reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

NATURALNE PLANOWANIE RODZINY

Witam,

cyz ktos jest w stanie okreslic ile dni po okresie mozna zaczac starac sie zajsc w ciaze, kiedy sa dni plodne bo slyszalam rozne opinie. Ostatni okres mialam 5do9 lutego...
 
reklama
Według mnie dni płodne masz w tym przypadku od 14 do 19 lutego. Najlepiej jest się starać tydzień po zakończeniu okresu. Wtedy masz największe szanse.
 
Mrozmm

Zajrzyj pls na watek starajacych sie - jest kilka podobnych forum.
Odpowiadajac na Twoje pytanie.

Zalezy jaka jest dlugosc Twojego cyklu. Najbardziej plodne dni sa w okoliach owulki - 2 dni przed, dzien przed i w dzien owulki. Owulka srednio wypada na 14 dni przed okresem.

To tak ogolnie jesli chodzi o dni plodne
 
witam
dużo dobrych rzeczy tutaj piszecie...
Mam chyba z 15 dodatkowych stron z linkami otworzonych.. co i jak i kiedy...
Dziękuje :)
 
już od jakiegos czasu notuje swoje temperatury , dni plodne , obserwuje sluz itd., i szczerze mowiac gubie się w tym wszystkim. Nie wiem kiedy dokladnie powinna być owulacja, obserwacja sluzu mi czasami wogole nie wychodzi, bo z niego nic mi nie wynika. Czy ktos zna jakieś skuteczniejsze metody zebym wreszcie mogla zajsc w ciaze (( proszę was kobitki podzelcie się swoim doswiadczeniem..a to temp. Z mojego ostatniego cyklu:
1dc-36,1
2dc-36,4
3dc-36,4
4dc-36,1
5dc-36,3
6dc-36,4 przytulanie
7dc-36,3
8dc-36,4
9dc-36,5
10dc-36,2
11dc-36,2
12dc-36,3
13dc-36,2
14dc-36,2
15dc-36,2 bóle w podbrzuszu, krzyżu sluz bialawy raczej lepki (?)
16dc- 36,4
17dc- 36,4
18dc -36,6
19dc- 36,4
 
Myslę że odpowiedź na to pytanie otrzymasz na wątku " Czy można i jak zaplanowac płec dziecka?" tam dziewczyny sa ekspertkami w obserwacji temperatur, śluzu, szyjki, testów owulacyjnych a także monitoringu, który najdokładniej okresli czy wogóle owulacja wystepuje i kiedy. Na pewno dzieczyny Ci pomogą. Ewentualnie znajdziesz taż odpowiedź na portalu. www.28dni.pl.
 
no a dlugo już ste starasz? Czytalas jak powinny wygladac obserwacje takie? Mi to dobrze wytlumaczy lekarz. A co jeszcze w staraniach...to już musialabys zrobic badania. Lekarz może zalecic luteine albo duphaston.
 
Nie przejmuj się, początki w staraniach zawsze są ciężkie... ja na początku też myślałam ,że to bez sensu , mierzyć sobie temperature , obserwować to wszystko i notować, ale w końcu się udało. Jak nie bardzo wiesz jak zinterprestować sobie cykle, to są zawsze miejsca , gdzie mogą wypowiedziec się eksperci http://www.smyk.com/index.php?option=com_forum&action=thread&id=68380&Itemid=0
ale pamiętaj ,że praktyka czyni mistrza...a może przyszłych rodziców
 
reklama
z tego co widze twój zapis temperatur to owulacja mogla nastapic między 13 a 16 dniem, dokladny dzien nie bardzo da się okreslic. Ale jest starania byly w tym czasie, no to może bedziesz już ta szczesciara . Zrob może test .
 
Do góry