reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze zdrowie

Wg moich informacji wynik powyżej 100 to dopiero stan przedcukrzycowy, tzw nietolernacja glukozy, art poniżej:
Cukrzyca odbiera nam zdrowie po cichu

na 100% jest to wynik mogący świadczyć ze dzieje sie coś "niedobrego" i jak najbardziej nie wskazuje na obecność cukrzycy... podobnie jak wynik mierzony przez Nikite, nie świadczy że ma cukrzyce... na pewno trzeba to zbadac i sie przyjrzec temu dokladniej... ale ja bym zaczela najpierw od sumiennego pomiaru poziomu cukru na czczo przez kilka dni... Nikita, musisz robić pomiary, zapisy oraz notatki co jadlas, czy bylas chora, oslabiona.. to wszystko ma rownież wplyw na wynik cukru

http://www.hiphiphurra.pl/pagebuilder.php?pageName=adult&ly=scontart&scN=adult_ex&meN=art&cN=art3

tu sa normy:
http://www.medigo.pl/cukrzyca-twoje-zdrowie/cukrzyca-typu-ii

a tu dieta w cukrzycy:
http://www.forumzdrowia.pl/id,497,art,790,ptitle,zalecenia-zywieniowe-dla-osob-z-cukrzyca-typu-2.htm
 
Ostatnia edycja:
reklama
na 100% jest to wynik mogący świadczyć ze dzieje sie coś "niedobrego" i jak najbardziej nie wskazuje na obecność cukrzycy... podobnie jak wynik mierzony przez Nikite, nie świadczy że ma cukrzyce... na pewno trzeba to zbadac i sie przyjrzec temu dokladniej... ale ja bym zaczela najpierw od sumiennego pomiaru poziomu cukru na czczo przez kilka dni... Nikita, musisz robić pomiary, zapisy oraz notatki co jadlas, czy bylas chora, oslabiona.. to wszystko ma rownież wplyw na wynik cukru
Dokładnie:tak:. A może niech przez 3-4 dni zrobi pełny profil krzywej cukrowej? A najlepiej gdyby od razu dostała skieorwanie na hba1c, byłby wynik z ostatnich 3 miesięcy, ale na to chyba moż skierować tylko diabetolog, bo to badanie spaecjalistyczne.

Edit: tylko, że u zupelnie zdorwego człowieka nie może mieć wpływu na wynik np fakt, że zjadło sie coś sodkiego, bo organizm powinien sobie z tym poradzić. Często niedoinformowani gin każą ciężarnym dzień przed obciążeniem nie jeść nic słodkiego, co niestety zafałszowuje wynik.
 
Ostatnia edycja:
estragon, niestety to moze tylko diabetolog.. podejrzewam ze nawet dostanie sie do diabetologa bedzie jednak utrudnione w Nikity miejscowosci... mozna prywatnie te badanie zrobic, ale podejrzewam, ze nie we wszystkich labo takowe robią...
 
Dzięki dziewczyny za odzew i stronki. Po tym złamaniu żebra będąc w przychodni źle się poczułam, zmierzyły mi cukier i wynosił 200. Powiedziały mi wtedy żebym kontrolowała cukier jak mi się polepsz. No i robiłam ten pomiar przez te pare dni teraz na czczo co rano i zazwyczaj wychodziło ok. 100, raz wyszło ponad 180 (odczuwałam wtedy ze coś jest nie tak) i jak raz źle sie poczułam w południe (tak jak często mi się zdarza) zmierzyłam wtedy cukier i też mi wyszło koło 180. Dlatego potrzebowałam dokładniejszych informacji, dziękuję
 
hehe a u mnie niestety powrot do wagi sprzed ciazy to nie powod dop dumy.... ja po ciazy wazylam mniej niz przed ciaza....w dniu porodu wazylam prawie o 5kg mniej niz w momencie jak okazlao sie ze jestem w ciazy hehe
no i niestety wrocilam do wagi sprzed ciazy :-(((((
 
reklama
Do góry