reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

NaSzE PoRoDy :))

JAGA dzięki, mam taką nadzieję. A mozesz i napisać gdzie ty rodziłaś? bo pisałaś o klinice ale gdzie? w jakim mieście?
 
reklama
Mycha, mnie przez ok. tydzien odchodzil ten czop - wtedy o zabarwieniu zolto-przezroczystym, a w czwartek ok. poludnia zaczal odchodzic brazowo-krwisty i o 18:20 Sara byla na swiecie. Zadnych skurczow, zadnych boli czy odchodzacych wod.
 
Sandra no to chyba u mnie będzie podobnie, bo mimo że odszedł mi ten czop to raczej nic mnie tak nie boli, moze trochę czuje ból ale w pochwie i to wszystko ;)

Dzięki i pozdrawiam
 
no to ja opisze swój poród.
Magda widocznie trafiłaś na takie położne bo u mnie decyzje o cesarce podjeli po dwóch godz porodu naturalnego ale od początku
22 trafiłam do szpitala na kontrole okazało się że mogłabym iść do domu ale że miałam ciśnienie 150/90 to mnie zostawili cholernie sie zdenerwowałam ze nie moge iść do domu no cóż i tak rozpoczoł się mój pierwszy dzień w szpitalu . Dostałam zastrzyk na rozkurczenie szyjk i próbe oky z ktg coś tam wchodziło ze skurczami ale ja nic nie czułam . zastrzyki tak miałam  przez trzy dni oczywiście nic nmie mie ryszyło . W piątek ok 18 dostałam rycynke do wypicia o  24 pani z trąbką pyta czy coś się zaczyna dziać ja na to że jakieś skurcze zaczynam odczówać no to ona mi zastrzyk w tyłek dała i tak mi przeszło26.08 od 7 rano miałam prowokacje i tak sobie chodziłam z porodówki do toalety i to była moja scieżka którą przemieżałam co jakiś czas. Po 8 przyjechał mój M lekkie skórcze odczówałam i mówie do niego jak to takie mają być skórcze to da się wytrzymać ale skórcze się cały czas nasilały zbadały mnie ok 10 miałam rozwarcie na 2 palce pózniej było juz na 4 nawet nie wiem jak długo to trwało ale już barzdiej bolało po 16 jak przebili pęcherz przy badaniu i odeszły mi wody pani położna powiedziała do mnie teraz bedą bardziej bolesne skórcze . A ja do niej jeszcze bardziej będzie bolało o kurcze. No i rzeczywiście się zaczeło położna mówiła kiedy przeć  a kiedy nic nie robić tylko tak się nie dało bo przecież przy tych bólach sam człowiek automatycznie parł .Po 18 widziałam że podejmują decyzje o cesarce prawie sie popłakałam bo tak chciałam urodzic naturalnie ale niestety widocznie tak było mi pisane o 18.55 urodził się kacperek dostał 9 punktów.
Powiem wam szczeże koleżanka pyta się jaki to ból jak się rodzi naturalnie
nie pamięta się go wogóle nie można do niczego porównac .
 
