reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Naturalnie....homeopatia i inne naturalne metody dla zdrowia

Kaja help
co mam brać na pryszcze? nie duzo ich ale są...
e: zaczytywałam sie w tym pdfie od Ciebie ale nie kumam tego tych d4 z ch itd...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Mari_anna - trądzik młodzieńczy sajewski.blox.pl strona 11

- Zmiany krostkowe w obrębie skóry twarzy i pleców, zaskórniki.

Lek Kalium bromatum 5 CH - Trądzik z przewagą zmian krostkowych w obrębie skóry twarzy i pleców
Dawkowanie: 5 granulek 2 razy dziennie

Lek Eugenia jambosa 9 CH - Zaskórniki Dawkowanie: 5 granulek 2 razy dziennie

Lek Sulfur iodatum 9 CH - Trądzik młodzieńczy z przewagą zmian grudkowatych
Dawkowanie: 5 granulek 2 razy dziennie

Jeżeli po 2 tygodniach nie są widoczne pierwsze efekty leczenia,zaleca się konsultację z lekarzem.




mój to huk wie czy młodzienczy...

e:

Znalazłam ciekawe opracowanie i warto aby było pod ręką. Wszelkike problemy skórne - poradnik
http://www.scholz.pl/pdf/choroby_skory.pdf

I kolejny ciekawy link - fajne rady jednej mamy
http://www.reniali.republika.pl/homeopatia.htm
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Jolcia7777 - ja tak się śmieję, że młodzieńczy, bo tyle lat się z tym paskudztwem męczę, że pozostał mi tylko śmiech. Jako nastolatka miałam troche tego, ale nie za dużo, po 20r.ż. zaczęło się i trwa nadal. (Z przerwą na ciążę). Nieraz myślę, że będę staruchą z pryszczami i pewnie się nie mylę. Jak ja nienawidzę tej tłustej cery.
 
Jolcia super!
Ja znalazłam jeszcze coś takiego - może dziewczynom pomoże i wybierzecie coś dla siebie.
Trądzik różowaty - leczenie
Polecam cały wątek - tu wklejam część:
Leczenie według h. klinicznej, która – inaczej niż h. klasyczna - leczy niekoniecznie jednym lekiem, obejmuje:
- leki objawowe i
- leki głębokiego działania
– ewentualnie uzupełnione podaniem:
- leków o działaniu wybiórczym na przewód pokarmowy,
- leków działających na sferę emocjonalną,
- regulujących zaburzenia hormonalne.

Leki objawowe
Carbo animalis – zmiany w obrębie twarzy identyczne ze zmianami jak w trądziku różowatym – 5CH lub 9CH, po 5 granulek 1–2 razy dziennie pod język, do rozpuszczenia.
Arnica montana – działa w obrębie naczyń włosowatych, wskazany, gdy zmiany są rozmieszczone symetrycznie i powstają wykwity grudkowo-krostkowe – 9CH lub 15CH, 5 gr. dziennie.
Sanguinaria canadensis – zmiany w obrębie policzków z uczuciem palenia i kłucia nasilającego się w cieple (dodatkowo skąpe miesiączki, uderzenia gorąca z zaczerwienieniem policzków) – 5CH lub 9CH, 5 gr. 1-2 razy dziennie.
Eugenia jambosa – trądzik różowaty, często występujący u alkoholików. Dawkowanie j. w.
Calcarea fluorica – nienormalne rozszerzenie naczyń włosowatych i tętniczek, które często tworzą naczyniaki. Dawkowanie j. w.

