Jak sie przeciągasz to nie obciągaj palców u stóp, tylko zadzieraj je do góry :tak:
Wtedy nie złapią skurcze :-)
 
Do góry