Hej dziewczyny
Zastanawiałam się długo czy opisywać swój poród ale po opisie mady i karoo postanowiłam się z wami podzielić swoimi przeżyciami. Otórz 26 sierpnia miałam umówione KTG w szpitalu na godzinę 11 od 3 nad ranem zaczeły się skurcze nieregularne i troszkę bolesne, na KTG wyszły lekarz chciał mnie zostawić już na patologi ale ponieważ niechciałam kazał zgłosić mi się na 17 na ponowne KTG. Od godziny 13 skurcze zaczeły sie regularne, najpierw co 7 minut i po godzinie co 5. Na 17 pojechałam na KTG już z torbą spakowana. Ktg wykazało skurcze regularne 30 - 40 %, lekarz mnie zbadał i niestety rozwarcie było na opuszek palca. Dostałam zastrzyk na rozwarcie i zostawili mnie na patologi męzowi też pozwolili zostać bo powiedzieli że do 24 godzin się rozstrzygnie. Spacerowałam po korytarzu po 22 położna zawołała mnie na kolejne badanie i rozwarcie 4 cm, także torby pod pachę i na porodówkę. Trochę się zmęczyłam już tymi skurczami ale powtarzałam sobie że muszę trzymać siły na te prawdziwe skurcze. No i na porodówce zaczoł się koszmar. Od 23 leżałam podpięta do KTG ok godziny 24 położna pozwoliłam mi iść pod prysznic, ulga niesamowita, po powrocie stwierdziła rozwarcie na 7 cm więc moje szczęście nie miało granic. Obok leżała dziewczyna która miała rozwarcie na 4 cm, po godzinie urodziła, a ja dalej leżalam coraz bardziej wymęczona. O 6 rano położna znów mnie zbadała - rozwarcie całkowite ale główka nie schodziła. Badanie niesamowicie bolało i po badaniu zanikł puls maleńkiej, dostałam tabletkę pod język, puls powróciłpo ok minucie najpierw 30 potem 60 aż w końcu normalnie 150, ale po tabletce która dostałam zanikły skurcze i rozwarcie zaczeło się cofać. Przyszedł lekarz i kazał położnej przebić pęcherz z wodami. Czekała na skurcz no i przecieła ale wody nie odplyneły lekarz się pyta co się stało a on na to że się pomyliła i zamiast przecić pęcherz przecieła mi fałdy skórne, ból jak cholera, kolejne podejście i wkońcu puściła wody, podłączyli mi oksy i skurcze znów się nasiliły. o godzinie 7 połozna przyszła jeszcze mnie zbadać i stwierdziła że główka dalej nie schodzi w tym samym czasie była zmiana położnych i przyszła kolejna mnie badać badanie było dla mnie tak bardzo bolesne że poryczalam się z bólu i w tym momencie powiem wam że już nie miałam siły ani na skurcze ani na poród. Za chwilę usłyszłam jak położna mówi do drugiej że jeszcze jakies 7 godzin i urodzę, jak by mnie ktoś w głowę strzelił, zaczełam płakać mój mąż też. Na szczęście zostało mu na tyle przytomności że poszedł i zadzwonił do lekarza który prowadził mi ciążę akurat był na dyżurze do 9 rano. Poprosił go o cesarkę, lekarz odpowiedział że to nie tylko od niego zależy ale zobaczy co da się zrobić. Przyszedł do mnie i powiedzieł że mam szansę jeszcze urodzić naturalnie ale że to potrwa czy napewno chcę cesarkę bez wachanie się zgodziłam. Przyciagnął usg i bardzo szybko :) pokazal położnej że ułożenie jest poprzeczne :) tak szybko że pewnie nawet nie zauważyła. Dodam tylko że na cc zgode musi wyrazić lekarz dyzurujący i przełożona położnych. O godzinie 8 jechałam juz na salę. Pamiętam doskonale jak mi dali zastrzyk w kręgosłup, od razu całe ciało mi zdrętwiało i cały ból minął ulga niesamowita. Potem już niewiele pamiętam bo przez całe cięcie wymiotowałam. O 8,25 moja księżniczka była już na świecie, jakies 10 minut później jak położne ją obmyły dostałam ją na chwilkę do ucałowania. Najpiękniejsza chwila mojego życia :)
Po porodzie też nie było u mnie wesoło, ponieważ miałam znieczulenie wszytko oprócz rąk i głowy miałam niewładne, głowę przez 8 godzin mogłam tylko odwracać na boki ale nie mogłam podnosić a tutaj ok godziny 9 położna przynosi mi małą położyła mi ją do cycka i każe karmić i się zabiera do wyjścia. Ja dwie doby niespałam, mój mąż tak samo jeszcze znieczulenie że ciała nie czuję niemam jak nawet małej przytulić poprosiłam ja aby wzieła małą na trochę a ona oburzona że tak się nie robi ale jak tak bardzo chcę to zrobi wyjątek, na szczęście zabrała małą na godziny w tym czasie mój mąż poszedł wypił dwie kawy i zjadł śniadanie a ja spałam jak zabita, przyszedł to akurat przynieśli małą i już nią się zajmował przystawiał mi do cycka a ja nawet się nie obudziłam. O godzinie 17 przyszła położna i kazała mi wstać z łóżka i iść pod prysznic. Z wielka biedą i pomoca męża poszłam do łazienki ( a blisko nie było) i w łazience straszny ból brzucha i już nie miałam siły aby wrócić. Z położną i z mężem pod ręce wracałam jakies 20 minut, Następnego dnia rano przychodzi lekarz na obchód i mówi "juz dziś może pani wstać i polowi zacząć chodzić" myślałam że zastrzelę tą która mnie wysłała do tej łazienki. I to już koniec mego porodu, pewnie opis będzie bardzo haotyczny ale do tej pory nie mogę spokojnie o tym myśleć. Wiem że następne dziecko to albo z góry zaplanowane cc albo zzo. A poród naturalny cytując Renatę Dancewicz "uważam za nieudany pomysł Pana Boga" 19 godzin skurczy regularnych i na koniec cc.
 
Majeczka, cholernie mi przykro, ze mialas taki ciezki porod!! Poplakalam sie jak czytal;am Twoj opis i tez przy okazji przypomnial mi sie moj porod :( To przykre, ze niektore z nas musza sie tak meczyc :( i ze tak pozno podjeli u Ciebie decyzje o cesarce :( Chociaz ja Wam powiem, ze nawet pod sam koniec tych boli nie zdecydowalabym sie na cc gdyby mi zaproponowali...
 
Majka, straszne, ze musialas przejsc przez cos takiego...Na szczescie masz malenka przy sobie i jestescie cale i zdrowe w domku...Dla mnie chore jest tylko to, ze w naszych szpitalach tyle godzin zwlekaja z robieniem cc..., no i ze nie w kazdym stosuja ZZO, a jak juz jest to platne! Powinno byc tak jak w innych cywilizowanych krajach - ZZO standardowo do kazdego porodu, chyba, ze ktos nie chce!
 
reklama
Szkoda, że niektóre z was tak muszą wspominać poród :( A ja to chyba miałam najlepszą położną pod słońcem, bo nie wiem co znaczy bolesne badanie rozwarcia, no ale za to skurcze były niczego sobie.
 
Do góry