Leki głębokiego działania
Lachesis mutus – dla kobiet, u których nasilenie trądzika występuje przed kolejną miesiączką lub podczas menopauzy; u alkoholików; w przypadku zmian przerostowych nosa – 15 lub 30CH, od 5 gr. dziennie do 10 gr. raz w tygodniu.
Sulfur – uzupełniający, gdy występuje palenie kończyn, jak również zaburzenia przewodu pokarmowego i układu krążenia związane z siedzącym trybem życia. Dawkowanie j. w.
Thuya – ze względu na działanie w obrębie łojotokowo zmienionej skóry, z rozszerzonymi naczyniami w okolicy kości jarzmowych – 9 lub 15CH, zalecana w podstępnym przebiegu choroby.
Sepia – trądzik różowaty w obrębie ust, z towarzyszącymi zaburzeniami ze strony przewodu pokarmowego i krążenia oraz skłonnością do depresji – 15 lub 30CH. Dawkowanie od 5 gr. dziennie do 10 raz w tygodniu.
Według: Leczenie homeopatyczne BOIRON

Pozostałe typy leków powinny być dobrane na podstawie znajomości pacjenta.
Trądzik różowaty jest trudny do leczenia, terapia homeopatyczna nawet nieco przekracza skuteczność terapii klasycznej i zapewnia – jeśli nie całkowite wyleczenie, to znaczną poprawę, bez działań ubocznych.

Do zmywania twarzy należy używać mleczka kosmetycznego do cery suchej (AA). Płyny o niewielkiej zawartości alkoholu lub kremy zawierające wyciąg z Hamamelis virginiana są jedynymi zalecanymi kosmetykami.

Jestem przekonana, że mikstura oczyszczająca Józefa Słoneckiego, jako wspaniałe narzędzie usprawniające oczyszczanie, może przygotować organizm na działanie leków homeopatycznych.
Przydatne są leki firmy Heel zapewniające drenaż mezenhymy:
- Lymphomyosot dla osób do 40. r. ż. odtruwający poprzez gospodarkę chłonką i wątrobę;
- Galium-Heel po 40. r. ż. Działający poprzez nerki i odblokowanie funkcji enzymatycznych.
Według: lek. Med. Robert Zawiślak - Homeopatia praktyczna
 
To was pewnie zszokuje ale postanowilam wkleić, znalazłam przy okazji poszukiwań o trądziku.
Wg tej teorii trzeba dać dziecku się oczyścic i nie ingerować jeśli pojawią się jakieś objawy infekcji. Powiem szczerze, że dzis dzowniłam do mojego homeopaty w sprawie zielonej kupy Tymka i nie pozwolił nic podawać, za to zaaplikował mnie magnesia carbonica 30ch - wziełam 3 granulki.
To podobne podejście do tego poniżej.
Ciało noworodka
Wydawać by się mogło, że ciało noworodka jest czyste jak przysłowiowa łza, gdyż nowo narodzone dziecko nie zdążyło nawet spróbować żywności nafaszerowanej chemią, ani pooddychać zatrutym powietrzem. W rzeczywistości jest akurat odwrotnie, bowiem każdy noworodek ma w sobie tyle toksyn, pochodzących z krwi matki oraz smółki*, że mając nawet najlepszą opiekę, pozbywa się ich przez trzy lata. Nie powinno zatem dziwić, że dziecko często choruje, bowiem w ten właśnie sposób jego organizm próbuje pozbyć się toksyn. Do całkowitego oczyszczenia i związanego z nim nabycia odporności organizm dziecka potrzebuje zachorować średnio 50 razy, więc nie ma nic dziwnego w tym, że dzieci często chorują, bowiem dla ich organizmów choroby nie są problemem. Problemem są próby ich leczenia.

* Smółka – pierwsze stolce w życiu noworodka charakteryzujące się dużą gęstością, lepkością i ciemnym zabarwieniem, zanikające około czwartej doby życia. Smółka zaczyna gromadzić się w jelitach od czwartego miesiąca życia płodowego. Składają się na nią wody płodowe, maź płodowa, złuszczony nabłonek błony śluzowej przewodu pokarmowego, enzymy trawienne, bilirubina i biliwerdyna oraz cholesterol. Zbyt wczesne oddanie smółki, jeszcze wewnątrzmacicznie (tzw. zielone wody płodowe) może doprowadzić do zachłystowego zapalenia płuc. W mukowiscydozie gęsta smółka może być przyczyną niedrożności jelit u noworodka.

