reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

NATURALNE PLANOWANIE RODZINY

Może lepiej idz do lekarz i mu to pokaz, bo dla mnie jakos dziwnie to wyglada – dlugo masz wysokie temperatury, to może sugerowac jakieś klopoty hormonalne.
 
reklama
Polunia nie wiem czy mierzysz temperaturę o tej samej porze po przespanej nocy tym samym termometrem, bo dopiero wtedy wyniki są miarodajne. Dobrze jest też obserwować śluz bo to wiele wyjaśnia. z temperatur które tu podałaś wynika że w tym cyklu nie mialaś jajeczkowania. Spróbuj jeszcze raz, ale ja poszłabym do lekarza, bo jeśli nie masz owulacji to...sama wiesz że o dzidziusiu nie ma co marzyć. Ale może to tylko w tym cyklu?
 
Witam Was. Mam nadzieje, że ktoś będzie znał odpowiedz na nurtujące mnie pytanie.
Czy ktoś wie, w którą strone alkohol zaburza temperature? Obniża, podwyższa czy każdy może mieć inaczej? A co z późną porą pójścia spać albo krótkim snem?
Jestem teraz na etapie oczekiwanie na nieprzyjście@ i każda odpowiedz będzie bardzo pomocna:tak:
 
Witam, mam pytanko czy któraś z was jest znawcą dni płodnych a najbardziej interesuje mnie śluzik
ale po kolei jestem w fazie owulacji bynajmniej zawsze przypada mi ona na ok 20dc od 12 dnia cyklu robie testy na owu i ciagle mam dwie kreseczki to juz jest dziwne ale dajmy na to, że są coraz ciemniejsze i załóżmy że mam owu w 19 dc ale najdziwniejszy jest mój śluz odkad pamiętam w okolicach dni plodnych mam biały i gęsty śluz napewno nie przypominajacy jajka kurzego, jest bialy i mętny, ostatnio nawet w takich ilościach ze przeleciał mi przez wkładke
czy jest możliwość ze mam dni płodne ale przez ten gesty śluz plemniki moga sie nie dostać do szyjki ? :sorry2:dodam ze już pół roku staramy sie o dzidzie i nic ..:-(
 
wiesz co ten śluz ma właśnie ułatwiać dostanie się plemników ale np tak jak u nas też pół roku nie było dzidzi mimo że wszystkie badania ok a problem leżał właśnie w moim śluzie który zwalczał plemniki:( mój organizm z jakichś przyczyn bronił się:( coś jak naturalna tabletka anty:( ale próbowaliśmy aż w końcu się udało i Wam tego życzę z całego serca:)
 
Ja troszkę się już poznałam na obserwacji śluzu i coś Ci zacytuję z książki pt. "Sztuka naturalnego planowania rodziny", uwaga: "Przyczyną niepłodności może być śluz szyjkowy, który hamuje swobodny przepływ plemników lub zupełnie blokuje ich ruch. (...) Okazało się, że wykrztuśny lek guaifenesin rozwadnia śluz i był już wykorzystywany z pomyślnym skutkiem przez część małżeństw. Wymieniony środek jest składnikiem wielu syropów o działaniu wykrztuśnym, a zwłaszcza czystego syropu wykrztuśnego robitussinu."

Ja takich metod nie stosowałam, ale... może warto zapytać ginekologa otwartego na metody NPR co na ten temat sądzi?

Cytując dalej: "Również witamina A może wpływać na wzrost ilości śluzu i jego jakość".
 
kurcze ja mowilam kiedys swojemu ginowi ze ciagle musze nosic wkladki bo mam taki sluz a on na to ze jedne maja sucho inne mokro i kazda narzeka, ze taka moja natura.. i co tu począc dzis juz chyba po owulce i sluz sie konczy .. niby ok tylko czemu on taki bialy i lepki taki powinien byc przed i po owu z tego co czytalam.. najgorsze ze ja tak od kilku lat zaobserwowalam , dwa razy juz zaszła w ciąże dobrych pare lat temu ale nie pamieta jak bylo kiedys, moze cos mi szwankuje na starosc


patrycja214 a jak wyglądal ten Twoj śluzik , bo ja czasem wlasnie mam takie wrazenie ze ten moj taki gęsty ze zadnego zołnierzyka nie puści, wyglada jak jogurt
 
reklama
Wyglada na to, ze owulacja byla, za dzien szczytu przyjmujesz 18dc, za 1 dzien po szczycie 19dc, nieplodnosc od wieczora 21dc. Dokladnego dnia owulacji nie da sie powiedziec ale najwyzsza plodnosc jest w okolicak 18-19 dnia.
 
Do góry