___
edit: muszę dopisać bo pomyslałam dziś, że tak skrajna interpretacja musi mieć swego autora i jest nim pan Józef Słonecki, autor mikstrury oczyszczającej dobrej na wszystkie dolegliwości, przeciwnik homeopatii - dlatego musiałam to dopisać, że na ile być może ma rację, że ingerować nie powinno się niepotrzebnie to do końca się nie mogę z tym zgodzić i dlatego musiałam to napisać. Poza tym pomyślałm sobie... skąd facet wie, że potrzeba 50 zachorowań..(!) i jak je zliczyć i do kiedyczekać na nie. Znam dzieci, które w swym zyciu zachorowały z 4-5 razy a mają już 10 lat. To do starości na tę 50-tkę by trzeba czekać. Przesada. :baffled:
 
Ostatnia edycja:
Jeszcze z tego forum - bardzo przydatne myślę
Apteczka leków homeopatycznych

Apteczka złożona z kilkunastu leków, przeważnie pojedynczych, powinna załatwić sprawę oczekiwania na lekarza lub na odpowiedź na forum i na podanie zaleconego leku. Poniższe cechy leków nie wyczerpują ich charakterystyki - podaję jedynie przydatność w samoleczeniu prostych przypadków.
Gdy choroba pojawia się nagle, w ostrym stanie podawać częściej (1/2-1 godz.), potem rzadziej:
Aconitum w potencjach od 5 do 30 - gorączka, dreszcze, nagłe złe samopoczucie, zwłaszcza na tle przemarznięcia, stan zapalny
Belladonna 9 (od 5 do 30) (lub Belladonna-Homaccord) - jak wyżej, ale dopiero, gdy pojawią się poty; grypa; lek na szkarlatynę; lek dziecięcy (ząbkowanie); udar słoneczny;
poza tym:
Ferrum phosphoricum 9 - stopniowo rozwijające się zaziębienie, gorączka, wczesne stadium infekcji, 1-4 x dziennie
Magnesium phosphoricum 9 lub 15 - różne bóle: głowy, ucha, zęba, nerwobóle, b. menstruacyjne, działa błyskawicznie, podawać w razie bólu
Mercurius sol. 9 (lub Mercurius-Heel) - wszelkie dolegliwości ust i gardła, infekcje oczu, uszu; pleśniawki, czyrak, co 2-3 godz. w ostrej fazie, 2-3 x dziennie
Nux vomica 9 lub 15 - kichanie, dreszcze, wodnisty katar; suchy kaszel; czasem zaburzenia trawienne i jelitowe; bezsenność, 2-4 x dziennie
Arnica 9 - uraz z krwią lub bez, podać zaraz po wypadku, porodzie, operacji, leczeniu zęba, co 1-2 godz w ostrej fazie
Apis 9 - bóle piekące, ukłucie, obrzęk, alergie, pokrzywka, zapalenie dróg moczowych, co pół godziny w ostrym stanie
Phosphorus 9 - zahamowanie krwawienia, złe trawienie (krew w stolcu), złe krążenie, co 1/2 g. w ostrej fazie, potem 2-3 x dziennie
Arsenicum album 5 lub 9 - ostre dolegliwości żołądkowo-jelitowe z palącymi bólami; duszności, pogorszenie w nocy 24-3, niepokój; półpasiec; palący nerwoból; piekące wydzieliny; pobudzenie, lęk i otępienie; 2 x dziennie, w biegunce po każdym wypróżnieniu
Viburcol N - czopki dla niemowląt i małych dzieci (więcej w wątku Ząbkowanie).

Wszystkie powyższe leki są w potencjach CH, w granulkach.

Koszt - ponad stówę, nie psuje się, jeść nie woła.

Ferrum phosphoricum 9 CH - gorączka niezbyt wysoka, skłonność do stanów zapalnych uszu i oskrzeli; kaszel suchy; stan ogólny dobry - pacjent nie chce leżeć w łóżku.
Dawkowanie: 5 gran. pod język do czystej buzi (bez jedzenia i picia) 4-5 x dziennie.

To obecnie powinno wystarczyć. W razie zmiany objawów, bądź pogorszenia:
Belladonna 9 CH - gorączka b. wysoka lub skacząca, twarz zaczerw., oczy błyszczące, skóra rozpalona; poty; wyczerpanie, pragnienie niewielkie
Stos. co 1-2 godziny w ostrej fazie i gdy gorączka rośnie - częściej, rzadziej gdy się stabilizuje bądź opada.
Dodatkowo, przy pogorszeniu nocą 24:00 - 3:00, zalęknienie, ciepło przynosi poprawę, a zimno pogarsza, pragnienie na małe ilości płynów często podawane - Arsenicum album 9 CH 3-4 x na dobę.
Przy męczącym kaszlu można podać syrop, np. Stodal - ulotka.
Przy stanach zapalnych górnych i dolnych dróg oddechowych stosować nawilżanie nosa (sól fizjol.), inhalacje, okłady, poza tym obmywać dziecko z potu i nie ubierać raz przepoconej piżamy ponownie.
Rodzice zawsze powinni mieć w domu kilka podstawowych leków homeopatycznych:
Aconitum napellus 9 CH - gorączka nagle występująca, wysoka, dreszcze (można tez podać profilaktycznie po silnym zziębnięciu), skóra sucha, zaczerwieniona, blednie w pozycji siedzącej, duży niepokój i pragnienie, pogorszenie wieczorem i nocą - co 1-2 godz. w ostrej fazie, po wystąpieniu potów odstawić i podać Belladonnę.
Przydać się może Oscillococcinum (infekcje wirusowe - ulotka);
Nux vomica 9 CH (błędy pokarmowe i objawy niestrawności); okres początkowy przeziębienia z kichaniem, dreszczami, następnie katarem;
Alium cepa 5 CH - kichanie, obfity wodnisty wyciek drażniący nos i pieczenie oczu z niedrażniącym łzawieniem;
Kalium iodatum 5 CH - wyciek wodnisty i drażniący; łzawienie, pieczenie oczu i obrzęk powiek, ból u nasady nosa;
Natrum muriaticum 9 CH - wydzielina z nosa podobna do surowego białka jaja; świąd;
Arsenicum iodatum 9 lub 15 CH - katar sienny, w przebiegu którego występują objawy astmy oskrzelowej;
Apis Mellifica 9 CH - także przy gorączce niezbyt wysokiej, gorąca sucha skóra na zmianę z poceniem; bóle głowy, brak pragnienia; zimne okłady przynoszą poprawę. Wszelkie bóle kłujące i palące.
Często właśnie takie objawy, jak pragnienie lub jego brak, poprawa od ciepła, lub odwrotnie - zimnych okładów, rodzaj bólu, rodzaj kaszlu, postać kataru, wskazuje na to, który lek pomoże w danej sytuacji.
 
Agatka obudziła sie dzis ze spuchnietym oczkiem:-( Ledwo co je otwiera...
Nie wiem co robic... narazie co mi przyszło do głowy to mleczko mamusi i sól morska do noska... no i oczywiscie przemycie oczka...
Co jeszcze moge zrobic?

Leciec odrazu do lekarza czy poczekac?:-(
 
reklama
Asiowo mleczko u nas pomogło ...może ziele świetlika ?tylko nie wiem czy można u tak małych dzieci nim przemywać spytaj w aptece w razie co, i jak poprawy nie będzie to bym poszła do lekarza:sorry2: bo z oczami nie ma co ryzykować czasem jutro będzie jeszcze gorzej i dopiero się małej narobi :sorry2:
 
Do góry